https://rokesh.ir/change-wordpress-main-domain-address-url/

آموزش تغییر آدرس (url) اصلی سایت وردپرس

برخی مواقع پیش می آید که ما بخواهیم آدرس دامنه سایت وردپرسی خود را به طور کامل تغییر دهیم. در این زمان پس از ست کردن DNS های دامنه جدید با سرور سایت متوجه خواهید شد که همه چیز بهم ریخته است و تقریبا هیچکدام از آدرس های سایت شما با دامنه جدید قابل استفاده نیستند. دلیل بروز این مشکل این است که شما تنها آدرسی که به DNS های هاست متصل شده بود را تغییر دادید ولی هیچ تغییری در آدرس های ثبت شده در وردپرس ایجاد نکرده اید. اگر با این مشکلات روبرو شدید یا اینکه قصد دارید آدرس سایت وردپرسی خودتون را تغییر دهید پیشنهاد می کنم در ادامه این مطلب از سری آموزش های وردپرسی سایت روکش با ما همراه باشید.

خوب در ابتدا باید آدرس کلی سایت را از دامنه قبلی به دامنه جدید تغییر دهیم. برای این کار چندین روش وجود دارد که قبلا در مطلب حل مشکل وردپرس هنگام تغییر آدرس سایت در بخش تنظیمات به برخی از آنها پرداخته ایم. به نظر من راحت ترین راه استفاده از فایل wp-config.php می باشد. برای این کار این فایل که در فولدر اصلی وردپرس قرار دارد را پیدا کنید. سپس کد زیر را درون آن قرار دهید و فایل را ذخیره نمایید.

define('RELOCATE',true);

حال آدرس جدید سایت را در مرورگر باز کنید, خواهید دید که سایت و پنل مدیریت وردپرس با آدرس جدید ست شده و باز می شوند. پس از انجام این کار حتما این تکه کد را حذف یا کلمه false را به true تغییر دهید و فایل را ذخیره کنید.

خوب تا اینجای کار ما توانستیم آدرس جدید را برای بخش مدیریت و بخش های وسیعی از سایت تغییر دهیم. اما هنوز مشکلی وجود دارد و آن هم وجود آدرس های قدیمی در پست ها می باشد. برای رفع این مشکل هم می توانیم از افزونه Search and Replace استفاده کنیم. ابتدا این افزونه را نصب و فعال کنید سپس به مسیر ابزار ها » Search & Replace مراجعه کنید.

آموزش تغییر آدرس (دامنه) اصلی سایت وردپرس

در این صفحه در بخش Global Search & Replace دو فیلد وجود دارد در فیلد Search for آدرس قدیمی سایت را وارد کنید و در فیلد Replaced with آدرس جدید را وارد کنید. پس از این کار تیک گزینه All – search and replace! را بزنید و روی دکمه Go کلیک نمایید تا تغییرات اعمال شوند.

حال آدرس سایت خود را در مرورگر وارد کنید تا ببنید تمامی آدرس های قدیمی سایت شما به آدرس های جدید تغییر پیدا کرده اند. اگر مشکلی در این مورد داشتید آن را در بخش دیدگاه های همین مطلب یا انجمن های روکش مطرح کنید تا با همفکری یکدیگر آن را رفع کنیم.

دیدگاه کاربران

  1. ramin

    با سلام افزونه کل سایت را بهم ریخت پیکار کنم؟

    • سعید شعبانی

      خوب مسلم است که استفاده نادرست از این افزونه می تونه باعث بشه در قسمت های مختلف وردپرس اختلال ایجاد بشه. برای رفع مشکل سایتتون پیشنهاد می کنم یک تاپیک در انجمن ایجاد کنید تا پیگیری کنیم.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.