در حال نمایش 15 نوشته - 1 تا 15 (از کل 40)
  • نویسنده

mk-73
    مشارکت کننده

سلام خدمت دوست عزیزم اقای شعبانی من افزونه ای میخوام برای نمایش بخش نمونه کارهام اما بصورت اسلایدشو باشه مانند بخش نمونه کاهای این سایت خب من سایتم فول فوید است که بتونم بخش فن اوری که برای سایت انجام دادم تعریف کنم براش قابل نمایش باشه ممنون میشم کمکم کنید.

mk-73
    مشارکت کننده
    این پاسخ به عنوان خصوصی علامتگذاری شده است.

سعید شعبانی
    کلید دار

درورد بر شما

فکر کنم قبلا در تاپیک ایجاد اسلاید شو در این مورد صحبت کرده بویدیم. خوب اونجا خدمت شما عرض کردم که با پلاگین جی کوئری FlexSlider می تونید یک اسلایدر مشابه با اسلایدر همین سایت ایجاد کنید. همچنین نسخه وردپرسی این پلاگین jQuery با نام WooSlider وجود داره که البته رایگان نیست.

حالا شما اگر با کدنویسی HTML, CSS آشنا هستید خیلی راحت می تونید با استفاده از پست های سفارشی وردپرس یک اسلایدر به همین شکل برای نمونه کار های سایتتون ایجاد کنید. به نظرم شما دست به کار بشید هر جا سوال یا مشکلی داشتید در همین تاپیک مطرح کنید تا راهنماییتون کنم. اینجوری برای پروژه های بعدی هم خودتون می تونید بخشی بزرگی از کار را انجام بدید.

mk-73
    مشارکت کننده

ممنون خب باید از کجا شروع کنم اخه من پست های سفارشی ورد پرس اشنا نیستم اقا سعید.میشه یک کوچولو توضیح بدید

mk-73
    مشارکت کننده

همان post type اموزش هاش هست با سرچی که کردم ببینم به کجا میرسم.

سعید شعبانی
    کلید دار

بله ابتدا شما باید یک پست سفارشی (Post Types) جدید برای نمونه کار ها درست کنید. برای ساخت کدهای پست سفارشی می تونید مستندات وردپرس را بخونید یا از ژنراتور های آماده ای مثل Generate WordPress Post Type استفاده کنید. بعد از این مرحله نوبت به ساخت کد های html و css مربوط به اسلایدر میشه. بدون در نظر گرفتن وردپرس در یک صفحه html ساده با توجه به پلاگین جی کوئری ای که می خواهید استفاده کنید کد های اسلایدر را ایجاد کنید. پس از این که اسلایدر به درستی در برگه html کار کرد می تونید با استفاده از حلقه های وردپرس اطلاعات مربوط به پست سفارشی نمونه کار ها را داخل اسلایدر فراخوانی کنید.

mk-73
    مشارکت کننده

اقای شعبانی به ادرس نگاهی بندازید من همچین بخش پست سفارشی را ایجاد کردم اما هیچی نفهمیدم ازش یعنی متوجه شدم پست تایپ چیه به چه درد میخوره و متاباکس چیه اما کدهارو نفهمیدم.خب الان با این پست تایپ من میتونم برم پلاگین مورد نظر خودمو ایجاد کنم در یک صفحه html بعد ازاین پست تایپ استفاده کنم با استفاده از حلقه های ورد پرس

mk-73
    مشارکت کننده
    این پاسخ به عنوان خصوصی علامتگذاری شده است.

سعید شعبانی
    کلید دار

خوب تا اینجای کار خوب پیش رفتید. شما یک پست تایپ جدید به عنوان نمونه کار ایجاد کردید. برای قرار دادن تصویر پست تایپ ها هم اومدید و از متا باکس استفاده کردید. استفاده از متاباکس به نظرم برای اول کار یکم سخت هست بهتر هست ابتدا با زمینه های دلخواه کار کنید بعد از اینکه یکم راه افتادید از متا باکس های وردپرس استفاده کنید.

