در حال نمایش 6 نوشته - 1 تا 6 (از کل 6)
  • نویسنده

rokesh123
    مشارکت کننده

سلام من بعد از نصب زمپ و کار با ورد پرس پایگاه داده ای ایجاد نکردم و فایل wp-config.php رو ادیت کردم و بجای نام کاربری نوشتم mysql و یوز رو روت و پسورد رو خالی و لوکال هاست رو لوکال هاست خودش نوشتم سیو کردم و با ورد پرس شروع کردم به ایجاد یه سایت. امام یکی بهم گفت باید قبل از ادیت کردن فایل wp-config پایه داده ای با phpmyadmin میساختم. باید چکار کنم الان میتوم بسازم. ایا سایتی درس کردم بهم نمیخوره و دوباره نباید شروع کنم. و اینکه در فایل WP-CONFIG باید جای نام دیتابیس نام پایگاهی که در PHPMYADMIN ساختم رو وارد و دوباره سیو کنم همه چی حله. لطفا راهنمایی کنید ممنون

سعید شعبانی
    کلید دار

شما فایل wp-config.php را باز کنید ببینید داخل خط زیر به جای rokesh چه اسمی وارد شده است؟

define('DB_NAME', 'rokesh');

چون بدون تعریف دیتابیس که وردپرس نمی تونه کار کنه در این بخش حتما شما اسم یک دیتابیس را وارد کردید که وردپرس داره از اون دیتابیس استفاده می کنه

rokesh123
    مشارکت کننده

سلام همانطور که گفتم داخل این فایل اسم پایگاه داده رو خودم mysql گذاشتم. الان که داخل phphmyadmin نگاه میکنم یه پایگاه داده با همین نام ساخته شده. چطور میتون نام پایگاه داده ایجاد شده که mysql گذاشتم رو به نام دیگه ای تغییر بدم. ممنونم

سعید شعبانی
    کلید دار

اهان ببخشید متوجه این نشدم که شما اسم پایگاه داده را mysql قرار داده بودید. خوب حالا فقط کافی هست که اسم پایگاه داده را تغییر بدید. برای این کار می تونید مراحل زیر را طی کنید:

1. وارد phpMyAdmin بشید.
    2. بعد در سمت چپ صفحه پایگاه داده mysql را انتخاب کنید.
    3. حالا بالای صفحه زبانه Operations را انتخاب کنید.
    4. نام پایگاه داده جدید را در بخشی که نوشته شده Rename database to وارد کنید.
    5. روی دکمه Go کلیک کنید.
    6. اگر پیغامی شیبه CREATE DATABASE new_rokesh / DROP DATABASE rokesh داد روی OK کلیک کنید.

خوب بعد از تغییر نام دیتابیس می تونید داخل فایل wp-config.php اسم دیتابیس حدید را وارد کنید.

rokesh123
    مشارکت کننده

mer30

mitrajahanian
    مشارکت کننده

با سلام.بنده وورد پرس را با نصب زمپ و ساخت دیتا بیسی به نام instrumentgroup و با یوزر root و پسوورد خالی ساختم و سایتو طراحی کرده ام.در کنار اینها دامنه ای از سایت nic.ir خریداری کردم و از هاست برتینا هاستی رو خریداری کردم.از زرفی dns های هاست رو که دوتا بود روی دامنه نوشتم و ذخیره کردم.در ادامه در هاست دیتا بیسی به نام 1455_instrumeساخته ویوزری به نام Instrumeایجاد کردم .از طرفی فایل هایی که در ووردپرس بود در فایل htdocs بود با نرم افزار filezila روی قسمت root در هاست اپلود کردم .بعد از اتمام اینها ادرس سایتم رو که میزنم مینویسه خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده .
    حال نمیدونم کجای کار رو. اشتباه رفتم.
    با توجه به اینکه من از این کارها سررشته ای ندارم و موارد بالا نیز با کمک اموزش های نت بود.خ.اهشمندم بنده رو یاری کنید.لازم هست این سایت رو برای معرفی و فروش قطعات هر چه سریعتر راه انازی کنم.ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید.
    اگر قالب فروشگاهی و معرفی قطعه ی خوبی دوستان در نظر دارند ممنون میشم معرفی کنند.
    باتشکر

در حال نمایش 6 نوشته - 1 تا 6 (از کل 6)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.