در حال نمایش 5 نوشته - 1 تا 5 (از کل 5)
  • نویسنده

Pejii
    مشارکت کننده

سلام، میخواستم یه راهنمایی بگیرم از دوستان ورد پرس کار برای اعمال تغییراتی در ابزارکِ اطلاعات.

الان به حالت پیش فرض این ابزارک داره به شکل زیر نمایش داده میشه، من مخوام سه بخش آخری رو ازش حذف کنم و نامش رو هم هنگام نمایش به اطلاعات کاربری تغییر بدم:

کجا و چیکار باید بکنم برای این تغییرات؟ از کلیه راهنمایی ها پیشاپیش تشکر میکنم.

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما

همونطور که می دونید ابزارک اطلاعات وردپرس (Meta Widget) یکی از ابزارک های پیشفرض وردپرس هست. ابزارک های پیشفرض وردپرس هم در فایل default-widgets.php که در پوشه wp-includes قرار دارد تعریف شده اند. برای ویرایش ابزارک های پیشفرض شما می تونید فایل default-widgets.php را مطابق با نیازی که دارید ویرایش کنید. مثلا برای ابزارک اطلاعات باید جایی کا کد های زیر قرار دارند را ویرایش کنید:

/**
     * Meta widget class
     *
     * Displays log in/out, RSS feed links, etc.
     *
     * @since 2.8.0
     */
    class WP_Widget_Meta extends WP_Widget {

public function __construct() {
    		$widget_ops = array('classname' => 'widget_meta', 'description' => __( "Login, RSS, & WordPress.org links.") );
    		parent::__construct('meta', __('Meta'), $widget_ops);
    	}

public function widget( $args, $instance ) {

/** This filter is documented in wp-includes/default-widgets.php */
    		$title = apply_filters( 'widget_title', empty($instance['title']) ? __( 'Meta' ) : $instance['title'], $instance, $this->id_base );

echo $args['before_widget'];
    		if ( $title ) {
    			echo $args['before_title'] . $title . $args['after_title'];
    		}
    ?>
    			<ul>
    			<?php wp_register(); ?>
    			<li><?php wp_loginout(); ?></li>
    			<li><a href="<?php bloginfo('rss2_url'); ?>"><?php _e('Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>'); ?></a></li>
    			<li><a href="<?php bloginfo('comments_rss2_url'); ?>"><?php _e('Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>'); ?></a></li>
    <?php
    			/**
    			 * Filter the "Powered by WordPress" text in the Meta widget.
    			 *
    			 * @since 3.6.0
    			 *
    			 * @param string $title_text Default title text for the WordPress.org link.
    			 */
    			echo apply_filters( 'widget_meta_poweredby', sprintf( '<li><a href="%s" title="%s">%s</a></li>',
    				esc_url( __( 'https://wordpress.org/' ) ),
    				esc_attr__( 'Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.' ),
    				_x( 'WordPress.org', 'meta widget link text' )
    			) );

wp_meta();
    ?>
    			</ul>
    <?php
    		echo $args['after_widget'];
    	}

public function update( $new_instance, $old_instance ) {
    		$instance = $old_instance;
    		$instance['title'] = strip_tags($new_instance['title']);

return $instance;
    	}

public function form( $instance ) {
    		$instance = wp_parse_args( (array) $instance, array( 'title' => '' ) );
    		$title = strip_tags($instance['title']);
    ?>
    			<p><label for="<?php echo $this->get_field_id('title'); ?>"><?php _e('Title:'); ?></label> <input class="widefat" id="<?php echo $this->get_field_id('title'); ?>" name="<?php echo $this->get_field_name('title'); ?>" type="text" value="<?php echo esc_attr($title); ?>" /></p>
    <?php
    	}
    }

ولی بعد از هر بار بروزرسانی وردپرس تمام تغییراتی که روی این فایل انجام دادید از بین خواهد رفت. بهترین روش تعریف یک ابزارک تازه بر اساس کدهای ابزارک اطلاعات وردپرس هست. شما می تونید کدهای ابزارک اطلاعات وردپرس را در فایل functions.php یا افزونه اختصاصی سایتتون قرار بدید. البته بر همین اساس یکی از توسعه دهنده های وردپرس هم یک افزونه برای شخصه سازی این ابزارک درست کرده به اسم Custom Meta Widget که می تونید از اون استفاده کنید.

Pejii
    مشارکت کننده

دستتون درد نکنه آقای شعبانی، همه مشکلاتم رو تا اینجا حل کردید، فقط تنها مشکلی که مونده اون کار نکردن منوی اصلی قالبِ هارمونیک هست روی تبلت ها که شما گفتید مشکلش رو اگه پیدا کردید حتماً راه حلی میدید، اونهم حل بشه دیگه من فقط باید بیام دست بوس شما که اینهمه لطف دارید.

انشاالله، این رو بزنم از کار بعدی ازتون قالب های شخصی پولی تهیه میکنم که زحماتتون رو بتونم جبران کنم.

سعید شعبانی
    کلید دار

خواهش می کنم. در مورد قالب هارمونیک هم ببخشید باید یکم بیشتر روش وقت بذارم تا ببینم مشکل از چی هست.

m3y3am
    مشارکت کننده

آپلود عکس
    سلام ؛
    برای تغییر عنوان فارسی ویجت ها چیکار کنم . دسترسی به فایل ترجمه چگونه است که عنوان پیش فرض ویجت را عوض کنم ممنون میشم

در حال نمایش 5 نوشته - 1 تا 5 (از کل 5)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.