امنیت وردپرس

مقایسه دو افزونه امنیتی وردپرس iThemes Security و All in One WP Security

مقایسه دو افزونه امنیتی وردپرس iThemes Security و All in One WP Security

امنیت اطلاعات در تمام زمینه های رایانه ای و حتی غیر رایانه ای امری بسیار قابل توجه است، در این زمینه سایت های وردپرسی نیز نیازمند حفظ امنیت اطلاعات خود هستند.خوشبختانه برای افزایش امنیت این اسکریپت محبوب افزونه های بسیاری ایجاد شده اند که در حال حاضر معروف ترین آن ها افزونه iThemes Security (با نام قدیم Better WP Security) و افزونه جدید All In One WP Security هستند.

ایجاد محدودیت دسترسی به WP Admin بر اساس نقش های کاربری وردپرس

ایجاد محدودیت دسترسی به WP Admin بر اساس نقش های کاربری وردپرس

برای افزایش امنیت سایت وردپرسی خود می توانید آدرس ورود به مدیریت وردپرس را تغییر دهید. با این کار کمتر کسی می تواند به این راحتی ها آدرس ورود به سایت شما را پیدا کند. اما اگر شما سایتی دارید که بجز خودتان افراد دیگری مثل نویسنده, کاربر و ... نیز باید در سایت عضو شوند عملا دیگر نمی توانید از دسترسی آنها به صفحه ورود جلوگیری کنید زیرا دیگر کاربران نیز برای ورود به حساب کاربری خود نیاز به داشتن آدرس صفحه ورود به وردپرس را خواهند داشت. اما می توانید می توانید مطمئن شوید که تنها کاربرانی با دسترسی های ویژه ای که شما تعریف می کنید را دارند, به پنل مدیریت وردپرس دسترسی داشته باشند.

تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس برای افزایش امنیت سایت

تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس برای افزایش امنیت سایت

یکی بودن ساختار آدرس های سیستم های مدیریت محتوایی مانند وردپرس یکی از ایراد هایی است که برخی از افراد به این گونه سیستم ها می گیرند. برای مثال در حالت پیشفرض آدرس صفحه ورود به بخش مدیریت وردپرس به شکل name.com/wp-login.php می باشد و هر کاربری که بداند سایت شما با وردپرس ساخته شده است می تواند به آن دسترسی داشته باشد. اگر موارد امنیتی را رعایت کنید در دسترس قرار گرفتن این آدرس و آدرسهایی از این دست در اختیار کاربران نمی تواند خطری را برای سایت شما ایجاد کند. اما اگر حساسیت زیادی روی این موضوع دارید و می خواهید کسی به این آسانی ها متوجه آدرس های خصوصی سایت شما نشود با ما در این مطلب همراه باشید تا با نحوه تغییر آدرس صفحه مدیریت (wp-admin) و همچنین ورود وردپرس (wp-login.php) آشنا شوید.

جلوگیری از انتشار دیدگاه های اسپم توسط افزونه Akismet وردپرس

جلوگیری از انتشار دیدگاه های اسپم توسط افزونه Akismet وردپرس

پاسخ دادن به دیدگاه های کاربران سایت ها یکی از دغدغه ها و ملزومات تعامل با کاربران می باشد. اما زمانی که دیدگاه های اسپم سایت شما افزایش می یابد شما نمی توانید به راحتی بر روی پاسخ گویی به نظرات کاربران سایت خود تمرکز کنید. باید وقت زیادی را صرف تشخیص و حذف نظرات اسپم کنید که ممکن است شما را از ادامه کار نا امید کند. در این مطلب ما می خواهیم شما را با افزونه ای آشنا کنیم که می تواند جلوی اکثر دیدگاه های اسپم را بگیرد.

یک راهنمای خودمانی برای هک و امنیت وردپرس + ویدیو

یک راهنمای خودمانی برای هک و امنیت وردپرس + ویدیو

چه در ایران و چه خارج از ایران یک انتقاد همیشگی به وردپرس بحث نا امن بودن آن است و این تصور که سایت های ساخته شده بر وردپرس زیاد هک می شوند. از دید یک کاربر وردپرس و نه یک کارشناس امنیت چند نکته را مرور می کنم. هک کردن و هک شدن به...

11 نکته فوری جهت افزایش امنیت وردپرس

۱۱ نکته فوری جهت افزایش امنیت وردپرس

وردپرس پرکاربردترین سیستم مدیریت محتوای متن باز دنیا می باشد که برای راه اندازی هر نوع وب سایتی از آن استفاده می شود. در این آموزش وردپرس شما راهکار ها و ترفند هایی را می آموزید که با آنها خواهید توانست در جهت افزایش امنیت وردپرس و بهینه سازی آن گام های موثری را بردارید. این آموزش دربردارنده نکاتی جهت افزایش امنیت سایت های وردپرس,محافظت از فایل های وردپرس, اعمال محدودیت ورود, حفاظت از پایگاه داده و .. می باشد.