در حال نمایش 10 نوشته - 1 تا 10 (از کل 10)
  • نویسنده

bluefox
    مشارکت کننده

سلام چطور میتونم وردپرس نسخه 3 انگلیسی رو به فارسی تغییر بدم؟

bluefox
    مشارکت کننده

یعنی داشبورد رو کلا فارسی کنم.

سعید شعبانی
    کلید دار

برای فارسی سازی پنل مدیریت وردپرس 2 تا کار می تونید انجام بدید:

1- از نسخه وردپرس فارسی که توسط تیم وردپرس فارسی فراهم می شود استفاده کنید. برای دانلود نسخه های مختلف وردپرس به زبان فارسی می تونید از لینک http://fa.wordpress.org/releases استفاده کنید.
    2- به جای استفاده از وردپرس فارسی می تونید وردپرس انگلیسی را نصب کنید بعد بسته پارسی ساز وردپرس را نصب بفرمایید تا پنل مدیریت وردپرس فارسی شود.

bluefox
    مشارکت کننده

بسته پارسی ساز رو که زدم همین که خواستم اکتیو کنم این ارور رو داد و دیگه وارد وردپرس نمیشه./
    Fatal error: Call to undefined function __return_null() in /home/u247522841/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-parsidate/includes/settings.php on line 96

bluefox
    مشارکت کننده

فعلا این از این بگذریم چطور قالب ووکامفرس رو آپ کنم که دوباره مشکل درست نکنه مثل دفعه قبل.
    یادمه دفعه قبل گفتید که ابزارک ها رو غیرفعال کنم.میشه دوباره توضیح بدید منتهی این دفعه مسیر رو به انگلیسی بگید.

سعید شعبانی
    کلید دار

بسته پارسی ساز رو که زدم همین که خواستم اکتیو کنم این ارور رو داد و دیگه وارد وردپرس نمیشه./
    Fatal error: Call to undefined function __return_null() in /home/u247522841/public_html/wp/wp-content/plugins/wp-parsidate/includes/settings.php on line 96

آهان, بسته پارسی ساز وردپرس نیاز به وردپرس 3.6 به بالا داره. شما وردپرس را آپدیت کنید تا این مشکل رفع بشه

فعلا این از این بگذریم چطور قالب ووکامفرس رو آپ کنم که دوباره مشکل درست نکنه مثل دفعه قبل.
    یادمه دفعه قبل گفتید که ابزارک ها رو غیرفعال کنم.میشه دوباره توضیح بدید منتهی این دفعه مسیر رو به انگلیسی بگید.

بله شما زمانی که می خواهید قالب جدیدی را فعال کنید بهتر هست تا همه ابزارک ها را غیر فعال کنید تا مشکلی پیش نیاد. مسیر رفتن به بخش ابزارک ها در نسخه انگلیسی وردپرس به شکل زیر هست.

Dashboard > Appearance > Widgets

bluefox
    مشارکت کننده

الان تو این مسیرم ولی چه گزینه ای بزنم یا چه جوری غیر فعال کنم؟

سعید شعبانی
    کلید دار

خوب داخل این مسیر یک سری ناحیه ابزارک (Widget area) وجود داره. اسم این ناحیه ها بستگی به قالب شما داره مثلا شاید اسم یکی از اینها Primary Sidebar یا نوار کناری اصلی باشه. بعد داخل هر کدام از این ناحیه ها یک سری ابزارک مثل Tag Cloud, Meta, Recent Comments و … ممکن هست وجود داشته باشه. حالا برای غیر فعال کردن همه ابزارک ها باید یکی, یکی ابزارک های فعال در ناحیه های مختلف را بکشید و در جایی که نوشته شده Available Widgets رها کنید. همچنین می تونید با کلیک روی هر کدام از ابزارک های فعال, سپس انتخاب لینک Delete اون ابزارک را حذف کنید.

bluefox
    مشارکت کننده

یه افزونه فونت فارسی در ورد پرس فعال کردم ولی تاثیری تو پست ها نداره یعنی فارسی شون نکرده وقتی وارد اون قسمت هم میشم یه همچین چیزی نوشته چه کارکنم. برای بارگذاری فونت‌ها در هر بخش کافیست font-family: ‘FONT NAME’; را در فیلد زیر به کلاس/تگ سی‌اس‌اس خود بیافزاید ! مثال

.main-navigation li
    {
    font-family: ‘yekan’;
    }
    فونت‌های در دسترس : hamid, yekan, homa, titr, koodak

برای بارگذاری فونت کافیست نام فونت را به جای FONT NAME قرار دهید !

افزودن تگ‌های سی‌اس‌اس بیش‌تر :

لطفا مسیرها رو به انگلیسی بگید.

سعید شعبانی
    کلید دار

اسم افزونه ای که امکان تغییر فونت ها را به شما می دهد را نمی دونم چی هست تا نحوه کار کرد صحیحش را خدمت شما توضیح بدم, ولی حدس می زنم این افزونه یک سری فونت مثل hamid, yekan, homa, titr, koodak را در css تعریف کرده و شما برای تغییر فونت بخش های مختلف قالب باید خودتون فونت ها تعریف شده را به بخش های مختلف قالب نسبت دهید. برای نسبت دادن فونت های تعریف شده به بخش های مختلف قالب نیاز به استفاده از css دارید. مثلا اگر بخواهید فونت تمامی متونی که در تگ p قرار دارند را تغییر بدید باید از کد زیر در فایل style.css استفاده نمایید.

p{
    	font-family: ‘yekan';
    }

برای استفاده از فونت های دیگه باید اسم yekan را با اسم فونت های دیگه مثل hamid, homa, titr, koodak تغییر بدید. حالا اگر بخواهید فونت یک بخش که یک کلاس css خاص داره را تغییر بدید باید از ساختار css زیر استفاده کنید.

.rokesh{
    	font-family: ‘yekan';
    }

در کد بالا ما فونت تگ html ای که کلاس اون rokesh هست را به yekan تغییر دادیم. در آخر هم یک نکته را خواستم اضافه کنم اون هم اینکه از این به بعد لطف کنید برای هر سوال یک تاپیک جداگانه ایجاد کنید تا کاربران راحتر سوالات شما را ببینید و شما هم سریعتر به پاسخ برسید.

متشکرم

در حال نمایش 10 نوشته - 1 تا 10 (از کل 10)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.