در حال نمایش 6 نوشته - 1 تا 6 (از کل 6)
  • نویسنده

khadem
    مشارکت کننده

سلام به همگی من باوردپرس اشنانیستم وتازه باهاست رایگان میخوام یادبگیرم
    سوالم این بوداگه بخواهیم درقالب وردپرس هاست رایگان مثلا یک لوگو بزاریم ایاامکانش هست و
    اگرامکانش هست ممنون میشم بازبان ساده راهنمایی کنیدمرسی

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما, به روکش خوش آمدید
    برای ایجاد تغییرات در قالب های وردپرس چندین روش وجود دارد.

• استفاده از تنظیمات و ابزار های فراهم شده در پنل مدیریت قالب
    • ویرایش فایل های php قالب
    • ویرایش فایل های css

اگر قالب شما امکان تغییر لوگو از طریق پنل تنظیمات را به شما داده باشه شما به راحتی می تونید لوگو را تغییر بدید. در این مورد بین هاست رایگان و غیر رایگان هیچ تفاوتی وجود ندارد.
    اما اگر پنل تنظیمات قالب امکان تغییر لوگو را نداشته باشه شما باید فایل های CSS و PHP را ویرایش کنید. در اغلب اوقات هم تنها با ویرایش فایل CSS میشه به راحتی لوگو را در قالب جای داد. برای ویرایش فایل های CSS هم می شه در پنل مدیریت وردپرس به مسیر نمایش » ویرایشگر مراجعه کنید. در صورتی که از این طریق نتونستید فایل های CSS یا PHP قالب را ویرایش کنید, بهترین روش استفاده از FTP و ویرایش فایل های مورد نیاز هست.

khadem
    مشارکت کننده

سلام جناب شعبانی و یک دنیاممنون واقعا کسی به این سادگی منو راهنمایی نکرده بود(شایدم من خیلی اماتورهستم)
    الان نمایش >ویرایشگر> سربرگ روبازکردم ومیخوام یک لوگو بالای هدر بزارم حالا این کد روکجای هدر باید بزارم تا لوگو به نمایش دربیاد

یک سوال دیگه هم داشتم وممنون میشم راهنماییم کنید
    اینکه ایابرنامه یاسایتی هست که بشه قسمت های مختلف قالب سایت روداخلش بازکرد وتغییرات روایجادکرد (مثل ادیتور های html)

ضمنا من ازاموزش خوب سایت روکش که واقعا عالی بود استفاده کردم وتااینجاتونستم ادامه بدم جاداره ازحمات صادقانه شماتشکرکنم

سعید شعبانی
    کلید دار

1- لطفا آدرس سایت به همراه اسم قالبی که استفاده می کنید را اعلام بفرمایید تا راهنمایی کنم.
    2- فعلا چنین چیزی وجود نداره یا حداقل من ندیدم. اما برخی از نرم افزار ها هستند که میشه با اونها قالب های ورپرس را طراحی کرد و خروجی اون را به صورت یک قالب آماده وردپرسی در اختیار شما قرار دهند. البته کار این نرم افزار ها در اکثر اوقات خوب نیست چون کد های تولیدی اونها هم سنگین هستند هم با اصول سئو همخوانی ندارند. برخی از قالب ها یا افزونه های ورپرسی هم وجود دارند که امکان ساخت صفحات و بخش های مختلف را با استفاده از ماژول های اماده فراهم می کنند.

khadem
    مشارکت کننده

سلام وممنونم جناب شعبانی عزیز
    من ازقالب دوهزارویازده استفاده میکنم البته اگه شماقالبی ساده مثل همین میشناسید ممنون میشم معرفی کنید.
    ادرس سایت هم اینه :
    http://paedi.cloudsite.ir/wp/
    ضمناچرا این اخرش wp میاد من توتنظیماتم برداشتم ولی سایت روبازنکردمجبورشدم دوباره بزارم

سعید شعبانی
    کلید دار

خوب شما ابتدا فایل header.php را باز کنید و بعد کد زیر را پیدا کنید.

<hgroup>

حالا این کد را به کد زیر تغییر بدید.

<hgroup class="site-logo">

بعد از این تغییر فایل header.php را ذخیره کنید و این بار فایل rtl.css را باز کنید. در آخر این فایل کد های زیر را قرار بدید.

#site-title a, #site-description {
        color: transparent;
        font-size: 0;
    }
    .site-logo h1#site-title a {
        background: rgba(0, 0, 0, 0) url("http://name.com/img/logo.png") no-repeat scroll right 0;
        display: block;
        height: 50px;
        margin-bottom: 10px;
        width: 200px;
    }

داخل کدهای بالا جای http://name.com/img/logo.png آدرس لوگو را قرار بدید و به جای طول و عرض تعریف شده طول و عرض لوگو را وارد کنید و فایل rtl.css را ذخیره نمایید. حالا سایت خودتون را در مرورگر ببنید.

در حال نمایش 6 نوشته - 1 تا 6 (از کل 6)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.