سئو وردپرس

آموزش نوشتن مطلب بهینه سازی شده توسط افزونه سئو وردپرس

آموزش نوشتن مطلب بهینه سازی شده توسط افزونه سئو وردپرس

یکی از ابزار های رایگان برای افزایش بازدید و متعاقبا افزایش فروش در گستره اینترنت, موتور های جستجو می باشند. برای دریافت ورودی بهینه و مناسب از موتور های جستجو مخصوصا گوگل باید قوانینی را که آنها برای وب سایت ها در نظر گرفته اند (سئو) را رعایت کنید. در آموزش قبلی روکش شما را با نحوه تنظیم کردن افزونه سئو وردپرس آشنا کردیم, در این مطلب می خواهیم نکاتی که باید در زمان نوشتن پست ها با این افزونه باید رعایت کنید را بیان نماییم. البته با توجه به یکسان بودن اصول سئو برای تمامی سایت ها شما می توانید از این نکات برای سایت های غیر وردپرسی نیز استفاده کنید.

آدرس سایت با www یا بدون www, تاثیر آن بر سئو + روش حل برای وردپرس

آدرس سایت با www یا بدون www, تاثیر آن بر سئو + روش حل برای وردپرس

برای شما هم ممکن است پیش آمده باشد که در آدرس یک سایت www را ببنید در حالی که در آدرس سایتی دیگر از www خبری نباشد. در ابتدا بهتر هست با پیشوند www که در آدرس برخی از سایت ها دیده می شود آشنا شوید. یکی از بهترین تعاریفی که برای www منتشر شده است مربوط به ویکی پدیا می باشد که می توانید آن را در ادامه مطلب بخوانید. با توجه به تعریف ویکی پدیا از پیشوند www, لزومی ندارد که آدرس سایت ها حتما با www آغاز شود. اما هنوز خیلی از کاربران اینترنت آدرس سایت را بدون وجود این پیشوند یی معنی می دانند و فکر نمی کنند که با وارد کردن آدرسی مانند rokesh.ir هم می توانند به سایت روکش دسترسی داشته باشند.

آموزش سئو وردپرس به صورت کامل با افزونه WordPress SEO

آموزش سئو وردپرس به صورت کامل با افزونه WordPress SEO

سئو (Search engine optimization) یا همان بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو به عملیاتی گفته می شود که برای بهبود نمایش صفحات یک سایت یا وبلاگ در نتایج جستجوی گوگل یا سایر موتور های جستجو انجام می دهیم. سئو می تواند به صورت رایگان کاربران هدف را به سایت شما منتقل کند و یک بازی برد – برد را برای شما و کاربران رقم زند. از یک طرف کاربری که به دنبال یک محصول, خدمت یا محتوایی است , به هدف خود می رسد و از طرفی دیگر شمایی که سایتی جهت فروش یا ارائه یک سری خدمات به کاربران راه اندازی کردید به صورت رایگان می توانید جامعه هدف خود را پیدا کرده و محصول خود را بفروش برسانید. در اصل موتور های جستجو یک واسطه هستند که می توانند به رایگان مصرف کننده و تولید کننده گان را به هم ربط دهند.

سئو وردپرس: افزودن alt و title به گراواتار نظرات وردپرس

سئو وردپرس: افزودن alt و title به گراواتار وردپرس

برای اینکه یک تصویر توسط موتور های جستجو قابل شناسایی باشد, باید یک سری توضیحاتی در مورد آن تصویر را با استفاده از خاصیت های alt و title مربوط به تگ img, به تصویر نسبت دهید. در اکثر بخش های وردپرس این استاندارد سئو رعایت شده است اما تنها جایی که می توان گفت این مهم فراموش شده است, تصاویر گراواتر های بخش نظرات می باشد که هیچ یک از دو خاصیت alt و title را به همراه خود ندارند.

آموزش آماده سازی قالب وردپرس برای افزونه WordPress SEO by Yoast

آموزش آماده سازی قالب وردپرس برای افزونه WordPress SEO by Yoast

همانطور که قبلا هم گفتیم افزونه WordPress SEO by Yoast معروفترین افزونه سئو برای وردپرس می باشد. این افزونه ی محبوب پای ثابت اکثر سایت هایی که با وردپرس راه اندازی می شوند و قصد دارند تا نظارت تقریبا کاملی روی سئو ی داخلی سایت خود داشته باشند است تا جایی که سایت مشهوری مثل Smashing Magazine نیز از این افزونه استفاده می کند.