در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
  • نویسنده

academyit
    مشارکت کننده

دوست من سلام ، خوشحالم باز هم با یکی دیگه از مقالات جدید آکادمی آی تی با تو دوست عزیز همراه هستم ، در این مقاله میخوایم با هم بررسی کنیم که هک های css چی هستند فکر کنم خیلی از دوستان اسمش رو قبلا شنیده باشند اما شاید از اون استفاده نکرده باشند ، خب حالا من می خوام دراین مقاله تو دوست عزیز رو با هک های css آشنا کنم.

یکسان سازی کدها css در مرورگرهای مختلف
    باید اول از همه با هم بررسی کنیم که این یکسان سازی کدهای Css چی هستند وچطور استفاده میشن مثلا یه نمونه که ممکن تو کد زدن خیلی با اون برخورد کردی این است که برخی از خصوصیات و مشخصه هایی که ما به یک قسمت از سایتمون با css دادیم در مرورگرهای chrome ,IE,saffriو… اجرا کنیم می بینیم که اون خصوصیات اعمال نشده که در این صورت میایم و از هک های Css استفاده می کنیم مثلا وقتی شما به یک div خصوصیت shadow میدید و آن را اجرا می کنید می بینید در مرورگر IE این خصوصیت اعمال نشده و شما چاره ای ندارید جز اینکه از کد Css استفاده کنید.
    حتما الان پیش خودت فکر می کنی که خب الان کمتر کسی با IE سایتی رو باز می کنه اما بدون دوست من که من می خوام الان به تو بگم که چه مرورگرهایی به هک های css احتیاج دارند و تو بتونی با این روش سایت خودتو رو در مرورگر IE هم به زیبایی نمایش بدی.
    مرورگرهایی که احتیاج به کد های css دارند
    ما از بین مرورگر ها پیشفرض خودمون رو روی firefax قرار می دیم و نتایج کد نویسی رو روی آن بررسی می کنیم و برای بهینه سازی روی مرورگرهای دیگر انجام میدیم البته تمام مرورگرها به جز IE اکثرا نیاز به بهینه سازی ندارند البته در حال حاضر اکثرا از IE10 و IE11 استفاده می کنند که اکسپلورر در این نسخه ها کمی با فایرفاکس راه اومده و مشکلی بوجود نمیاره اما از IE9 به پایین دیگه استفاده نمیشه و توسط کدنویسان در طراحی سایت نیز پشتیبانی نمیشه، با این وجود بهینه سازی سایت برمیگرده به کاربران موجود در سایتت ، مثلا اگر قرار باشه تو قالب سایتت رو برای یک فروشگاه ساز بهینه سازی کنی ، نیازی به بررسی سایت در IE9 به پایین نخواهی داشت اما اگر بخواهی یک سایت برای یک سازمان و یا ارگان دولتی طراحی کنی می بایست برای IE9 , IE8 , IE7 و IE66 هم بهینه سازی انجام بدی، چرا که هنوز کارمندان دولتی از IE9 به پایین استفاده می کنند
    استفاده از کدهای css
    برای مثال به بررسی خصوصیت color در مرورگرها می پردازیم البته میدونیم که این خصوصیت روی تمام مرورگرها اعمال میشه اما من بیشتر برای مثال این خصوصیت رو عنوان کردم : ادامه مطلب

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.