در حال نمایش 4 نوشته - 1 تا 4 (از کل 4)
  • نویسنده

delavar35
    مشارکت کننده

سلام وقت بخیر
    من سایتی دارم که با جوملاست و از رتبه خوبی در اینترنت نسبت به رقبا برخوردار است اما کم کم دارم احساس لغزش میکنم و اینکه تمایل دارم با وردپرس کار کنم به نظر شما این ریسک را بکنم یا نه؟
    ایا واقعا وردپرس نسبت به جوملا واقعا بهتر است یا نه از همه نظر؟
    من خیلی تحقیق کردم درباره انتقال محتوا از جوملا به وردپرس اما با توجه به اینکه محتوای زیادی ندارم صلاح دیدم به صورت دستی این کار را بکنم
    لطفا راهنمایی کنید
    1.من اول باید یک سایت دوم با وردپرس راه اندازی کنم بعد اطلاعات و مطالب را در سایت وارد کنم ایا برای این کار باید در هاست زیر دامنه راه اندازی کنم؟
    2. برای اینکه لینک صفحات جدید در ساب دامین را به لینک سایت قبلی وصل کنم تا در گوگل مشکلی پیش نیاد افزونه معرفی میکنید تا بعد از کامل شدن سایت را روی دامین اصلی پیاده کنم؟
    3.بعد از اینکه من اطلاعات را روی دمین اصلی پیاده کنم ایا مشکلی در تنظیمات افزونه معرفی شده جهت انتقال لینک جدید به قدیم پیش نمیاد؟
    4.بعد از این مراحل ایا به گوگل اطلاعات تغییر محتوا و لینک و حتی ایجاد سایت جدید را اعلام کنم باید چگونه تغییرات را به گوگل اعلام کنم تا مشکلی پیش نیاد؟
    5.بعد از اینکه لینک های جدید جایگزین لینک های قدیمی شوند تکلیف لینک های قدیمی چه میشود ایا به مرور زمان حذف میشوند یا باعث کاهش رتبه سایت میشوند؟

با تشکر فراوان

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما

اگر نظر من را بخواهید وردپرس از جوملا یک سر و گردن بالاتر است. برخی از مواردی که به نظر من وردپرس را از دیگر سیستم های مدیریت محتوای متن باز متمایز کرده عبارتند از: سادگی در مدیریت، تعداد زیاد افزونه ها، مخزن افزونه های رایگان، مخزن قالب های رایگان، توسعه دهندگان زیاد و ….

۱- شمامی تونید این کار را در لوکال هاست انجام بدید و بعد از تکمیل مراحل انتقال محتوا به وردپرس جوملا را حذف کنید و از وردپرسی که در لوکال هاست است یک خروجی بگیرید و آن را در وردپرسی که در هاست اصلی نصب کرده اید وارد کنید.

۲- اگر که بخواهید مراحل انتقال محتوا از جوملا به وردپرس را به صورت دستی انجام بدید که نیازی به استفاده از افزونه نیست. بلکه شما باید در زمان ایجاد محتوا توجه به این داشته باشید که ساختار صفحات و مطالب سایت جدید مانند سایت قدیمی باشد. در این صورت دیگر با مشکلی از لحاظ گوگل نخواهید داشت.

۴- اگر تغییری درآدرس صفحات ایجاد شد می تونید از ریدایرکت استفاده کنید در این صورت به گوگل می فهمانید که آدرس صفحات تغییر کرده اند.

۵- اگر این کار به صورت صحیح انجام شود هیچ مشکلی برای سایت شما ایجاد نخواهد شد.

delavar35
    مشارکت کننده

سلام
    در جواب زیر بیشتر راهنمایی میکنید- چگونه ریدارکت کنم در وبمستر یا افزونه؟
    – اگر تغییری درآدرس صفحات ایجاد شد می تونید از ریدایرکت استفاده کنید در این صورت به گوگل می فهمانید که آدرس صفحات تغییر کرده اند.

من در جایی افزونه ای را دیده بودم که متاسفانه فراموش کردم این افزونه میتوانست ادرس قدیم هر صفحه را دریافت و به ادرس جدید صفحه لینک دهد شما این افزونه را میتوانید معرفی کنید؟

سعید شعبانی
    کلید دار

1- برای ریدایرکت می تونید از افزونه هایی مثل Simple 301 Redirects , Redirect , Redirection و … استفاده کنید یا اینکه به صورت دستی از php یا htaccess کمک بگیرید.

2- افزونه FG Joomla to WordPress را امتحان کنید.

در حال نمایش 4 نوشته - 1 تا 4 (از کل 4)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.