در حال نمایش 15 نوشته - 1 تا 15 (از کل 17)
  • نویسنده

saba
    مشارکت کننده

سلام در مورد بخش ارسال نظر می خواستم یه سری تغییرات در قالب ایجاد کنم اول اینکه فرم ارسال نظر رو به قبل از نظرات ارسال شده بیارم دوم اینکه بجای کلمه ادرس وبلاگ که بصورت پیش فرض فرم هست کلمه شماره تماس شما جایگزین بشه و تو قسمت دیدگاه ها هم که کاربر فرم رو تکمیل کرده حروف ادرس HTTP:// که قبل شماره به مدیر سایت نشون داده میشه حذف بشه
    مورد بعد هم در مورد گزینه ادامه مطلب هستش که از تو ورد پرس من عمل نمیکنه و مطلب بصورت کامل نشون داده میشه
    لطفا مراحلی رو که باسد طی کنم تا مشکلات بالا حل بشه بصورت گام به گام و در سطح ابتدایی توضیح بدین – اشنایی زیادی با برنامه نویسی ندارم فقط ادرس کد و فایل رو می تونم طبق راهنمایی شما کپی و پیست کنم
    ممنون

سعید شعبانی
    کلید دار

در ابتدا ورود شما به انجمن های روکش را خوش آمد می گم
    1- این مورد بستگی به قالب سایت شما داره, اگر قالب سایت شما دارای فایلی به اسم comments.php هست, این فایل را باز کنید و بعد بخشی که تگ form هست را پیا کنید و اون بخش را به ابتدای این فایل منتقل کنید. البته همونطور که گفتم فرم ارسال نظرات وردپرس ارتباط مستقیمی به قالب شما داره و ممکن هست این روش برای اون قابل پیاده سازی نباشه همچنین باید با دقت این کار را انجام بدید تا مشکلی برای قالب پیش نیاد.
    2- برای این کار لطفا آموزش افزودن فیلد های سفارشی به فرم نظرات وردپرس با افزونه WordPress Comments Fields را مطالعه بفرمایید.
    3- این مشکل ممکن هست مربوط به قالب سایت شما باشه, اگر لینک آنلاین سایتتون را قرار بدید بهتر می تونم راهنمایی کنم.

در آخر هم یک نکته را اضافه کنم, لطفا برای هر کدام از سوال ها یک تاپیک مجزا ایجاد کنید تا در آینده اگر کاربر دیگری هم این مشکلات را داشت بهتر بتونه به پاسخ اون سوال برسه.

saba
    مشارکت کننده

خیلی ممنون از راهنمایی تون و آموزشی که بخاطر من گذاشتین. اما من ترجیح می دم از افزونه استفاده نکنم چون تمام نیاز های سایت رو برطرف نمیکنه اگه ممکنه ادرس سایت برو بفرستم دقیق تر بررسی کنید legal-advice.in متاسفانه ویرایش این قسمت رو تو سایت های فارسی نتونستم پیدا کنم و بیشتر با افزونه مشکلات این قسمت رو توضیح دادن
    دسترسی هم اگه لازم دارید با ایمیل بفرستم

سعید شعبانی
    کلید دار

در مورد اضافه کدن فیلد جدید به فرم نطرات به صورت دستی می تونید از آموزش زیر استفاده کنید.
    http://www.smashingmagazine.com/2012/05/08/adding-custom-fields-in-wordpress-comment-form/

saba
    مشارکت کننده

ممنون آموزش رو خوندم اما برای انجام اون تغییرات اطلاعات کافی از php ندارم اگه دسترسی به سایت بدم امکان داره شما چندتا تغییر رو تو سایت اعمال کنید؟

