در حال نمایش 15 نوشته - 31 تا 45 (از کل 46)
  • نویسنده

hitech
    مشارکت کننده

ی سوال دیگه چرا تصاویر شاخص بالای خود مطلب اینقد بد و بی کیفیت میشه؟ باید چیکار کنم که درست بشه؟؟

سعید شعبانی
    کلید دار

منظورم همون بخش مطالب مرتبط هستش

خوب شما اگر همون بخش که قبلا هم گفتم را از فایل single.php بردارید باید بخش مطالب مرتبط حذف بشه. کد های اون بخش هم به شکل زیر بودند.

<div class="col-md-4">
    	<h2 class="section-title"> <?php _e( 'Related Posts', 'fabthemes' );?></h2>
    	<?php get_template_part( 'inc/related' ); ?>
    </div>

ی سوال دیگه چرا تصاویر شاخص بالای خود مطلب اینقد بد و بی کیفیت میشه؟ باید چیکار کنم که درست بشه؟؟

بی کیفیت بودن تصاویر استفاده شده در قالب می تونه چند تا دلیل داشته باشه. یکی اینکه خود وردپرس در زمان آپلود تصاویر برای کاهش حجم اونها کمی تصاویر را فشره می کنه که همین امر باعث افت کیفیت تصویر می شود. مورد دیگه اینکه در قالب ها از اندازه های مختلفی تصویر استفاده می شود. مثلا در قالب lexicon برای تصویر بالای هر پست از ابعداد 768×360 استفاده می شود. برای ایجاد بهترین کیفیت باید تصویری که آپلود می کنید دقیقا همین اندازه را داشته باشد. حالا اگر تصویر بزرگتر باشد وردپرس اون را برش می زنه تا به اندازه مورد نظر یعنی 768×360 برسه. اما اگر تصویر کوچیک باشه دیگه وردپرس اون را نمی تونه بزرگ کنه, فقط در برخی از قالب ها تصویر را جوری در قالب قرار می دهند که تمام عرض اون بخش را بگیره و همین امر هم موجب کاهش کیفیت تصویر می شود.

10list.ir
    مشارکت کننده

آقا سعید سلام
    یه مشکلی که دارم اینه که توی صفحه ی اصلی سایتم،بعد از 3 خط و نیم در ادامه ی نوشته علامت ” […] ” قرار میگیرد و متن تا آنجایی که من در نوشته ام از “تگ بیشتر” استفاده کردم نمایش داده نمیشود.
    چجوری این مشکل رو حل کنم؟
    ممنون

سعید شعبانی
    کلید دار

یه مشکلی که دارم اینه که توی صفحه ی اصلی سایتم،بعد از 3 خط و نیم در ادامه ی نوشته علامت ” […] ” قرار میگیرد و متن تا آنجایی که من در نوشته ام از “تگ بیشتر” استفاده کردم نمایش داده نمیشود.
    چجوری این مشکل رو حل کنم؟

ببخشید اینقدر دیر پاسخ می دهم. خوب این مشکل نیست بلکه به دلیل این هست که در قالب سایت شما از تابع the_excerpt استفاده شده است. این تابع میاد و خلاصه ای از مطلب را به نمایش می گذارد. شما می تونید محتوا خروجی این تابع برای هر پست را با وارد کردن محتوای دلخواه خود در جعبه چکیده تغییر بدید.

10list.ir
    مشارکت کننده

ببخشید آقا سعید من متوجه نشدم.الان نمیشه این تابع the_excerpt را در قالب سایت تغییر داد تا دقیقا از همونجایی که “تگ بیشتر” گذاشته میشه ، نوشته رو قطع کنه؟!
    جعبه چکیده اینه که نوع پاراگراف اول رو “pre” قرار بدم؟! آخه این جوری زیبایی نوشته از بین میره.
    ممنون

سعید شعبانی
    کلید دار

ببخشید آقا سعید من متوجه نشدم.الان نمیشه این تابع the_excerpt را در قالب سایت تغییر داد تا دقیقا از همونجایی که “تگ بیشتر” گذاشته میشه ، نوشته رو قطع کنه؟!

بله این کار قابل انجام هست ولی نه با تابع the_excerpt, شما باید به جای تابع the_excerpt از تابع the_content استفاده کنید. برای تغییر عبارت ادامه مطالب هم می تونید به شکل زیر از این تابع استفاده نمایید.

the_content('بیشتر بخوانید...');

جعبه چکیده اینه که نوع پاراگراف اول رو “pre” قرار بدم؟! آخه این جوری زیبایی نوشته از بین میره.

