در حال نمایش 6 نوشته - 1 تا 6 (از کل 6)
  • نویسنده

سینا
    مشارکت کننده

عرض سلام و خداقوت

مدتیه موضوعی رو دنبال می کنم با عنوان “عضویت در سایت های زیر مجموعه با عضویت در سایت اصلی”. به عنوان مثال یک مجموعه سایت داریم به محوریت یک سایت به آدرس
    مثلا: http://www.example.ir
    و چند زیر مجموعه با عنوان های > a.example.ir و b.example.ir و c.example.ir

سوال اینه که چطور میشه کاربر با عضویت در سایت در دیگر سایت های زیر مجموعه هم عضو بشه و یکبار عضویت برای استفاده از دیگر سایت ها کافی باشه(نیاز نباشه برای استفاده از امکانات سایت های زیر مجموعه در اون سایت ها هم جداگانه عضو بشه)؟

مطلبی خوندم با عنوان “ارتباط دو وردپرس با هم از طریق دیتابیس”. به نظرم از این طریق بشه کارهایی انجام داد، ولی این روش به نظرم تمام توابع وذدپرس رو درگیر این کار میکنه مثلا پست ارسالی در یک سایت در سایت دیگر هم منتشر میشه!!

برای اینکه این سایت ها فقط در زمینه عضویت کاربران باهم در ارتباط باشند چه کاری میشه انجام داد؟

از توجهتون متشکرم.

سعید شعبانی
    کلید دار

برای ایجاد سایت اصلی و سایت های زیر مجموعه که می تونید خیلی راحت از وردپرس شبکه استفاده کنید. برای مورد دوم یعنی عضویت کاربر در یکی از سایت ها و فعال بودن اکانت اون شخص در تمامی سایت ها هم افزونه Multisite User Management موجود هست که این کار را برای شما انجام می دهد.

سینا
    مشارکت کننده

عرض سلام و خداقوت مجدد

عارضم خدمتتون که من از وردپرس شبکه استفاده می کنم. ابتدا سایت رو ساختم و بعد از مدتی وردپرس شبکه رو اجرا کردم. چندتا سایت ساختم و اونها رو از قسمت ساخت سایت جدید به شبکه اضافه کردم که به صورت یک لینک در نوار مدیریت نمایش داده میشه. سایت اصلی که شبکه رو روش اجرا کردم از شبکه پیروی میکنه مثلا در قسمت افزودن افزونه و مدیریت اونها این قابلیت از سایت اصلی حذف شده و از طریق شبکه امکان مدیریت هست، ولی در سایت های زیر مجموعه اینطور نیست و قابلیت درج افزونه و … در خود سایت موجوده. الان سایت های زیر مجموعه مثل یه سایت معمولی اند و از شبکه پیروی نمی کنند.
    موردی هم که وجود داره اینه که الان افزونه ای رو که اشاره کردید نصب کردم و برای سایت های زیر مجموعه دسترسی های موردنظر اعمال شد. یکبار از طریق شبکه و یکبار از طریق قسمت عضویت در سایت کاربر جدید تعریف شد ولی هنگام لاگین شدن در سایت های زیر مجموعه با پیغام که این کاربر ثبت نشده است مواجه میشم.
    در نظر دارم وقتی کاربر در سایت لاگین میشه به طورکلی تو شبکه لاگین بشه و بتونه از امکانات سایت های دیگه هم استفاده کنه.

خواستم بدونم مشکل از کجاست و در این زمینه راهنمایی بفرمایید.

متشکرم.

سعید شعبانی
    کلید دار

شما به چه شکل وردپرس شبکه را فعال کردید؟ و اینکه سایت های زیر مجموعه را آیا به صورت مستقیم از طریق خود وردپرس شبکه ایجاد کردید؟ اگر به درستی سایت های زیر مجموعه را ایجاد کرده باشید و تغییری در تنظیمات پیشفرض وردپرس شبکه ایجاد نکرده باشید, تمامی قالب ها و افزونه های سایت های زیر محموعه را می توانید از بخش شبکه فعال یا غیر فعال کنید. مثلا در بخش افزونه ها اگر روی لینک فعال کردن در شیکه بزنید افزونه برای همه سایت ها فعال می شود و اگر این را نزنید می توانید از طریق بخش افزونه های هر سایت اون افزونه را فعال کنید. برای قالب ها هم تقریبا چنین مکانیزمی فراهم شده است.
    من افزونه را امتحان کردم و به همین شکلی که فرمودید “در نظر دارم وقتی کاربر در سایت لاگین میشه به طورکلی تو شبکه لاگین بشه و بتونه از امکانات سایت های دیگه هم استفاده کنه” عمل می کنه. فقط بعد از فعال سازی افزونه در کل شبکه باید از طریق مسیر مدیر شبکه » تنظیمات » تنظیمات شبکه و مراجعه به بخش Multisite User Management نقش کاربر در هر سایت را تعیین کنید یا بگذارید تا از نقش پیشفرض استفاده شود. اما با توجه به توضیحاتی که دادید فکر کنم مشکلی بین سایت های زیر مجموعه و شبکه وردپرس بوجود اومده باشه پیشنهاد می کنم یک بار دیگه وردپرس شبکه را از طریق راهنمای Create A Network فعال کنید.

سینا
    مشارکت کننده

سلام و خداقوت
    سوالی داشتم از خدمتتون اینکه ساب دامینی که از طریق شبکه ایجاد میشه پوشه های مربوط به اون از قبیل Upload و Plugins در کدوم مسیر قرار می گیره؟
    سوال بعد اینکه: چطور میشه آخرین پست های ساب دامین های شبکه رو در یک دسته خاص نمایش داد؟ یا اینکه یه اسلایدر گذاشت تا آخرین پست های سایت های زیر مجموعه درون اون به نمایش در بیاد؟! کاربردش برای صفحه اول سایت (شبکه) هستش که آخرین پست های شبکه رو درش بخوایم نمایش بدیم.
    سوال آخر اینکه شما پروژه هم قبول می کنید؟ (یه پروژه کوچیک)

متشکرم.

سعید شعبانی
    کلید دار

1- فایل های مربوط به پلاگین ها و قالب ها به صورت مشترک در همان مسیر های قبلی قرار دارند ولی محل آپلود شدن فایل ها در وردپرس شبکه تغییر می کند. فایل های آپلود شده در سایت های زیر مجموعه در مسیر /wp-content/uploads/sites/site-id قرار می گیرند. برای هر سایت یک فولدر اختصاصی ایجاد می شود و مطابق با تنظیمات شبکه فایل ها در فولدر های داخلی اون سایت (مثلا بر اساس ماه) آپلود می شوند.

2- برای این کار می تونید از افزونه Network Latest Posts یا کدهای ارائه شده در این صفحه استفاده کنید.

3- بله, لطفا اطلاعات کامل پروژه را از طریق بخش پشتیبانی ارسال کنید تا بررسی کنم.

در حال نمایش 6 نوشته - 1 تا 6 (از کل 6)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.