در حال نمایش 10 نوشته - 1 تا 10 (از کل 10)
  • نویسنده

ham_success@yahoo.com
    مشارکت کننده

با سلام
    اگر بخواهم دو تا قالب رو با هم ترکیب کنم مثلا گالری یا portfolio یک قالب در یک قالب دیگه استفاده کنم چکار باید کنم اصلا امکان پذیر هست؟
    سورس قالبها هم موجود باشه.
    ممنون میشم راهنمایم کنید یا یک مرجعی و معرفی کنید.
    با تشکر

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما

بله میشه برخی از بخش های قالب ها را با هم ترکیب کرد یا یک بخش یک قالب دیگه رو در یک قالب دیگه استفاده کرد. مواردی که نیاز هست به اون در زمان این کار توجه داشته باشید تقریبا شامل موارد زیر می شوند:

1- کدهای css مربوط به اون بخش را به درستی و به طور کامل به قالب جدید منتقل کنید
    2- کد نویسی html اون بخش در قالب جدید باید دقیقا مثل قالب قبلی باشه.
    3- در مورد کدهای php اگر لازم بود باید یک سری از توابع و کدها را با توجه به مشخصات قالب جدید تغییر بدید.

اگر اسم قالب ها و بخش که می خواهید به قالب جدید منتقل کنید را بفرمایید بهتر می تونم راهنمایی کنم.

ham_success@yahoo.com
    مشارکت کننده

با سلام
    خیلی ممنون از پاسخی که دادید من میخواستم قسمت portfolio بخش ارسال نظر داشته باشه اما اگه بخوام از یه قالب دیگه استفاده کنم دیدیم کار سختی شاید هم وقت گیر به این نتیجه رسیدم که در صفحه portfolio کد ارسال نظر <?php comments_template(); ?> قرار بدم که هر جا گذاشتم صفحه باز نمیشه من کد صفحه portfolio میذارم ممنوم میشم بفرمایید کجا میتونم کد ارسال نظر وقرار بدم

<?php
    /**
    * Single template page for portfolio
    */
    $owlabpfl_meta = get_post_meta( get_the_ID() );

get_header();
    //this is just on post so the loop can be here
    if ( have_posts() ) : while( have_posts() ) : the_post();
    //which layout should we use here
    if (array_key_exists(‘owlabpfl_layout’, $owlabpfl_meta)){

switch ( $owlabpfl_meta[“owlabpfl_layout”][0] ) {
    case ‘rightside’:
    include(locate_template(OWLAB_TEMPLATES . ‘/portfolio/single-rightside.php’));
    break;

case ‘leftside’:
    include(locate_template(OWLAB_TEMPLATES . ‘/portfolio/single-leftside.php’));
    break;

case ‘regular-light’:
    include(locate_template(OWLAB_TEMPLATES . ‘/portfolio/single-regular-light.php’));
    break;
    case ‘regular-dark’:
    include(locate_template(OWLAB_TEMPLATES . ‘/portfolio/single-regular-dark.php’));
    break;

default:
    break;
    }

}else{
    }

endwhile;
    endif;
    get_footer(); ?>

سعید شعبانی
    کلید دار

شما تابع را قبل از endwhile قرار بدید ببینید درست میشه یا نه؟ البته باید به این نکته توجه کنید که, به دلیل قرار گرفتن اون ناحیه (قبل از endwhile) در تگ باز و بسته php دیگه لازم نیست از تگ باز و بسته php استفاده کنید بلکه به شکل زیر تابع را در فایل قرار می دهید.

comments_template();

ham_success@yahoo.com
    مشارکت کننده

سلام
    خیلی ممنون از اینکه خیلی سریع پاسخ دادید
    این کارو کردم اما پایین صفحه مینویسه ” امکان ارسال نظر موجود نیست”
    نمیدونم باید چکار کنم
    اگه سورس دیگه ای لازم دارید بفرمایید
    یا پلاگینی میشه اضافه کرد که ارسال نظر و بصورت شورت کد قرار داد
    باز هم ممنون از انجمنی که درست کردید

سعید شعبانی
    کلید دار

خوب وقتی که می نویسه امکان ارسال نظر موجود نیست یعنی تا اینجای کار را درست انجام دادید. حالا یک کد در قالب یا یک تنظیماتی در سایتتون باعث شده تا نظرات بخش نمونه کار ها غیر فعال شود. اگر قالبی که استفاده می کنید تجاری نیست می تونم کمکتون کنم تا اون بخشی که باعث غیر فعال شدن بخش نظرات شده را پیدا کنید.

ham_success@yahoo.com
    مشارکت کننده

متاسفانه من هنوز نفهمیدم چه قالبی تجاری محسوب میشه بیشتر قالبها تو سایتهای ایرنی هست و تو سایت تم فارست قیمت داره این قالبو من از سایت ایرانی دانلود کردم (اسمش ترنج) بله به هر حال شما درست میفرمایید و اگه به نظر شما این قالب تجاری محسوب نمیشه کدهای که لازم دارید و بفرمایید من براتون ارسال کنم .
    باز هم از شما متشکر بخاطر راهنمایی های که کردید.