سعید شعبانی
    کلید دار

صبا خانم کار مشکلی که نیست. در انتهای آموزش هم فایل افزونه ای که ایجاد کرده را گذاشته می تونید از اون استفاده کنید. اگر جایی مشکلی یا سوالی داشتید بپرسید راهنماییتون می کنم ولی اینکه همه کار را من انجام بدم متاسفم چون اینجا ما می خواهیم با کمک همدیگر مشکلات را رفع کنیم. اینجوری هم شما چیزی یاد می گیرید هم ما

http://media.mediatemple.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/05/ExtendComment.zip

saba
    مشارکت کننده

سلام یه سوال در مورد تغییر کلمه های فارسی نوشته شده در فرم ارسال نظر دارم می تونید راهمایی کنید دقیقا باید از کدوم فایل یا پوشه می تونم کلمه های فارسی این فرم رو تغییر بدم مثلا یه دکمه داره توش نوشته فرستادن دیدگاه میخوام این کلمه بشه “ارسال سوال” لطفا ادرس کامل از هاست بدین تا بتونم پیدا کنم همچنین کلمه دیدگاه که بالای فرم ثبت نظر هست رو میخوام تغییر بدم این کد سورس رو از گوگل کروم می بینم اما پوشه ش نمی دونم کجاس
    <label for=”comment”>دیدگاه</label>

سعید شعبانی
    کلید دار

نحوه ایجاد فرم ارسال نظرات وردپرس در قالب های مختلف متفاوت هست, در نتیجه ویرایش فرم نظرات هم بستگی به ساختار قالبی که شما برای سایتتون انتخاب کردید دارد. در اکثر قالب ها یک فایل به اسم comments.php وجود داره که با وارد شدن به اون می تونید این موارد که فرمودید را ویرایش نمایید. همونطور که گفتم مسیر قرار گرفتن این فایل هم در پوسته سایت شما هست. مثلا اگر پوسته سایت شما rokesh-theme باشه مسیر این فایل به شکل زیر خواهد شد.

public_html/wp-content/themes/rokesh-theme/comments.php

ولی همونطور که گفتم ممکن هست قالبی که شما استفاده می کنید به یک شکل دیگه فرم ارسال نظرات را در قالب قرار داده باشه. اگر به این شکل نتونستید فرم را ویرایش کنید لطفا اسم قالب را بفرمایید تا با توجه به اون قالبی که استفاده می کنید راهنمایی کنم.

saba
    مشارکت کننده

بله همون پوشه رو که گفتین پیدا کردم و اسم قالب من accelerate هست که فارسی شده اما من دنبال کلمه های فارسی تو اون پوشه رفتم اما کلمه فارسی پیدا نکردم مثلا کلمه دیدگاه کجای این فایل هست که بخوام حذفش کنم و یه کلمه فارسی دیگه بجاش قرار بدم

این محتوی فایل comment.php قالب هست

application/x-httpd-php comments.php
    PHP script text
    <?php
    /*
    * developed and translate by HyperTemp.ir
    */

if ( post_password_required() )
    return;
    ?>

<div id=”comments” class=”comments-area”>

<?php // You can start editing here — including this comment! ?>
    <?php comment_form(); ?>

<?php if ( have_comments() ) : ?>
    <h2 class=”comments-title”>
    <?php
    printf( _nx( ‘ یک سوال در “%2$s”’, ‘%1$s پرسش و پاسخ در قسمت “%2$s”’, get_comments_number(), ‘comments title’, ‘accelerate’ ),
    number_format_i18n( get_comments_number() ), ‘<span>’ . get_the_title() . ‘</span>’ );
    ?>
    </h2>

<?php if ( get_comment_pages_count() > 1 && get_option( ‘page_comments’ ) ) : // are there comments to navigate through ?>
    <nav id=”comment-nav-above” class=”comment-navigation clearfix” role=”navigation”>
    <h1 class=”screen-reader-text”><?php _e( ‘Comment navigation’, ‘accelerate’ ); ?></h1>
    <div class=”nav-previous”><?php previous_comments_link( __( ‘← Older Comments’, ‘accelerate’ ) ); ?></div>
    <div class=”nav-next”><?php next_comments_link( __( ‘Newer Comments →’, ‘accelerate’ ) ); ?></div>
    </nav><!– #comment-nav-above –>
    <?php endif; // check for comment navigation ?>

<ul class=”comment-list”>
    <?php
    wp_list_comments( array(
    ‘callback’ => ‘accelerate_comment’,
    ‘short_ping’ => true
    ) );
    ?>
    <!– .comment-list –>

