در حال نمایش 7 نوشته - 1 تا 7 (از کل 7)
  • نویسنده

Pejii
    مشارکت کننده

سلام و خسته نباشید.

آقا من از این قالب Harmonic خیلی خوشم اومد، دارم باهاش یه سایت راه میندازم ولی خیلی مشکلاتم زیاده باهاش.

اولین مشکل اینه که این قالب برای تغییر سایز و استاندارد سازی تصاویر (برای مثال favicon.ico و logo) میاد و فایل های تصویر رو به سروری در آدرس wp.com میفرسته و جوابشون رو از اون آدرس میگره برای نمایش در سایت، ولی از اونجایی که آدرس فوق فیلتره، لوگو ها و favicon.ico و هیچ تصویر دیگری که نیاز به کارکرد روی آن باشه قبل از نمایش، نمایش داده نخواهند شد.

مشکل دوم، منوی اصلی سایت که بالای صفحه است، در نمایش موبایل بعد از اسکرول کردن توی صفحه، کلاً میره با تصاویر و مطالب و از دسترس خارج میشه به جای اینکه بالای صفحه و ثابت بمونه. این منوی اصلی فقط بر روی تبلت صحیح نمایش داده میشه و سر جاش ثابت میمونه، توی پیش نمایش و نمایش سایت کامل شده روی رایانه هم مشکل پرش داره، ابتدای اسکرول کردن از صفحه خارج میشه بعد همین که یک مقدار اسکرول میکنی پایین تر یهو میپره سر جایی که باید باشه.

مشکلات کوچیک دیگری هم دارم که دارم فعلاً تو نت میگردم ببینم براشون راه حلی هست یا نه، اگه مشکل رو نتونستم خودم حل کنم حتماً مزاحم میشم برای گرفتن راهنمایی بیشتر ازتون.

Pejii
    مشارکت کننده

یه مشکل بزرگ دیگه که یادم رفت ذکر کنم، صفحه Widgets این تِم اصلاً نمایش داده نمیشه، با وجود اینکه Hide Widgets Section در تنظیمات Visibility غیر فعال است، این صفحه اصلاً نمیاد.

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما, به روکش خوش آمدید

اولین مشکل اینه که این قالب برای تغییر سایز و استاندارد سازی تصاویر (برای مثال favicon.ico و logo) میاد و فایل های تصویر رو به سروری در آدرس wp.com میفرسته و جوابشون رو از اون آدرس میگره برای نمایش در سایت، ولی از اونجایی که آدرس فوق فیلتره، لوگو ها و favicon.ico و هیچ تصویر دیگری که نیاز به کارکرد روی آن باشه قبل از نمایش، نمایش داده نخواهند شد.

این مشکل به خاطر خود قالب Harmonic نیست بلکه به خاطر فعال بودن گزینه فوتون در بخش کارایی و امنیت افزونه Jetpack هست. با فعال بودن این بخش تصاویری که شما در سایتتون آپلود می کنید در اصل در سرور های WordPress.com آپلود می شود. شما این گزینه را غیر فعال کنید تا این مشکل رفع شود.

مشکل دوم، منوی اصلی سایت که بالای صفحه است، در نمایش موبایل بعد از اسکرول کردن توی صفحه، کلاً میره با تصاویر و مطالب و از دسترس خارج میشه به جای اینکه بالای صفحه و ثابت بمونه.

اگر منظورتون این هست که در موبایل (صفحه نمایش های کوچک مثل موبایل) منو بالا دیگه نمی چسبه به بالای مرورگر, باید خدمتتون عرض کنم که این یک ویژگی خوب این قالب هست. زیرا با این کار, کاربران موبایل راحت تر می توانند از این قالب استفاده کنند. در صورتی که خواستید این ویژگی را تغییر بدید باید در کدهای JS قالب تغییراتی را ایجاد نمایید.

این منوی اصلی فقط بر روی تبلت صحیح نمایش داده میشه و سر جاش ثابت میمونه، توی پیش نمایش و نمایش سایت کامل شده روی رایانه هم مشکل پرش داره، ابتدای اسکرول کردن از صفحه خارج میشه بعد همین که یک مقدار اسکرول میکنی پایین تر یهو میپره سر جایی که باید باشه.

