در حال نمایش 3 نوشته - 1 تا 3 (از کل 3)
  • نویسنده

darkalone87
    مشارکت کننده

سلام
    من تعدادی سوال دارم که تو یه سایت دیگه و اینجا مطرح می کنم . با توجه به عالی بودن این وبسایت مطمئنم جواب هام درست ترینه تو اینترنت
    من از افزونه سئو یوآست استفاده می کنم
    چندتا سوال داشتم که توی نت جواب درست و تخصصی پیدا نکردم. محبت کنید اگه مقدور بود جوابو به ایمیلم هم ارسال کنید. باتشکر
    ۱- نقشه سایت افزونه سئو بهتره یا افزونه های تخصصی؟
    ۲- کلا برای سئو بهتر ساختار ها ، دسته ها ، برچسب ها باید ایندکس بشن؟ در نقشه سایت چطور؟ باید وارد بشن؟
    ۳- کلا هرچیزی که توی افزونه از ایندکسش جلوگیری کردیم دیگه لازم نیست توی نقشه سایت بیاد. درسته؟
    ۴- فقط پست ها ، برگه ها و رسانه ها ( برای ورودی از گوگل ایمیج ) ایندکس بشن و داخل نقشه سایت هم باشن کافیه ؟
    ۵- برای سایتی که کاربرهای مختلفی داره که مطلب میذارن. اگه بایگانی نویسنده رو ایندکس نکرده باشیم ، ولی توی نقشه سایت ، سایت مپ کاربر رو فعال کنیم عیبی داره ، یا اصلا لازم نیست کاربرها وارد نقشه سایت بشن؟
    ۶- آدرس سایت مپی که افزونه سئو یوآست میده خودش شامل چندتا زیر مجموعه ست. مثل post-sitemap.xml و … وقتی میخوایم به گوگل این آدرس رو معرفی کنیم باید آدرس اصلی یعنی sitemap_index.xml رو وارد کنیم یا برای پست ها ، برگه ها و .. هرکدوم یه آدرس بدیم؟
    ۷- آخرین سوال. من نفهمیدم باید آدرس بدیم به گوگل یا فایل xml دانلود کنیم و به گوگل بدیم؟

با تشکر از پاسخگویی فوق العاده شما

سعید شعبانی
    کلید دار

درود بر شما, به روکش خوش آمدید

ابتدا پیشنهاد می کنم به متن زیر که در صفحه دانلود افزونه سئو وردپرس قرار دارد توجه بفرمایید:

این افزونه که افزونه سئو وردپرس (WordPress SEO) نامیده می شود علاوه بر اینکه باعث افزایش سئو سایت شما می شود, سایت شما را نیز از چند افزونه دیگر بی نیاز می کند. افزونه ی سئو وردپرس مطالبی که می خواهید منتشر کنید را آنالیز می کند و به شما کمک می کند تا مطالبی با سئو بالا بنویسید.

افزونه سئو وردپرس یک بسته تقریبا کامل برای مدیریت سئو یک سایت وردپرسی هست, به نظر من یکی از مهمترین دلایلی که می تونه یک مدیر سایت وردپرسی را راضی کنه که از این افزونه به جای افزونه های متعدد استفاده کنه همین مورد می باشد. حالا بریم سراغ سوالاتی که پرسیدید:

۱- نقشه سایت افزونه سئو بهتره یا افزونه های تخصصی؟

sitemap این افزونه استاندارد هست و اگر تغییری هم در الگوریتم های گوگل ایجاد بشه در نسخه های آینده افزونه اعمال می شود. یکی دیگه از مزایای مهم نقشه سایت افزونه Yoast SEO این هست که به طور کامل شما می تونید بخش های مختلف را به sitemap اضافه یا از اون حذف کنید. پس به نظر من چیزی کم نداره ولی شما می تونید اگر افزونه بهتری برای نقشه سایت پیدا کردید از اون استفاده کنید.

۲- کلا برای سئو بهتر ساختار ها ، دسته ها ، برچسب ها باید ایندکس بشن؟ در نقشه سایت چطور؟ باید وارد بشن؟

در این مورد در آموزش نوشتن مطلب بهینه سازی شده توسط افزونه سئو وردپرس توضیح داده شده است, لطفا به این آموزش مراجعه کنید.

۳- کلا هرچیزی که توی افزونه از ایندکسش جلوگیری کردیم دیگه لازم نیست توی نقشه سایت بیاد. درسته؟

در صورتی که یک صفحه noindex شده باشه دیگه اون صفحه در نتایج عمومی گوگل دیده نخواهد شد ولی در صورتی که nofollow نشده باشه لینک های درونی اون صفحه توسط گوگل بررسی و دنبال می شود. پس اگر صفحه را nofollow نکرده باشید می تونید در نقشه سایت بگذارید قرار بگیره ولی در غیر اینصورت ضرورتی در قرار گرفتن اون صفحه در نقشه سایت وجود ندارد.

۴- فقط پست ها ، برگه ها و رسانه ها ( برای ورودی از گوگل ایمیج ) ایندکس بشن و داخل نقشه سایت هم باشن کافیه ؟

بله, البته بستگی به معماری سایتتون هم داره. شاید در بخشی از سایت شما تصاویری وجود داشته باشه که جزء این بخش ها نشه ولی دارای ارزش محتوایی باشند. پس بهتر هست با توجه به اینکه آیا اون تصویر ارزش محتوایی داره یا نه خودتون تصمیم بگیرید که اون تصویر ایندکس بشود یا نشود.

۵- برای سایتی که کاربرهای مختلفی داره که مطلب میذارن. اگه بایگانی نویسنده رو ایندکس نکرده باشیم ، ولی توی نقشه سایت ، سایت مپ کاربر رو فعال کنیم عیبی داره ، یا اصلا لازم نیست کاربرها وارد نقشه سایت بشن؟

نقشه xml سایت اصلا برای کاربر نوشته نمیشه که, این نقشه تنها برای استفاده ربات ها و مخصوصا موتور های جستجو هست تا بهتر با سایت شما آشنا بشند و اون را ایندکس کنند. در صورتی هم که کاربرای زیادی دارید می تونید بگذارید صفحات ایندکس بشند ولی اگر نخواستید صفحات مربوط به آرشو نویسنده ها ایندکس بشه, می تونید در نقشه سایت اونها را قرار بدید, مشکلی پیش نمیاد.

۶- آدرس سایت مپی که افزونه سئو یوآست میده خودش شامل چندتا زیر مجموعه ست. مثل post-sitemap.xml و … وقتی میخوایم به گوگل این آدرس رو معرفی کنیم باید آدرس اصلی یعنی sitemap_index.xml رو وارد کنیم یا برای پست ها ، برگه ها و .. هرکدوم یه آدرس بدیم؟

تنها کافی هست که شما sitemap_index.xml را ثبت کنید خود گوگل بقشه را در زیر مجموعه نقشه اصلی سایت قرار می دهد.

۷- آخرین سوال. من نفهمیدم باید آدرس بدیم به گوگل یا فایل xml دانلود کنیم و به گوگل بدیم؟

باید آدرس sitemap را بدید تا بتونه هر وقت خواست محتویات جدید را پیگیری کنه

darkalone87
    مشارکت کننده

خیلی ممنون از پاسخگویی دقیق شما

در حال نمایش 3 نوشته - 1 تا 3 (از کل 3)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.