در حال نمایش 5 نوشته - 1 تا 5 (از کل 5)
  • نویسنده

hn.moarraq
    مشارکت کننده

سلام .
    من درحال طراحی یک قالب وردپرس هستم ؛
    در زمانی که میخوام فلوت سایدبار سمت راست قرار بگیره و فلوت کانتنت ها هم در سمت چپ والدش باشه ، هر جا که کد ها رو کپی میکنم قسمت بعدیش که مثلا کانتنت ها باشه پایین تر از آخرین پست سایدبار قرار میگیره.
    در چند طراحی من به این مشکل برخوردم و هیچ طوری نتونستم درستش کنم.
    ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید.
    لینک تصویر :

hn.moarraq
    مشارکت کننده

http://moarraq.ir/wp-content/uploads/2016/01/q.jpg
    —————————-
    لینک تصویر

hn.moarraq
    مشارکت کننده

با تشکر .
    مشکل برطرف شد .

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما

خیلی هم خوب که راه حل این مشکل را پیدا کردید. برای اینکه این مشکلات پیش نیاد پیشنهاد می کنم از روش زیر استفاده کنید:

همیشه وقتی می خواهید ساختار html یک صفحه از یک سایت را بنویسید اون را به صورت یک سری سطر و ستون ببینید تا کدنویسی برای شما راحت بشود. اول هر سطر را داخل یک div یا هر تگ دیگه ای خودتون صلاح می دونید قرار بدید بعد داخل سطر را بررسی کنید اگر دارای ستون هست برای هر ستون هم یک div ایجاد کنید و محتویات هر سطر را داخل div مربوط به خودش قرار بدید. برای اینکه سطر ها در کنار هم قرار بگیرند از float استفاده کنید. حالا برای اینکه خاصیت شناوری ستون های داخل هر سطر بر سطر بعدی اثر نگذاره می تونید از clear به روش های مختلفی که موجود هست استفاده کنید.

بهم ریختگی چیدمان ساید بار و کانتنت ها

برای نمونه نحوه پیاده سازی این روش را در یک صفحه ساده که تصویرش در بالا قرار دارد را می تونید در اینجا ببینید:

See the Pen Basic html and css page layout by Saeed shabani (@saeedshabani) on CodePen.

البته روش های جدیدتری هم وجود داره که اکثرشون با مرورگر های قدیمی سازگار نیستند ولی کار را خیلی آسون تر می کنند. این روش معمولترین روشی هست که در اکثر مرورگر های جدید و قدیمی جواب می دهد.

hn.moarraq
    مشارکت کننده

ممنونم که اینقدر به سوالات ما پاسخ کامل میدهید.
    ————————————————-
    با نهایت تشکر و سپاس از شما

در حال نمایش 5 نوشته - 1 تا 5 (از کل 5)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.