در حال نمایش 15 نوشته - 1 تا 15 (از کل 16)
  • نویسنده

mk-73
    مشارکت کننده

سلام خدمت دوست عزیز ومهربان؛من ممنونم از لطف های پیاپیتون،دوست عزیز من برای برگه های ایستای سایتم اومدم صفحه page.phpایجاد کردم خب اما فکر میکنم الان این سلسه مراتب صفحات من رعایت نمیشود الان من وقتی روی هر برگه که کلیک میکنم دوباره به همان صفحه Index.phpلینک میشود فرض کنید من روی برگه تماس با ما کلیک کردم این ادرس برای من در urlبه نمایش در میاد یعنی در واقع به همان صفحه index.phpلینک خواهد شد
    http://localhost:8081/wordpress/index.php/تماس با ما/مشکلش کجاست برای اینکه بخوام با کلیک بر روی هر برگه صفحه page.phpبازشود چیکار کنم؟

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما دوست گرامی, شما به من لطف دارید

ببینید فایل هایی که در تاپیک راهنمایی و مشاوره در موردش صحبت کردیم ( مثل page.php, index.php و … ) فقط برای تعیین ساختار کدنویسی صفحات مختلف قالب وردپرس استفاده می شوند. به طور پیشفرض اسم این فایل ها هیچ جایی در آدرس صفحات یک سایت وردپرسی ندارند. مثلا صفحه اصلی یک سایت وردپرسی اگر از فایل index.php بارگذاری شود به این معنا نیست که حتما باید در آدرس صفحه اصلی این سایت عبارت index.php هم وجود داشته باشد.

آدرس صفحات مختلف یک سایت وردپرسی به صورت پیشفرض دارای یک ساختار مشخص هست که میشه اون را از طریق مسیر پیشخوان » تنظیمات » پیوند های یکتا مدیریت کرد. آدرسی که در حالت پیشفرض برای برگه های وردپرس در نظر گرفته شده به شکل زیر هست:

http://name.com/?page_id=2

در این آدرس عدد 2 شناسه یا همان ID مربوط به صفحه مورد نظر (مثلا تماس با ما) هست. حالا میشه از طریق بخش پیوند های یکتا با انتخاب گزینه نام نوشته از آدرس زیر برای این برگه استفاده کرد و این ساختار آدرس دهی را برای برگه های دیگر وردپرس نیز پیاده سازی نمود.

http://name.com/تماس-با-ما

جای تماس-با-ما می تونید هر نوشته یا عبارت دیگه ای را که خواستید قرار بدید.

خوب حالا که با نحوه آدرس دهی صفحات مختلف وردپرس تا حدودی آشنا شدید بریم سراغ اصل مطلب, شما اگر در قالب سایتتون فایل page.php را ایجاد کنید, حتی اگر هیچ محتوایی هم درونش قرار ندهید, وردپرس از این فایل برای نمایش اطلاعات برگه های وردپرس استفاده می کند. اون مکانی که می فرمایید روش کلیک می کنید و به آدرس زیر منتقل می شید کجا هست؟

http://localhost:8081/wordpress/index.php/تماس-با-ما

mk-73
    مشارکت کننده

اره اینو متوجه شدم.منو های Top-menuهستند که من در پیشخوان در قسمت برگه ها افزودن برگه این برگه ها را اضافه کردم تابع مربوطه اشم قرار دادم برای این کار منظورم اینه منوهامو داینامیک کردم.

mk-73
    مشارکت کننده

فقط چیزی هست الان مشکل من اینه که باساختن فایل page.phpکه در اینصورت باید برگه های من از این فایل طبق ساختار سلسه مراتبی که من خوندم وشما لطف کردید کمکم کردید رعایت نمیشه.که با کلیک بر روی برگه ها دوباره به صفحه indexمراجعه میشود.

سعید شعبانی
    کلید دار

ممکن هست شما فایل page.php را به درستی در فولدر قالب قرار نداده باشید. برای اطمینان بیشتر می تونید یک کپی از فایل index.php بگیرید و اسمش را به page.php تغییر بدید حالا فایل جدید را باز کنید و داخلش برای امتحان چیزی بنویسید و ببینید که آیا در صورت باز کردن یک برگه اون متن نشون داده میشه یا نه؟

mk-73
    مشارکت کننده

اقای شعبانی اصلا فایل پوسته شناخته شده است در قسمت نمایش»ویرایشگر که میروم پوسته برگه page.phpشناخته شده است.

سعید شعبانی
    کلید دار

خوب در این صورت اگر آدرس برگه ای که می خواهید باز کنید درست باشه, باید از فایل page.php استفاده بشه.

mk-73
    مشارکت کننده

خب این اتفاق نمی افتد من الان روی برگه تماس با ما کلیک کردم خب دوباره به همان صفحه index.php/تماس-با-ما/این ادرس نشان میدهد.

mk-73
    مشارکت کننده

وقتی کلیک میکنم دقیقا همچین ادرسی میرودlocalhost:8081/wordpress/index.php/تماس-با-ما

mk-73
    مشارکت کننده

مشکلش میشه مربوط به کدام قسمت باشه؟

سعید شعبانی
    کلید دار

خوب مربوط میشه به لینکی که روش کلیک می کنید و به آدرس

localhost:8081/wordpress/index.php/تماس-با-ما

منتقل می شید. این آدرس اشتباه هست. شما در صفحه ویرایش برگه روی دکمه نمایش برگه کلیک کنید تا وارد لینک درست برگه مورد نظر بشید.

mk-73
    مشارکت کننده

خب بازم به همین ادرس میره index.php/تماس-با ما

mk-73
    مشارکت کننده

اقای شعبانی من اومدم برگه هامو حذف کردم بعد دوباره اقدام به ایجاد یرگه کردم خب بعداز همان قسمت برگه که بر روی نمایش برگه کلیک کردم فایل page.phpبه من نمایش داده شد وصحیح بود خب بعد من اومدم در قسمت نمایش»فهرست ها»همین برگه همکاری با ما را با تابع هایی که ایجاد کرده بودم افزودن به فهرست به منوی بالام افزودم بعد دخیره فهرست که زدم برگه من در سایتم به نمایش در اومد با کلیک برروی برگه همکاری با ما دوباره به مشکل قبلی برگشتم.لینک فایل functions,headerرا که تابع هایی که نوشتم گذاشتم برات میخوستم ببینم چک کنی ببینی تابع هام اشتباه ننوشتم.ممنون

mk-73
    مشارکت کننده

شکر خدا درست شد اقای شعبانی من اومده بودم در قسمت پیوندهای یکتا قسمت ساختار دلخواه را انتخاب کرده بودم اما topicsاش را مشخص نکرده بودم خالی>حالا از لحاظ سئو کدام ساختار پیوند بهتر عمل میکند.میتونم بعدا که دوباره ساختار پیوند خود را عوض کنم که سایتم را طراحی کنم؟در قسمت ساختار دلخواه میشه بگید چگونه باید topicsرا مشخص کرد؟

mk-73
    مشارکت کننده

از تابع the_contentباید چگونه استفاده کنم برای برگه هام.ممنونم از لطفت خیلی کمکم کردید شما؛هیچوقت ازفراموش نمیشه.

در حال نمایش 15 نوشته - 1 تا 15 (از کل 16)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.