در حال نمایش 6 نوشته - 1 تا 6 (از کل 6)
  • نویسنده

rokesh123
    مشارکت کننده

سلام. اقا هرکی میتونه لطفا راهنمایی و کمک کنه
    کمک فوری لطفا مشکل در اجرای پروژه ورد پرس روی یک سیستم دیگه
    من یه پروژه روی لپ تاپم با وردپرس درست کردم. عکس متن همه چی درست و اماده بعد از اتمام کار پوشه wordpress از داخل xammp/htdocs رو کامل کپی کردم رو فلش و بعلت مشکل لپ تاپ مجبور شدم ویندوز لپ تاپم رو عوض کنم. دوباره زمپ رو نصب و پوشه وردپرس کپی کرده رو فلش رو داخل xammp/htdocs ریختم . ازم شناسه و نام کاربری خواست شناسه و نام کاربری جدید تعرف کردم اصلا انگار نه انگار که سایتی طراحی کردم.صفحه خام اورده بالا در صورتی که حجم پوشه وردپرس پروژم که کپی کردم رو فلش بیشتر از وردپرس خام هست و معلومه که اطلاعات هست اما بالا نمیاره. لطفا کمک کنید چی شده؟ باید چکار کنم سایتی طراحی کردم کجاست؟ چطوری باید برش گردونم؟ در ضمن اون یوزر و پسورد اولیه قبل از تعویض ویندوز رو یادم نیست که باهاش وارد وردپرس میشدم ایا ممکنه باید با همون نام وارد بشم و یادم نیست. اگر کسی راهنماییم کنه لطف بزرگی کرده کلی وقت گذاشتم

C3css.com
    مشارکت کننده

سلام.آیا از دیتابیس پروژت بکاپ گرفتی؟یحتمل این دو جدا از هم هستند.اگر هم حذف شده یه دیتابیس با همون نام قبلی بساز و ببین که آیا درست میشه یا نه.

rokesh123
    مشارکت کننده

سلام. نه بکاپ نگرفتم فقط پوشه ورد پرس داخل htdocs رو بطور کامل کپی کردم رو فلش بعد از نصب ویندوز دوبار زمپ رو نصب کردم و اونو کپی کردم سرجاش.
    1- درخصوص ساخت پایگاه داده با همون نام خوب داخل فایلwp-config.php که قبلا کار میکردم و کپی کرده بودم مقادیر رو عوض نکردم که. بخوام دوباره پایگاه داد بسازم.
    2- ایا باید از پایگاه داده هم بکاپ میگرفتم. و اگر جواب + هست چطوری باید اینکار رو میکردم
    3- قسمت برون ریزی در تنظیمات ورد پرس مال همینکاره که یه قسمتش نوشته wordpress از محتویات .پست ها . و… یه فایل xml ذخیره میکنه؟
    4- با همین قسمت وردپرس در بخش تنظیمات قسمت برون ریزی یه بکاپ با فرمت xml گرفتم برای مثال خواستم برگردونم رفتم قسمت درون ریزی و دکمه بروز رو زدم و xml مورد نظر که قبلا گرفته بودم رو انتخاب کردم پیام خطا میده که با سایت وردپرس فارسی تماس بگیرید.
    5- کلا چجوری باید از یک پروژه بکاپ گرفت فرض کنید من میخوام روی سیسمم یه سایت طراحی کنم با تمام پست ها و نوشته ها و عکس ها و .. بعدش چکار باید بکنم تا اونو به مشتری تحویل بدم. تا اون روی هر سیستم دیگه پروژه رو ببینه با تمام جزئیات و مطالب کار شده.
    ممنون میشم که این 5 سوالات رو ج بدید. از سایت عالیتون هم سپاسگذارم هر جا سوالاتم رو مطرح کردم کسی ج نداد جز ایت سایت که باز هم ممنونم از لطف شما.

C3css.com
    مشارکت کننده

هنگام راه اندازی وردپرس مگه شما یه دیتابیس نساختید؟
    ج سوال ۱ : در فایل wp-config.php فقط اطلاعات مربوط به دیتابیس رو وارد میکنیم و خود پایگاه داده توش ساخته نمیشه.یعنی آدرس دیتابیس ساخته شده رو توش وارد میکنیم.

جواب سوال های ۲ تا ۵ شما شبیه به هم هستند و امیدوارم که در لینک زیر بتونید به جواب سوالاتون برسید.
    پشتیبان گیری از دیتابیس و وردپرس

موفق و پیروز باشید.

rokesh123
    مشارکت کننده

سلام. در ابتدا بازم از لطف شما و دقت نظرتون در پاسخ گویی به مشکلات بی نهایت سپاسگذارم.
    من برای شروع کارم پروزه م. در ایتدا برنامه زمپ رو دانلود و نصب کردم بعدش برنامه وردپرس فارسی رو دانلود و در پوشه htdocs کپی کردم و فایل wp-config-sample.php ویرایش کردم و در قسمت دیتابیس نیم گذاشتمmysql در قسمت یوزرنیم root و پسورد رو خالی یعنی ‘ ‘ گذاشتم و مقدایر دیگه رو دست نزدم یعنی همون لوکال هاست بود. ود در اخر فایل رو سیو کردم و نام فایل رو به wp-config-.php تغییر نام دادم.
    در مرحله بعد رفتم تو ادرس بار نوشتم http:\\localhost\wordpress صحفه خوش امد گویی و نام سایت و شناسه و پسورد و ایمیل ازم خواست که وارد کردم در مرحله بعد برای ورود شناسه رو دوباره ازم خواست و رمز ورود که وارد کردم زدم پیشخوان اومد بالا. بعدشم شروع کردم به کار و ساخت سایت . من وارد هیچ قسمتی دیگه برای ساخت دیتابیس نشدم و هر موقع که کارم تموم میشد روز بعد میومدم http:\\localhost\wordpress رو میزدم شناسه و رمز رو وارد میکردم و رو پروژه کار میکردم.
    ایا این روش درسته بوده که من طی کردم یا جایی از کار مشکل دارشته؟ یعنی میبایست تو phpmyadmin میرفتم؟ واگر روش دیگری هست لطف میکنید راهنمایی کنید که این بار بطور اصولی و درست از همون ابتدا شروع کنم

C3css.com
    مشارکت کننده

سلام

تمام مراحلتون درست بوده و هنگام بکاپ گرفتن از وردپرس هم همینطور.منتهی ظاهرا از یه دیتابیس پیشفرض برای ذخریه اطلاعات استفاده کردید که این هم بظاهر براتون مشکلی بوجود نیاورد اما در هر صورت بهتر بود تا یه دیتابیس با نامی مربوط به پروژه میساختید برای انسجام کار بهتر.

تنها ایراد همون بکاپ نگرفتن از دیتابیستون بود که میبایست در phpmyadmin یه خروجی از پایگاه داده میگرفتید تا برای انتقال از لوکال به سرور اون رو import میکردید.

موفق باشید.

در حال نمایش 6 نوشته - 1 تا 6 (از کل 6)

کاربر گرامی برای پاسخ به این موضوع اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.