در حال نمایش 8 نوشته - 1 تا 8 (از کل 8)
  • نویسنده

rokesh123
    مشارکت کننده

سلام. من تازه با وردپرس کار میکنم پروژه سایتی رو با استفاده از تم های اماده ورد پرس ایجاد کردم . میخواستم ببینم برای اینکه این پروژه خودم رو تحویل کس دیگه بدم
    1-باید پوشه wordpress در دایرکتوری htdocs از برنامه xammp رو کپی کنم بدم بهش. اصلا باید چکار کنم؟
    2- برای شروع یک پروژه تازه دیگه مجددا باید برنامه wordpress رو دوبار در مسیر xammp\htdocs کپی کنم و همه مراحل رو مث کار بار اول با وردپرس انجام بدم.؟
    اگر به دو سوال جواب بدید و لطفا کمکم کنید ممنون میشم.

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما، به دنیای وردپرس و سایت روکش خوش آمدید

1. بستگی به این داره که پروژه ای که شما انجام دادید شامل چه مواردی است. اگر فقط شما قالبی را برای وردپرس ساختید و بخواهید اوت قالب را برای شخص دیگری ارسال کنید، باید فولدر قالب مورد نظر را که در مسیر wp-content/themes قرار دارد را در یک فایل zip قرار داده و اون را ارسال کنید. در این حالت شخص مورد نظر شما پس از دریافت قالب می تونه اون را از طریق داشبورد وردپرس یا از طریق ftp نصب کند.

۲. برای این کار شما می تونید چندین وردپرس را به صورت مجزا در ساب دامین های مختلف نصب کنید یا اینکه از وردپرس شبکه استفاده نمایید.

rokesh123
    مشارکت کننده

سام مجدد. ن قالب نساختم. یه پروژه سایت دارم. یه قالب رایگان در مسیر theme ریختم و ب عنوان تم فعالش کردم شخصی سازی ها رو هم انجام دادم. حالا میخوام پروژم رو تحویل بدم باید چکار کنم چه فایل ها و فولدر ها رو باید بریزم رو سی دی. تو افیس اخر بار save میزدی حالا تو ورد پرس فایل های نهایی و سایت مورد نظرم کجاست ایا فولدر wordpress با همه زیر پوشه هاش wp- admin \ wp-content و … امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

rokesh123
    مشارکت کننده

چه چیزایی رو باید بریزم بدم ب استادم؟

rokesh123
    مشارکت کننده

در مورد سوال دومم هم اگر بخوام تو همون مسیر htdocs از مسیر xammp بخوام کار کنم باید پوشه رودپرس قبلی رو پاک کنم و وردپرس ی که از اینترنت دانلود کردم رو دوباره بریزم و یک پروژه جدید شروع کنم/

سعید شعبانی
    کلید دار

حالا میخوام پروژم رو تحویل بدم باید چکار کنم چه فایل ها و فولدر ها رو باید بریزم رو سی دی. تو افیس اخر بار save میزدی حالا تو ورد پرس فایل های نهایی و سایت مورد نظرم کجاست ایا فولدر wordpress با همه زیر پوشه هاش wp- admin \ wp-content و … امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

خوب مهم هست که شما می خواهید چه چیزی تحویل بدید. اگر می خواهید قالب را تحویل بدید که باید فولدر قالب را zip کنید و به استاد بدید. اگر می خواهید قالب به همراه محتویات را تحویل بدید دو تا کار می تونید انجام بدید.
    1- یکی اینکه قالب را به صورت جدا در یک فایل zip قرار بدید و بعد هم از تمامی اطلاعات و تنظیمات وردپرس یک بکاپ به صورت xml یا به هر شکل دیگری بگیرید (آموزش پشتیبان گیری (Backup) از مطالب و پایگاه داده وردپرس) و تحویل بدید تا خود استاد وردپرس را ابتا نصب کنه و بعد هم اطلاعات را درون ریزی کنه.
    2- کل فولدر xammp را برای استادتون ارسال کنید و بعد استادتون با اجرای xammp و وارد کردن آدرس سایت می تونه پروژه شما را مشاهده کند.

در مورد سوال دومم هم اگر بخوام تو همون مسیر htdocs از مسیر xammp بخوام کار کنم باید پوشه رودپرس قبلی رو پاک کنم و وردپرس ی که از اینترنت دانلود کردم رو دوباره بریزم و یک پروژه جدید شروع کنم/

اگر بخواهید از وردپرس شبکه استفاده کنید لازم نیست چیزی را پاک کنید فقط باید یک سری مراحل را طی کنید تا وردپرس شبکه نصب بشه و بعد به راحتی از طریق پنل وردپرس سایت های جدید ایجاد کنید. تقریبا مثل یک سیستم وبلاگ دهی که البته شما کنترل خیلی بیشتری روی وبلاگ ها خواهید داشت.

اگر هم بخواهید چندین وردپرس را به صورت مجزا نصب کنید و از وردپرس شبکه استفاده نکنید باید یک دیتابیس جدید درست کنید بعد فایل های وردپرس را داخل یک فولدر دیگه (مثلا قبلی wordpress بوده این می تونه wordpress2 یا هر چیز دیگه ای باشه) قرار بدید و اطلاعات دیتابیس جدید را در فایل wp-config.php وارد کنید و مراحل نصب وردپرس را انجام بدید.

rokesh123
    مشارکت کننده

بسیار سپاسگذارم. پس میشه گفت قابلیت برون ریزی در وردپرس یجورایی همون سیو کردن پروژه و export کردن هست و درون ریزی بارگزاری و import کردن پروژه برون ریزی شده هست با تمام جزئیات روی یه سیستم دیگه. ی جورایی پpublish هست ممنون

سعید شعبانی
    کلید دار

ابزار export پیشفرض خود وردپرس فقط یک سری اطلاعات خاص را می تونه در فایل xml به شما بدهد. که شامل موارد زیر می شوند

نوشته‌ها، برگه‌ها، دیدگاه‌ها، زمینه‌های دل‌خواه، فهرست‌ها، نوشته‌های دلخواه و دسته‌ها

شما اگر بخواهید از تنظیمات و مواردی که در ابزار برون ریزی خود وردپرس وجود نداره نسخه پشتیبان بگیرید باید از روش های گفته شده در آموزش پشتیبان گیری (Backup) از مطالب و پایگاه داده وردپرس استفاده کنید.

در حال نمایش 8 نوشته - 1 تا 8 (از کل 8)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.