<?php if ( get_comment_pages_count() > 1 && get_option( ‘page_comments’ ) ) : // are there comments to navigate through ?>
    <nav id=”comment-nav-below” class=”comment-navigation clearfix” role=”navigation”>
    <h1 class=”screen-reader-text”><?php _e( ‘Comment navigation’, ‘accelerate’ ); ?></h1>
    <div class=”nav-previous”><?php previous_comments_link( __( ‘← Older Comments’, ‘accelerate’ ) ); ?></div>
    <div class=”nav-next”><?php next_comments_link( __( ‘Newer Comments →’, ‘accelerate’ ) ); ?></div>
    </nav><!– #comment-nav-below –>
    <?php endif; // check for comment navigation ?>

<?php endif; // have_comments() ?>

<?php
    // If comments are closed and there are comments, let’s leave a little note, shall we?
    if ( ! comments_open() && ‘0’ != get_comments_number() && post_type_supports( get_post_type(), ‘comments’ ) ) :
    ?>
    <p class=”no-comments”><?php _e( ‘Comments are closed.’, ‘accelerate’ ); ?></p>
    <?php endif; ?>

</div><!– #comments –>

سعید شعبانی
    کلید دار

داخل قالب Accelerate از تابع پیشفرض وردپرس برای فراخوانی فرم ارسال نظرات استفاده شده است. شما برای ویرایش این فرم دو تا کار می تونید انجام بدید.

<?php comment_form(); ?>

1- از همین تابع استفاده کنید. به این شکل که از پارامتر های تعریف شده برای این تابع استفاده کنید. تابع comment_form دو تا پارامتر داره که در مستندات وردپرس در مورد اونها توضیح داده شده. مثلا با id_submit می شه اسم دکمه ثبت نظرات را تغییر داد. استفاده از این روش یکم پیچیده تر هست و همچنین کنترل شما روی فرم نظرات کمتر خواهد بود.

2- به جای تابع پیش فرض وردپرس یک فرم به شکلی که دوست دارید ایجاد کنید. در این روش به جای تابع comment_form می تونید از کد های زیر استفاده کنید و بخش هایی که دوست دارید را ویرایش نمایید.

<?php if ( comments_open() ) : ?>
    <section id="respond">
    	<h3><?php comment_form_title( __('Leave a Reply', 'reverie'), __('Leave a Reply to %s', 'reverie') ); ?></h3>
    	<p class="cancel-comment-reply"><?php cancel_comment_reply_link(); ?></p>
    	<?php if ( get_option('comment_registration') && !is_user_logged_in() ) : ?>
    	<p><?php printf( __('You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.', 'reverie'), wp_login_url( get_permalink() ) ); ?></p>
    	<?php else : ?>
    	<form action="<?php echo get_option('siteurl'); ?>/wp-comments-post.php" method="post" id="commentform">
    		<?php if ( is_user_logged_in() ) : ?>
    		<p><?php printf(__('Logged in as <a href="%s/wp-admin/profile.php">%s</a>.', 'reverie'), get_option('siteurl'), $user_identity); ?> <a href="<?php echo wp_logout_url(get_permalink()); ?>" title="<?php __('Log out of this account', 'reverie'); ?>"><?php _e('Log out &raquo;', 'reverie'); ?></a></p>
    		<?php else : ?>
    		<p>
    			<label for="author"><?php _e('Name', 'reverie'); if ($req) _e(' (required)', 'reverie'); ?></label>
    			<input type="text" class="five" name="author" id="author" value="<?php echo esc_attr($comment_author); ?>" size="22" tabindex="1" <?php if ($req) echo "aria-required='true'"; ?>>
    		</p>
    		<p>
    			<label for="email"><?php _e('Email (will not be published)', 'reverie'); if ($req) _e(' (required)', 'reverie'); ?></label>
    			<input type="text" class="five" name="email" id="email" value="<?php echo esc_attr($comment_author_email); ?>" size="22" tabindex="2" <?php if ($req) echo "aria-required='true'"; ?>>
    		</p>
    		<p>
    			<label for="url"><?php _e('Website', 'reverie'); ?></label>
    			<input type="text" class="five" name="url" id="url" value="<?php echo esc_attr($comment_author_url); ?>" size="22" tabindex="3">
    		</p>
    		<?php endif; ?>
    		<p>
    			<label for="comment"><?php _e('Comment', 'reverie'); ?></label>
    			<textarea name="comment" id="comment" tabindex="4"></textarea>
    		</p>
    		<p id="allowed_tags" class="small"><strong>XHTML:</strong> <?php _e('You can use these tags:','reverie'); ?> <blockquote><?php echo allowed_tags(); ?></blockquote></p>
    		<p><input name="submit" class="small radius button" type="submit" id="submit" tabindex="5" value="<?php esc_attr_e('Submit Comment', 'reverie'); ?>"></p>
    		<?php comment_id_fields(); ?>
    		<?php do_action('comment_form', $post->ID); ?>
    	</form>
    	<?php endif; // If registration required and not logged in ?>
    </section>
    <?php endif; // if you delete this the sky will fall on your head ?>

