در حال نمایش 5 نوشته - 1 تا 5 (از کل 5)
  • نویسنده

mk-73
    مشارکت کننده

سلام خدمت دوست گرامی،من میخوام تگ های منو هم در صورت کلیک بر روی هرتگ که پیج ان باز میشود ان تگ منو به حالت فعال در بیایید حالا چه اینکه بکگراند تگ منو عوض بشه یا اینکه علامتی در کنارش قرار بگیرد ممنون میشم کمکم کنید..

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما

یادم هست دیروز هم این تاپیک را مطرح کردید و من هم پاسخ دادم ولی متاسفانه به دلیل مشکلات سرور تاپیک شما حذف شد, ابتدا از این بابت از شما عذرخواهی می کنم امیدوارم دیگه چنین مشکلاتی پیش نیاد. حالا بریم سراغ تاپیک:

اگر شما از فهرست های پیشفرض وردپرس برای ایجاد منو استفاده کرده باشید, زمانی که وارد یکی از آیتم های منو می شوید یک کلاس با نام current-menu-item به li اون آیتم منو اختصاص داده می شود که با استفاده از این کلاس شما می تونید ظاهر آیتم فعال منو وردپرس را تغییر بدید. مثلا برای تغییر پس زمینه li اون آیتم منو می تونید از کد css زیر استفاده کنید.

nav ul li.current-menu-item {
        background-color: red;
    }

mk-73
    مشارکت کننده

ممنون اقای شعبانی عزیز از کمک هاتون،

mk-73
    مشارکت کننده

اقای شعبانی فقط یک سوال داشتم ازت اونم اینه که من مثل شما دوتا عنوان منو دارم یعنی top-menu،main-menuخب با این کلاسی که شما عنوان کردید من اعمال کردم برای هر دو منو تگ هاش یک حالت یکسان در نظر گرفته میشود بخوام متمایز باشه حالت هر کدام از منو هام چیکار باید انجام Incept elemetهم گرفتم یکسان هست ای دی و کلاس هاشان.ممنون میشم کمکم کنید.

سعید شعبانی
    کلید دار

در ساده ترین حالت شما می تونید این دو منو را داخل یک div با کلاس های مختلف قرار بدید و به شکل زیر استایل آیتم های فعال هر کدم را به صورت جداگانه تغییر دهید.

.div-1 nav ul li.current-menu-item {
    	background-color: red; 
    }
    .div-2 nav ul li.current-menu-item {
    	background-color: blue; 
    }
در حال نمایش 5 نوشته - 1 تا 5 (از کل 5)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.