برای استافده از زمینه های دلخواه برای نمایش تصویر نمونه کار ها می تونید یک زمینه دلخواه به اسم portfolioImg برای قرار دادن تصاویر ایجاد کنید. در زمان ارسال پست می تونید برای هر تصویر این زمینه دلخواه را تکرار کنید. یعنی اگر نمونه کاری که قرار می دید 10 تا تصویر داره برای همه اون ها نام زمینه دلخواه را portfolioImg و مقدار اون را آدرس تصویر قرار بدید.

زمینه های دلخواه وردپرس

حالا در قالب با استفاده از حلقه زیر می تونید آدرس این تصاویر را دریافت کنید و در اسلایدر قرار بدید. اگر هم می خواهید از هر نمونه کار در صفحه اصلی سایتتون یک تصویر را در اسلایدر قرار بدید می تونید فقط تصویر شماره یک هر نمونه کار را بگیرید.

<?php $mid_var = get_post_meta($post->ID, 'portfolioImg',false);
    $author = get_post_meta($post->ID, 'portfolioImg', $single = false);
    $x=count($author);
    if(isset($mid_var) && !empty($mid_var)) {
    	for($i=0;$i<count($author);$i++) {
    		echo $mid_var[$i];
    	}
    } ?>

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمینه های دلخواه می تونید مطالب زیر را مطالعه بفرمایید:

زمینه دلخواه (Custom Fields) در وردپرس چیست؟

زمینه دلخواه وردپرس چیست و چگونه ما می توان از آن استفاده کنیم؟

آموزش ایجاد و استفاده از زمینه دلخواه شرطی در وردپرس

mk-73
    مشارکت کننده

خب من الان باید زمینه دلخواه را ایجاد کنم بعد بیام از با استفاده از حلقه ها تصاویر را برای نمونه کارها ایجاد کنم.فقط یک چیز اقای شعبانی من الان میخوام یعنی در نظر دارم بعنوان مثال سایت هایی که برای مشتریان انجام میدم حالا طراحی سایت طراحی قالب گرافیکی حالا بصورت اسکرین شاتی که میگیرم قرار بدم اگه خدا خواست وکاری انجام دادم.

mk-73
    مشارکت کننده

اقا سعید ببنیند من الان در صفحه index.phpهم میخوام این اسلایدشو اضافه بشه خب حالا من یک divدارم که همانطور که دید مشخص قسمت کردم نمونه کارهارو من الان بیام درون دایو نمونه کارهام این کدها را قرار بدم یا در ابتدای صفحه index.
    <?php $rokesh = get_post_meta($post->ID, ‘rokesh’, true); ?>
    برای فراخوانی اشم گفتید در جایی که میخواید از زمینه دلخواه استفاده کنید این تابع را قرار دهید
    <?php echo get_post_meta($post->ID, “rokesh”, true); ?>
    که همان تابع بالااست بعد حلقه ای که معرفی کردید کجا قرار بدهم.
    باتشکر

mk-73
    مشارکت کننده

من زمینه دلخواهم طبق اموزش ایجاد کردم حالا نمیدونم درسته یا نه وبخش زمینه دلخواه هم فعال کردم اینم اسمه زمینه دلخواهم استportfolioimg.یشه اقای شعبانی یک لطفی بکنید ببینید مشکلی داره یانه همون مشخصات قبلی که بهت فرستادم خیلی مطالعه کردم وخوندم امیدوارم که درست باشه.من این کد را درابتدای صفحه index.phpقرار دادم
    <?php $rokesh = get_post_meta($post->ID, ‘rokesh’, true); ?>
    وکد فراخوانی با حلقه وردپرس هم در مکانی که میخوام زمینه دلخواه به نمایش دربیاد همان باکس نمونه کارهام.فقط چیزی هست الان دکمه افزودن پست سفارشی هم کار نمیکنه که بتونم تصاویری اضافه کنم حالا خودتون نگاه کنید متوجه خواهید شد.
    حالا اگه درست باشه قدم بعدی باید چه کاری را انجام بدم.
    ممنونم از زحماتت خدا خیرت بده سعیدجان.

