در حال نمایش 14 نوشته - 1 تا 14 (از کل 14)
  • نویسنده

mk-73
    مشارکت کننده

سلام اقای شعبانی،من یک قالب سایت خبری دارم که الان در کدنویسی که از فریمورک بوت استریپ استفاده کردم قالبمو ساختم بخش های زیادشو داینامبک کردم فقط الان در بخش سایدبارم موندم چیکار کنم ببیند من الان بطور پیش فرض یک سایدبار را قرار دادم حالا اگر بخوام بیارمش داخل ورد پرس وسایدبار سایتم داینامیک بشه باید چیکار کنم مثلا شاید مدیر سایتم خواست یک پنل دیگه به سایدبارم اضافه کنه ممنون میشم کمکم کنید.

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما

خوب ابتدا که باید جایی که می خواهید سایدبار قرار بگیره یک ناحیه ابزارک (widget area) ایجاد کنید تا بتونید از طریق مسیر داشبورد » نمایش ابزارک ها ابزارک هایی که در اون بخش قرار خواهند گرفت را مدیریت کنید. برای ساخت ناحیه ابزارک می تونید آموزش افزودن ابزارک به قالب وردپرس را مطالعه بفرمایید. سپس باید هر بخش را به یک ابزارک وردپرس تبدیل کنید. منظورم از بخش, بخش های مختلف سایدبار هست. مثلا می تونه بخش آخرین مطالب, دسته بندی ها و … باشه که هر کدوم یک از اینها باید تبدیل به یه ابزارک وردپرس بشند. برای ساخت ابزارک بخش های مختلف سایدبار می تونید از Widgets API وردپرس استفاده کنید.

mk-73
    مشارکت کننده

خب اقای شعبانی من دسته هایی دارم در سایتم تحت عنوان سیاسی،اجتماعی،فرهنگی خب من بخوام از این دسته ها یک خروجی بگیرم ودر قسمتی از قالب مسخص کردم نمایش بدم چه کدی را باید بزنم.

سعید شعبانی
    کلید دار

خب اقای شعبانی من دسته هایی دارم در سایتم تحت عنوان سیاسی،اجتماعی،فرهنگی خب من بخوام از این دسته ها یک خروجی بگیرم ودر قسمتی از قالب مسخص کردم نمایش بدم چه کدی را باید بزنم.

ببخشید منظورتون را درست متوجه نشدم یعنی می خواهید لیست دسته ها رو نشون بدید یا اینکه مطالب اون دسته ها را نشون بدید؟ لطفا بیشتر توضیح بدید.

mk-73
    مشارکت کننده

ببینید من 5دسته دارم در سایتم بعنوان سیاسی،و….حالا کار نداریم..خب زمانی که من پستی را منتشر میکنم نوع دسته پست را که قاعدتا انتخاب میکنم من میخوام 5عنوان اول هر دسته را در قالب خودشون نمایش بدم در صورتی که بر روی هر عنوان کلیک شد بره به ادامه مطلب همان مطلب.

سعید شعبانی
    کلید دار

ببخشید بازم متوجه نشدم. شما می خواهید دسته های پست را نشون بدید بدید؟

mk-73
    مشارکت کننده

بله

سعید شعبانی
    کلید دار

برای نمایش دسته بندی های مربوط به یک پست می تونید از تابع get_the_category وردپرس استفاده کنید.

$categories = get_the_category();
    $separator = ' ';
    $output = '';
    if ( ! empty( $categories ) ) {
        foreach( $categories as $category ) {
            $output .= '<a href="' . esc_url( get_category_link( $category->term_id ) ) . '" title="' . esc_attr( sprintf( __( 'View all posts in %s', 'textdomain' ), $category->name ) ) . '">' . esc_html( $category->name ) . '</a>' . $separator;
        }
        echo trim( $output, $separator );
    }

mk-73
    مشارکت کننده

خب حالا من چند دسته دارم برای نمایششون نباید از یک ای دی اسنفاده کنم؟فرض کنید من دسته های سیاسی،فرهنگی،اجتماعی دارم حالا بخوام دسته بندی های مربوط به یک پست را نمایش داده میشود.

سعید شعبانی
    کلید دار

نه دیگه, تابع get_the_category یک آرایه بر می گردونه که داخلش اطلاعات کامل دسته بندی هایی که در اون پست استفاده شده قرار داره. حالا با ایجاد یک حلقه foreach شما می تونید تمامی اون دسته ها را در قالب لینک هایی در صفحه چاپ کنید. فقط باید توجه داشته باشید که از این تابع باید در حلقه استفاده کنید. اگر هم خواستید خارج از حلقه وردپرس از این تابع استفاده کنید می تونید id پست را به تابع بدید تا دسته های مربوط به اون id را برگرونه.

mk-73
    مشارکت کننده

من برای اولین بار دارم با این دسته ها کار میکنم میشه شما یک مثال کامل برام بزنید شما قالب سایت من را دیدید در بخش سایدبار چپ دسته هایی که را ایجاد کردم بعنوان مثال 3پست اخراین دسته را به من نمایش بده.

mk-73
    مشارکت کننده

عنوان 3پست اخر دسته بعنوان مثال سیاسی را به من نمایش بده.

mk-73
    مشارکت کننده

متوجه شدم درست شد نمایش دسته بندی ها،چون من اصلا با تابع وکدهای ورد پرس اشنا نیستم.سعیدجان من قالب سایتم بخش ابزارکش ر وفعال کردم خب من در بخش سایدبار چپ قالبم بک بخش تبلغات تصویری دارم ویک بخش تبیلغات متنی این ها رو به چه شکل میتونم درورد پرس مدیریت کنم.

سعید شعبانی
    کلید دار

حالا فهمیدم شما می خواستید سه پست آخر هر دسته بندی را نشون بدید نه اینکه دسته های مربوط به هر پست را نشون بدید. شما برای این می تونید دقیقا از همون کوئری ای که برای اسلایدر در تاپیک [ دسته ای خاص برای اسلایدر] ایجاد کردیم استفاده کنید با این تفاوت که به جای دسته بندی show_in_slider نام دسته بندی های مورد نظرتون را قرار بدید.

سعیدجان من قالب سایتم بخش ابزارکش ر وفعال کردم خب من در بخش سایدبار چپ قالبم بک بخش تبلغات تصویری دارم ویک بخش تبیلغات متنی این ها رو به چه شکل میتونم درورد پرس مدیریت کنم.

خوب می تونید یک ابزارک مخصوص تبلیغات متنی و یک ابزارک مخصوص تبلیغات تصویری ایجاد کنید بعد این ابزارک ها را از طریق مسیر نمایش » ابزارک ها مدیریت کنید. برای ساخت ابزارک هم همونطور که گفتم می تونید از Widgets API استفاده کنید.

در حال نمایش 14 نوشته - 1 تا 14 (از کل 14)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.