سعید شعبانی
    کلید دار

متاسفانه من هنوز نفهمیدم چه قالبی تجاری محسوب میشه بیشتر قالبها تو سایتهای ایرنی هست و تو سایت تم فارست قیمت داره

قالبی تجاری محسوب میشه که طراح و توسعه دهنده اون قالب, بابت استفاده از اون قالب از کاربران هزینه دریافت می کند. این هزینه ممکن هست یکبار پرداخت بشه و بشه از اون قالب همیشه استفاده کرد یا اینکه مثل برخی از قالب ها باید هر سال بابت استفاده از اون قالب هزینه اشتراک پرداخت کرد. قالب هایی که در سایت تم فارست هم به فروش می رسند همگی تجاری هستند و انتشار رایگان اونها مجاز نیست چه برسه به اینکه کسی اقدام به فروش مجدد اونها کند.

سایت ها ومارکت های ایرانی هم که دست سایت هایی مثل mafiashare را از پشت بستند و همه قالب هایی که این نمونه سایت ها منتشر می کنند را با اسم خودشون به صورت رایگان یا حتی به صورت غیر رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند. به این نوع قالب هایی که به صورت دزدی منتشر می شوند قالب های نال شده گفته می شود. اگر از بحث حقوقی, انسانی و شرعی انتشار رایگان یا فروش قالب های تجاری بگذریم (که اصلا نباید گذشت) در قالب های نال شده ممکن هست یک سری کدهای مخفی ای درج شده باشه که باعث بروز آسیب های جدی به سایت شما شود.

این قالبو من از سایت ایرانی دانلود کردم (اسمش ترنج) بله به هر حال شما درست میفرمایید و اگه به نظر شما این قالب تجاری محسوب نمیشه کدهای که لازم دارید و بفرمایید من براتون ارسال کنم .

قالب Toranj هم همونطور که خودتون می دونید یک قالب تجاری هست که در سایت تم فاست به فروش می رسد. با توجه به قوانین که ما برای روکش در نظر گرفتیم امکان بحث در مورد این قالب در انجمن های روکش مجاز نیست, شما می تونید نسخه اصلی را از طراح اصلی خریداری کنید سپس از خود طراح پشتیبانی بکیرید.

ham_success@yahoo.com
    مشارکت کننده

بله شما درست میفرمایید متاسفانه در سایتهای ایرانی اکثر این قالبها وجود داره و نمیدونم چرا؟ و یا حتی اصلا قضاوت هم نمیتونم کنم چرا که شاید بدلیل عدم جابه جایی ارز (خرید اینترنی مخصوصا در مقدار کم مثلا 50 دلار) شاید توجیهی باشه بالاخره اگر کسی از این قالب خوشش بیاد شاید واقعا خریدش در ایران سخت باشه.
    یه فکری که به ذهنم رسید بخش پشتیبانی سایت تم فارست خوندم و چند نفری هم میخواستند ارسال نظر در قسمت portfolio باشه اما پاسخ داده شده بود امکان پذیر نیست به نظر من این خودش میتونه ضعف قالبهای فروشی باشه چرا که شما شاید برای فعال بودن بخش نظر در هر قسمتی هدفی داشته باشید بعد از خرید میرید و میپرسید میگن که نه نمیشه یعنی باید یه قالب دیگه بخری یا هدفتو عوض کنی و……
    باز هم از وقتی که گذاشتید ممنونم راهنمایی خوب کردید
    امیدوارم این مشکلات خرید حل بشه چرا که اکثر ایرانیها هم دوست دارند از نرم افزار و یا قالب و… ارجینال (اصل) استفاده کنند و حق ناشر هم محفوظ باشه

سعید شعبانی
    کلید دار

بله شما درست میفرمایید متاسفانه در سایتهای ایرانی اکثر این قالبها وجود داره و نمیدونم چرا؟ و یا حتی اصلا قضاوت هم نمیتونم کنم چرا که شاید بدلیل عدم جابه جایی ارز (خرید اینترنی مخصوصا در مقدار کم مثلا 50 دلار) شاید توجیهی باشه بالاخره اگر کسی از این قالب خوشش بیاد شاید واقعا خریدش در ایران سخت باشه.

نه اصلا کار سختی نیست. الان سایت های واسط پرداختی وجود دارن که می تونند هر قالب یا محصولی که شما نیاز دارید را با دریافت کارمزدی براتون تهییه نمایند. یکی از این سرویس ها payment24.ir هست.

یه فکری که به ذهنم رسید بخش پشتیبانی سایت تم فارست خوندم و چند نفری هم میخواستند ارسال نظر در قسمت portfolio باشه اما پاسخ داده شده بود امکان پذیر نیست به نظر من این خودش میتونه ضعف قالبهای فروشی باشه چرا که شما شاید برای فعال بودن بخش نظر در هر قسمتی هدفی داشته باشید بعد از خرید میرید و میپرسید میگن که نه نمیشه یعنی باید یه قالب دیگه بخری یا هدفتو عوض کنی و……

خوب این برمیگرده به پشتیبانی ای که اون طراح به خریداران قالب ها ارائه می دهد. در هنگام خرید می تونید از طراحانی قالب را خریداری کنید که پشتیبانی بهتریرا ارائه می دهند.

در حال نمایش 10 نوشته - 1 تا 10 (از کل 10)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.