آموزش حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس

آموزش حذف تمام تصاویر شاخص وردپرس از مطالب

در حالت عادی برای حذف تمام تصاویر شاخص موجود در مطالب وردپرس باید یکی یکی تمام مطالب را باز و تصاویر شاخص آن ها را پاک کنیم. اما اگر شخصی بیش از هزاران مطلب در سایتش داشت و همه آنها نیز تصویر شاخص داشته باشند این کار در عمل غیر ممکن است که تصاویر شاخص را به صورت تکی از مطالب پاک کرد. به جای این کار ما سعی می کنیم از روش های دیگری برای حذف تمام تصاویر شاخص استفاده کنیم.
برای حذف تمام تصاویر شاخص در وردپرس ما یک query (پرس و جو) در پایگاه داده اجرا می کنیم که باعث می شود تمام تصاویر شاخص استفاده شده در مطالب از آنها حذف شوند.

توجه : قبل از ادامه کار به این نکته مهم توجه کنید که کد زیر به راحتی یک کپی پیست ساده تمام تصاویر شاخص مطالب سایت شما را حذف می کند. همچنین توجه داشته باشید که این کد هیچ کدام از تصاویر آپلود شده شما در وردپرس را پاک نمی کند, تصاویری که قبلا در وردپرس آپلود کردید همچنان در رسانه وردپرس وجود خواهند داشت و می توانید از آنها استفاده کنید.

تنها کاری که لازم است انجام دهید کپی کردن کد زیر در فایل functions.php قالب می باشد.

global $wpdb;

$attachments = $wpdb->get_results( "
   SELECT * 
   FROM $wpdb->postmeta 
   WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );

foreach ( $attachments as $attachment ) {
  wp_delete_attachment( $attachment->meta_value, true );
}

$wpdb->query( "
  DELETE FROM $wpdb->postmeta 
  WHERE meta_key = '_thumbnail_id'
" );

تمام شد. بلافاصله بعد از اینکه فایل functions.php را ذخیره کردید این کد یک database query اجرا می کند و تمام تصاویر شاخص مطالب را پاک می کند.

نکته خیلی مهم: لطفا این کد را بعد از اینکه فایل فانکشن را ذخیره کردید از این فایل پاک کنید. زیرا اگر این کد در فانکشن باشد شما نمی توانید برای مطالب خود تصویر شاخص قرار دهید.

دیدگاه کاربران

 1. حسین

  این وبلاگ چرا آیکون فید نداره ؟

 2. سلام
  اگه بخوایم فقط از مطلب حذف شه چیکار کنیم؟ .. مثلا” به قالب من نیگاه کنید میتونید ببینید که تصویر شاخص از مطالب مرتبط باید نشان داده شود ولی وقتی تصویر شاخص میزارم اون مطلبم هم تصویر شاخص رو به خودش میگیره 🙁

  http://www.urmiasoft.com

 3. من هم دقیقا همین مشکل رو دارم. به خاطر مطالب مرتبط برای نوشته ها تصویر شاخص قرار میدم اما نمی خوام تو خود نوشته نمایش داده بشه. نمی دونم کدوم فایلو کجاشو باید تغییر بدم لطفا راهنمایی کنید. 🙂

 4. اقا دستت دردنکنه عالی بود. فقط الان یه مشکلی دارم مطالب به صورت عمودی زیر هم می افتن نه به صورت افقی 😀 مشکلم کجاست

 5. ببخشید این کد که تامی تصاویری که آپلود کرده بودم برای تصویر شاخص رو از رسانه هام حذف کرد این چه وضعشه شما فرمودید که حذفشون نمیکنه حالا من باید دوباره آپلودشون کنم ؟
  اینم آدرس سایتم بیاین ببینین چی شده
  http://sarmashg.ir

  • سعید شعبانی

   داداش همونطور که در مطلب هم گفته شده این کد هیچ کدام از تصاویر آپلود شده شما در وردپرس را پاک نمی کند بلکه تنها تصاویر از دیتابیس وردپرس پاک می شوند. تصاویری که قبلا آپلود کردید هنوز در هاست وجود دارند می تونید با ftp وارد هاست بشید و اونها را ببینید.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.