در حال نمایش 4 نوشته - 1 تا 4 (از کل 4)
  • نویسنده

followershop
    مشارکت کننده

سلام من میخواهم برای سایتم یک وبلاگ بسازم
    و نوشته های سایت فقط در بلاگ نشان داده شوند و صفحه اصلی سایت یک برگه ثابت باشد
    از داخل تنظیمات خواندن در ورد پرس برگه نوشته ها را بلاگ انتخاب کردم و برگه نخست هم برگه دلخواه خودم
    الآن درست است و هیچ مشکلی ندارد
    اما در بعضی سایتها دیدم که آدرس URLها بصورت زیر است:
    برای نوشته ها:
    site.com/blog/post name
    برای دسته بندی :
    site.com/blog/catagory
    اما برای من مسیر بلاگ را ندارد و بصورت زیر است:
    برای نوشته ها:
    site.com/post name
    برای دسته بندی :
    site.com/catagory
    آیا مشکلی ندارد ؟
    کدام یک بهتر است ؟

چون من هدفم بیشتر متمرکز شدن روی برگه نخست سایت است
    ممنون از شما

سعید شعبانی
    کلید دار

خوب برای ساخت بخش وبلاگ در وردپرس میشه از چندین روش استفاده کرد. یکی از اونها استفاده از دسته بندی ها به همین شکلی که شما استفاده کردید هست. صفحه اول را می تونید یک برگه ثابت قرار بدید و مطالب مربوط به وبلاگ را در دسته بندی بلاگ منتشر کنید.
    دز موزد URL هم برای اینکه اسم دسته بندی مطلب در آدرس اون پست قرار بگیره در مسیر تنظیمات » پیوندهای یکتا باید در فیلد ساختار دلخواه عبارت زیر را وارد کنید.
    /%category%/%postname%
    که با این کار آدرس پست ها به شکل name.com/cat/postname خواهد شد. در مورد آدرس آرشیو دسته بندی ها هم در حالت پیشفرض آدزس همه دسته بندی ها با category شروع می شود مثلا آدرس دسته بندی وبلاگ به شکل name.com/category/bliog می شود. شما در بخش پیوندهای یکتا می تونید اسم category را تغییر بدید ولی اگر بخواهید کلا اون را حذف کنید می تونید از افزونه هایی که برای این کار ساخته شده اند استفاده کنید.

followershop
    مشارکت کننده

اگه همینجوری بذارمش که مشکلی نداره؟

سعید شعبانی
    کلید دار

نه مشکلی نیست ولی اگر از لحاظ سئو بخواهید در نظر بگیرید این روش یعنی قرار دادن نام دسته بندی در آدرس پست مفید هست. پیشنهاد من این هست که این کار را انجام بدید.

در حال نمایش 4 نوشته - 1 تا 4 (از کل 4)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.