نه منظورم از جعبه چکیده تگ pre نیست. تگ pre که برای قرار دادن کد در صفحات html هست. جعبه چکیده در اصل یه فیلد در صفحه ارسال پست وردپرس هست که با پر کردن اون می تونید محتوا دلخواهتون را به تابع the_excerpt بدید. تصویر این فیلد را در پایین قرار می دهم.

جعبه چکیده وردپرس

10list.ir
    مشارکت کننده

مرسی واقعا ممنون ، ایشالا همیشه خیر و برکت باشه زندگیت 😉

10list.ir
    مشارکت کننده

سلام
    در صفحه ی اصلی، هر نوشته ای که منتشر میشه، در زیر نوشته دو مورد ذکر میشه:
    1. “منتشر شده در” که مربوط به دسته ی نوشته است
    2. “برچسب”
    چه کار کنم این قسمت برچسب، در صفحه ی اصلی در زیر هر نوشته نمایش داده نشود؟
    سپاسگزارم

10list.ir
    مشارکت کننده

همچنین یک پرسش دیگر:
    بنده در نوشته هایم گاهی نیاز است که از اعداد به صورت انگلیسی استفاده کنم، اما در نوشته هایم همه ی اعداد به صورت فارسی نمایش داده میشوند.
    حتی آن ها که من در ویرایش گر نوشته ام به انگلیسی قرار داده ام.
    چگونه این مشکل را حل کنم.
    ممنون

ali110110110
    مشارکت کننده

سلام
    می خواهم قالبی رو که از سلیت شما دانلود کردم در وبلاگم قرار بدهم ولی نمی دونم چگونه وبلاگم میهن بلاگ است
    با تشکگر از راهنمایی شما

سعید شعبانی
    کلید دار

چه کار کنم این قسمت برچسب، در صفحه ی اصلی در زیر هر نوشته نمایش داده نشود؟

برای این کار داخل فایل template-tags.php کد های زیر را پیدا کنید.

/* translators: used between list items, there is a space after the comma */
    		$tags_list = get_the_tag_list( '', __( ', ', 'fabthemes' ) );
    		if ( $tags_list ) {
    			printf( '<span class="tags-links">' . __( 'Tagged %1$s', 'fabthemes' ) . '</span>', $tags_list );
    		}

حالا این کد ها را با کد های زیر جایگزین کنید.

if ( is_single() ) {
    			/* translators: used between list items, there is a space after the comma */
    			$tags_list = get_the_tag_list( '', __( ', ', 'fabthemes' ) );
    			if ( $tags_list ) {
    				printf( '<span class="tags-links">' . __( 'Tagged %1$s', 'fabthemes' ) . '</span>', $tags_list );
    			}
    		}

سعید شعبانی
    کلید دار

بنده در نوشته هایم گاهی نیاز است که از اعداد به صورت انگلیسی استفاده کنم، اما در نوشته هایم همه ی اعداد به صورت فارسی نمایش داده میشوند.
    حتی آن ها که من در ویرایش گر نوشته ام به انگلیسی قرار داده ام.
    چگونه این مشکل را حل کنم.

خوب این به دلیل عملکرد افزونه فارسی ساز وردپرس هست. تنها کاری که می تونید انجام بدید این هست که در تنظیمات افزونه Parsi Date گزینه در محتوای نوشته‌ها را غیر فعال کنید که باعث میشه هیچ یک از ارقام استفاده شده در قالب سایت به اعداد فارسی تبدیل نشوند.

سعید شعبانی
    کلید دار

می خواهم قالبی رو که از سلیت شما دانلود کردم در وبلاگم قرار بدهم ولی نمی دونم چگونه وبلاگم میهن بلاگ است

قالب های موجود در سایت روکش برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشند و نمیشه داخل سیستم های وبلاگ دهی معولی ازشون استفاده کنید. فقط می تونید کدهای قالب وردپرس را به سیستم وبلاگ دهی تبدیل نمایید.

10list.ir
    مشارکت کننده

آقای شعبانی ممنونم

10list.ir
    مشارکت کننده

سلام
    آقای شعبانی من میخوام یکم قالب رو دست کاری کنم.
    در عکس زیر در قسمتی که با رنگ قرمز مشخص کردم ،
    http://s7.picofile.com/file/8240344692/Capture.JPG
    میخوام یک اسلایدر به شکل زیر قرار بدم :
    http://s7.picofile.com/file/8240344668/Capture2.JPG
    البته فکر نمیکنم اسم این اسلایدر باشه چون عکس ها ثابتن ولی به هر حال یه همچین چیزی اضافه کنم.
    باید چی کار کنم؟ میشه راهنمایی کنید.
    ممنونم

در حال نمایش 15 نوشته - 31 تا 45 (از کل 46)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.