افزودن فیلد های سفارشی به فرم نظرات وردپرس با افزونه WordPress Comments Fields

آموزش افزودن فیلد های سفارشی به فرم نظرات وردپرس با افزونه WordPress Comments Fields

وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای متن باز دارای یکی از کاملترین سیستم ثبت نظرات می باشد. با این وجود برخی از کاستی ها در این سیستم وجود دارد که با استفاده از افزونه ها و تکه کد هایی می توان این کمبود ها را جبران کرد. یکی از این کاستی ها عدم امکان تغییر در فیلد های پیشفرض فرم نظرات وردپرس از طریق پنل تنظیمات است. روش های مختلفی را میشود برای افزودن فیلد های جدید به فرم نظرات استفاده کرد, اما راحت ترین روش انجام این کار با استفاده از افزونه های وردپرس می باشد. در این آموزش که در جهت راهنمایی saba عزیز درباره تاپیک “ایجاد تغییر در فرم ارسال نظرات” در روکش می نویسم, می خواهم شما را با افزونه ای آشنا کنم که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید چندین فیلد جدید به فرم نظرات سایت خود اضافه کنید و اطلاعات این فیلد ها را در پایین هر دیدگاه و همچنین در داشبورد وردپرس درج نمایید. WordPress Comments Fields افزونه ای هست که این کار را برای ما می تواند انجام دهد. این افزونه امکان افزودن فیلد های متنی, چک باکس، دکمه رادیویی و لیست های انتخابی را به ما می دهد.

مراحل نصب و استفاده از افزونه WordPress Comments Fields

خوب ابتدا مانند هر افزونه دیگری, WordPress Comments Fields را از طریق داشبورد وردپرس نصب و فعال نمایید. پس از فعال شدن افزونه یک عبارت جدید در منو سمت راست داشبورد وردپرس اصافه می شود به نام Comments Fields, روی همین گزینه کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

افزودن فیلد های سفارشی به فرم نظرات وردپرس با افزونه WordPress Comments Fields

همانطور که در تصویر بالا هم می بینید در سمت چپ صفحه چهار فیلد Text Input, Select-box Input, Radio Input و Checkbox Input قرار دارد. هر کدام یک از این فیلد ها را که می خواهید به بخش نظرات وردپرس افزوده شود را با عمل کشیدن و رها کردن (drag and drop) در سمت راست صفحه قرار دهید.

افزودن فیلد های سفارشی به فرم نظرات وردپرس با افزونه WordPress Comments Fields

حال باید خصوصیات فیلد جدید را تعریف کنید. مثلا برای فیلد متنی (text) خصوصیات Title (عنوان فیلد), Data name (نامی که با آن, اطلاعات این فیلد ذخیره می شوند), Description (توضیحات فیلد), Error message (پیام خطایی که در صورت وارد نکردن اطلاعات برای این فیلد نشان داده خواهد شد), Required (اجباری بودن پر کردن این فیلد) و Class (یک کلاس css مجزا برای فیلد) را می توانید تعریف کنید. به همین ترتیب فیلد های دیگری نیز می توانید تعریف کنید. پس تعریف فیلد های لازم می تونید با کلیک روی دکمه آبی رنگ Save all changes تمامی تنظیمات را ذخیره کنید. حالا اگر به فرم نظرات سایتتون مراجعه کنید خواهید دید که فیلد هایی که تعریف کردید به فرم نظرات افزوده شده است.

افزودن فیلد های سفارشی به فرم نظرات وردپرس با افزونه WordPress Comments Fields

پس از ثبت نظرات هم به شکل زیر در قالب و داشبورد وردپرس اطلاعات این فیلد ها نمایش داده می شوند.

افزودن فیلد های سفارشی به فرم نظرات وردپرس با افزونه WordPress Comments Fields

البته این افزونه هم معایبی دارد که میشه به فارسی نبودن متن ها, راست چین نبودن بخش تنظیمات افزونه, عدم امکان غیر فعال کردن یا جابجایی مکان نمایش اطلاعات فیلد ها اشاره کرد. با این حال برای افرادی که دانش برنامه نویسی خوبی ندارند یا نمی خواهند با کدها دست و پنجه نرم کنند مفید است. با این وجود با ویرایش این افزونه میشه این مشکلات را هم رفع کرد. اما اگر می خواهید تسلط بیشتری روی مدیریت فیلد ها داشته باشید می توانید فعلا این آموزش انگلیسی را مطالعه بفرمایید.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.