این روش راحت تر هست و شما کنترل بیشتری روی فرم نظرات خواهید داشت.

saba
    مشارکت کننده

سلام روز بخیر یه اشکالی در نحوه چینش پاسخ های ارسال شده به کاربران تو قسمت کنترل پنل مدیریت وردپرس هست دیدگاه ها به ترتیب تاریخ ارسال مرتب میشه نه بر اساس سوال مربوطه چه کدی رو باید استفاده کنم تا پاسخ هر سوال پایین اون قرار بگیره؟
    ممنون

سعید شعبانی
    کلید دار

سلام روز بخیر یه اشکالی در نحوه چینش پاسخ های ارسال شده به کاربران تو قسمت کنترل پنل مدیریت وردپرس هست دیدگاه ها به ترتیب تاریخ ارسال مرتب میشه نه بر اساس سوال مربوطه چه کدی رو باید استفاده کنم تا پاسخ هر سوال پایین اون قرار بگیره؟

درود بر شما
    برای این مورد من افزونه یا روش خاصی که در نت موجود باشه پیدا نکردم. تا زمانی که افزونه ای برای این کار ایجاد نشده می تونید با ویرایش فایل class-wp-comments-list-table.php واقع در مسیر /wp-admin/includes نحوه نمایش لیست نظرات را تغییر دهید. برای این کار هم نیاز هست تا با php آشنایی کاملی داشته باشید و یا کار را به یک فرد ماهر بسپارید.

saba
    مشارکت کننده

ممنون شما می تونید انجام بدین؟

سعید شعبانی
    کلید دار

نه متعسفانه

4141
    مشارکت کننده

سلام آقای شعبانی، امیدوارم حالتون خوب باشه. سوالی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین، من سورس css قالب یه سایت رو برداشتم که از قالب صحیفه هستش و خودمم از قالب صحیفه استفاده میکنم ، حال قسمت نظرات بهم ریخته چینش اش میخوام دقیقاً مثل تصویر بالا بشه

محتوی فایل comment.php
    <?php
    if ( post_password_required() ) {
    return;
    }
    ?>

<div id=”comments”>

<?php if ( have_comments() ) : ?>

<div id=”comments-box”>
    <div class=”block-head”>
    <h3 id=”comments-title”><?php comments_number( __ti( ‘No comments’ ), __ti( ‘One comment’ ), ‘% ‘.__ti( ‘comments’ ) );?> </h3><div class=”stripe-line”></div>
    </div>
    <div class=”post-listing”>

<?php if ( get_comment_pages_count() > 1 && get_option( ‘page_comments’ ) ) : ?>
    <div class=”navigation”>
    <div class=”nav-previous”><?php previous_comments_link( __ti( ‘<span>←</span> Older Comments’ ) ); ?></div>
    <div class=”nav-next”><?php next_comments_link( __ti( ‘Newer Comments <span>→</span>’ ) ); ?></div>
    </div> <!– .navigation –>
    <?php endif; ?>

<?php $comments_by_type = separate_comments($comments); ?>

<?php if ( !empty($comments_by_type[‘comment’]) ) : ?>

<?php wp_list_comments(‘type=comment&callback=tie_custom_comments’); ?>

<?php endif; ?>

<?php $comment_counter = 0 ; ?>

<?php if ( !empty($comments_by_type[‘pings’]) ) : ?>

<div id=”pings” class=”commentlist”>

<?php wp_list_comments(‘type=pings&trackback&pingback&callback=tie_custom_pings’); ?>

</div>

<?php endif; ?>
    </div>
    </div><!– #comments-box –>

<?php endif; ?>

<div class=”clear”></div>
    <?php comment_form(); ?>

</div><!– #comments –>

در حال نمایش 15 نوشته - 1 تا 15 (از کل 17)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.