در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)
  • نویسنده

koolfayfer
    مشارکت کننده

سلام به همه
    برای ساخت سایت هایی که پخش موزیک و یا ویدیو دارن یه مشکلی هست برای تکنیکی که من کار میکنم
    من برای این که تا موقعی که سایت لود نشه کد جاوا اسکریپت میزنم که صفحه لودینگ بیاد که وقتی تمام عناصر لود شدن و کاربر به هم ریختن سایت رو ندید تازه سایت رو بش نشون بده که این به بدی داره:
    اگه یه ویدیو 100 مگی توی سایت باشه تا کامل اونو لود نکنه صفحه لودینگ از بین نمیره و میبینی طرف ده دیقه منتظره تا سایت لود بشه

خواستم ببینم راهکاری داری که تگ موزیک و ویدیوکه استفاده میکنی تا پلی کردن رو نزدی فیلم رو لود نکنه؟

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما

اگر شما برای پخش فایل های صوتی و تصویری در سایت ها از تگ audio و video استفاده می کنید می تونید از مشخصه preload برای کنترل اینکه مرورگر در زمان لود صفحه آیا ویدئو یا صوت را دانلود کنه استفاده کنید. مشخصه preload سه تا مقدار می گیره:

auto : برای اینکه مرورگر فایل را در زمان load صفحه دریافت کند
    metadata : برای اینکه فقط اطلاعات ویدئو یا فایل صوتی در زمان load صفحه دریافت شود
    none : هم برای اینکه مرورگر اصلا ویدئو یا فایل صوتی را در زمان load صفحه دریافت نکند می باشد

مثلا برای ویدئو می تونید از ساختار زیر استفاده کنید:

<video controls preload="none">
      <source src="movie.mp4" type="video/mp4">
      <source src="movie.ogg" type="video/ogg">
      Your browser does not support the video tag.
    </video>
در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.