mk-73
    مشارکت کننده

اقا سعید به این ادرس نگاهی بنداز من در نظر مانند این اسلایدشو نمونه کار هامو ایجاد کنم.

mk-73
    مشارکت کننده

سعید شعبانی
    کلید دار

خوب تقریبا درست کار را انجام دادید. فقط یک بخش که خیلی مهم هست و من یادم رفت خدمت شما عرض کنم بخش حلقه های وردپرس هست. شما برای اینکه محتوای پست های مختلف را بگیرید نیاز به ایجاد حلقه پرس و جو دارید. مثلا در پایین یک حلقه جستجو ساده را می بینید که مطالب پست تایپ portfolio را فراخوانی می کند و با استفاده از تابع the_title عنوان هر پست را چاپ می کند.

<?php 
    $my_custom_query= new WP_Query(array(
    'post_type' => 'portfolio',
    'post_status' => 'publish',
    'cat'	=>	'1',
    'order' => 'DESC',
    'orderby' => 'ID',
    'posts_per_page' =>'10',
    'paged' => (get_query_var('paged')) ? get_query_var('paged') : 1 
    )); ?> 
    <?php 
    if($my_custom_query->have_posts()) : ?>
    <?php 
    while($my_custom_query->have_posts()) : $my_custom_query->the_post();?> 

<?php the_title(); ?>

<?php endwhile; ?>
    <?php endif; ?>
    <?php wp_reset_query(); ?>

خوب حالا که کمی با حلقه های وردپرس آشنا شدید برای اینکه در صفحه اصلی محتوا پست های پست تایپ نمونه کار را فراخوانی کنید می تونید از حلقه زیر استفاده کنید.

<!--begin box-slider-portfolio-->
    <?php
    'cat'	=>	'1',
    'order' => 'DESC',
    'orderby' => 'ID',
    'posts_per_page' =>'10',
    ));
      <div id="box-slider-portfolio">
        <?php while($my_custom_query->have_posts()) : $my_custom_query->the_post();
        $mid_var = get_post_meta($post->ID, 'portfolioimg',false);
        $author = get_post_meta($post->ID, 'portfolioimg', $single = false);
        $x=count($author);
         for($i=0;$i<count($author);$i++) {
           echo $mid_var[$i];
         }
        } ?>
      <?php endwhile; ?>
    </div>
    <?php endif;
    wp_reset_query(); ?>
    <!--end box-slider-portfolio-->

در حلقه بالا ما اومدیم و تمامی تصاویر هر نمونه کار را با استفاده از حلقه ای که روی زمینه دلخواه portfolioimg زدیم گرفتیم. شما اگر بخواهید برای هر پست فقط یک تصویر فراخوانی کنید می تونید از حلقه زیر استفاده کنید.

<!--begin box-slider-portfolio-->
    <?php
    'cat'	=>	'1',
    'order' => 'DESC',
    'orderby' => 'ID',
    'posts_per_page' =>'10',
    ));
      <div id="box-slider-portfolio">
        <?php while($my_custom_query->have_posts()) : $my_custom_query->the_post();
        $mid_var = get_post_meta($post->ID, 'portfolioimg',false);
           echo $mid_var;
        } ?>
      <?php endwhile; ?>
    </div>
    <?php endif;
    wp_reset_query(); ?>
    <!--end box-slider-portfolio-->

البته اینها فقط کدهای ساده ای بودند که بتونید با نحوه کار حلقه های وردپرس آشنا بشید. خودتون می تونید کدهای را به هر شکلی که دوست دارید تغییر بدید. همچنین لازم نیست که در بالای فایل index.php از کد زیر استفاده کنید. چون ما داخل حلقه ای که ایجاد کردیم از این کد استفاده کردیم.

<?php $rokesh = get_post_meta($post->ID, 'portfolioimg', true); ?>

در حال نمایش 15 نوشته - 1 تا 15 (از کل 40)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.