این مورد هم مشکل نیست بلکه ویژگی قالب هست, برای تغییر این ویژگی هم مثل مورد قبلی باید در کدهای JS قالب تغییراتی را ایجاد نمایید.

یه مشکل بزرگ دیگه که یادم رفت ذکر کنم، صفحه Widgets این تِم اصلاً نمایش داده نمیشه، با وجود اینکه Hide Widgets Section در تنظیمات Visibility غیر فعال است، این صفحه اصلاً نمیاد.

منظورتون از اینکه فرمودید صفحه Widgets این تِم اصلاً نمایش داده نمیشه را درست متوجه نشدم. منظورتون بخش ابزارک های وردپرس که در مسیر پیشخوان » نمایش » ابزارک ها قرار دارد هست؟

Pejii
    مشارکت کننده

اون مشکل آخری که گفتم اینه: این تِم گویا یک صفحه پنجم هم داره که به عنوان Widgets در لیست صفحات هنگام تغییر قالب نمایش داده شده، ولی صفحه نه در پیش نمایش دیده میشه و نه هر تغییری که بهش میدیم جایی به روز رسانی میشه.

صفحه گم شده

چهار تا از این صفحهت فقط دیده میشند تو پیش نمایش و سایت کامل شده، صفحه widget اصلاً هیچ جا دیده نمیشه، با اینکه فایل تصویری و کلی تنظیمات مربوط به خودش هم هست و تحت عنوان slide4 # هم نام گزاری شده، هیچ اثری ازش نیست و فقط هنگام ایجاد تغییرات در قالب هست که در بخش تنظیمات میشه تنظیماتش رو دید.

سعید شعبانی
    کلید دار

این بخش که می فرمایید یک برگه جدا نیست بلکه ناحیه ابزارک های این قالب می باشد که از طریق گزینه Hide widgets section ( پنهان کردن بخش ابزارک ها ) می تونید اون را پنهان کنید.

Pejii
    مشارکت کننده

خدا بد نده، کسی به سایتتون حمله کرده بود؟ گفتم روکش پرید خدایی نکرده.

آقا سعید، من یک مشکل بزرگ دیگه برخوردم، ببین میتونی کنکم کنی.

منوی اصلی سایتی که با قالب فارسی شده هارمونیک میسازم، توی ipad هیچ کاری نمیکنه، نمیشه بازش کرد و باهاش پیمایش کرد.

نسخه پیش نمایش فارسی که تو سایت خودتون هست رو هم تست کردم، اون هم مشکل داره، منوی اصلی اش قابلیت touch شدن نداره روی ipad.

نسخه انگلیسی اش رو که تست کردم بدون مشکل بود، ولی خوب من فارسی اش رو میخوام.

به نظرم یه جایی در پروسه فارسی سازی این منو لطمه دیده.

قابل توجه باشه که این منو اگه براوزر رو روی دستگاه رایانه شخصی کوچیک کنید و حالت پیش نمایش ipad رو بگیرید، به ماوس عکس العمل نشون میده و کاملاً کار میکنه، ولی توی ipad هیچ کاری نمیکنه، فقط اون بالا سمت چپ قیافه ظاهری اش هست.

سعید شعبانی
    کلید دار

خدا بد نده، کسی به سایتتون حمله کرده بود؟ گفتم روکش پرید خدایی نکرده.

نه مشکل از هاستینگ بود, نمی دونم به چه مشکلی پیش اومده بود که چندین ساعت یکی از سرورهاش که سایت روکش هم روی اون سرور قرار داشت down شده بود. بعد از رفع مشکل و restore کردن اطلاعات روکش یک سری از تاپیک و نظرات از دیتابیس حذف شده بودند که متاسفانه برخی از پست های این تاپیک هم در بین اونها قرار داشت. از شما بابت این مشکل عذرخواهی می کنم.

نسخه انگلیسی اش رو که تست کردم بدون مشکل بود، ولی خوب من فارسی اش رو میخوام.

بررسی می کنم ببینم مشکل از کجا هست و در همین تاپیک نتیجش را خدمت شما اعلام می کنم.

در حال نمایش 7 نوشته - 1 تا 7 (از کل 7)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.