آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه bbPress وردپرس

همانطور که شما هم می دانید یک انجمن (forum) مکانی مناسب برای تبادل اطلاعات بین کاربران در اینترنت می باشد. در انجمن ها کاربران می توانند یک موضوع جدید را مطرح کنند و با کاربران دیگر, در رابطه با آن موضوع گفتگو کنند. داشتن یک انجمن برای سایت به دلیل کاربر محور بودن و همچنین تولید محتوای مرتبط با موضوع سایت, می تواند باعث رشد سریعتر سایت شود.

برای ایجاد فروم یا همان انجمن, اسکریپت های مشهوری مثل vBulletin ,IP.Board و MyBB وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید یک انجمن را راه اندازی کنید. از بین این سه انجمن ساز معروف تنها MyBB را می توانید به صورت رایگان استفاده کنید اما برای استفاده از vBulletin و IP.Board باید مبلغی را بپرازید یا اینکه از نسخه های نال شده آنها استفاده کنید.
استفاده از نسخه های نال شده هم دردسر های زیادی ممکن است برای سایت شما ایجاد کند. همچنین با استفاده از نسخه نال شده این اسکریپت ها, حقوق کپی رایت را نیز زیر پا خواهید گذاشت. در این مطلب ما می خواهیم آموزش ایجاد یک انجمن رایگان توسط انجمن ساز bbPress را به شما عزیزان آموزش دهیم.

بی بی پرس چیست و چرا از آن استفاده کنیم؟

bbPress یکی از افزونه های برتر سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد که به کاربران وردپرس اجازه می دهد تا با استفاده از هسته وردپرس یک تالار گفتگو را در زمانی اندک ایجاد کنند. یکی از مزایای مهم استفاده از افزونه bbPress را می توان هماهنگ بودن کامل آن با وردپرس بیان کرد. با استفاده از این انجمن ساز رایگان, شما می توانید مزایای دو سیستم را در یکجا تجربه کنید. برای نمونه شما می توانید انجمن های سایت روکش را که توسط انجمن ساز بی بی پرس ایجاد شده اند را مشاهده و بررسی نمایید.

چگونه bbPress را نصب کنیم؟

bbPress یک افزونه وردپرسی می باشد و شما می توانید مانند افزونه های دیگری که در مخزن وردپرس موجود هستند, bbPress را نیز نصب کنید. وارد پنل مدیریت وردپرس و سپس بخش نصب افزونه ها شوید, حال عبارت bbPress را جستجو و آن انتخاب کنید تا بی بی پرس نصب شود. پس از نصب و فعالسازی افزونه می توانید صفحه خوش آمد گویی bbPress را مشاهده کنید.

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

ایجاد یک انجمن با bbPress در وردپرس

پس از نصب bbPress, چندین گزینه جدید را در نوار ناوبری سمت راست بخش مدیریت وردپرس خواهید دید. برای ایجاد یک انجمن جدید باید به مسیر انجمن ها » انجمن جدید مراجعه کنید.

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

همانطور که در تصویر زیر هم می بینید, صفحه ایجاد انجمن بی بی پرس نیز تقریبا شبیه به صفحه ارسال پست های وردپرس می باشد. پس از انتخاب یک نام و نوشتن توضیحاتی در مورد انجمن جدید, می توانید با زدن دکمه انتشار آن را منشتر کنید.

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

نمایش انجمن وردپرس در در وبسایت وردپرسی

حال نوبت آن رسیده است تا انجمن هایی که ساخته اید را در قالب اصلی سایت خود جای دهید تا کاربران هم از آنها با خبر شوند و بتوانند در بحث ها شرکت کنند. ابتدا وارد مسیر برگه ها » افزودن برگه شوید.

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

یک برگه جدید با عنوانی مثل انجمن, تالار گفتگو یا هر عنوان دلخواه دیگری که می خواهید ایجاد کنید و درون آن شورت کد زیر را قرار دهید و از طریق بخش پایینی صفحه دیدگاه ها و بازخورد های مربوط به این برگه را نیز غیر فعال کنید. پس از انجام این کارها, این برگه جدید را منتشر نمایید.

[bbp-forum-index]

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

حال می توانید با رفتن به مسیر نمایش » فهرست ها لینک این برگه جدید را در منو ناوبری سایت خود قرار دهید تا کاربران بتوانند به راحتی به لینک انجمن های سایت شما دسترسی داشته باشند.

یکپارچه سازی bbPress با قالب وردپرس

خوب حال که انجمن ها را ساختید وقت آن می رسد تا اجازه عضویت به کاربران را بدهید. برای این کار باید ابتدا وارد مسیر تنظیمات » همگانی وردپرس شوید و تیک گزینه “هر کسی می‌تواند نام‌نویسی کند” را بزنید.

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

خوب پس از باز کردن درهای سایت بر روی کاربران, بهتر است یک صفحه برای عضویت نیز ایجاد کنید تا کاربران بتوانند از طریق آن در انجمن های سایت شما عضو شوند. برای اینکار ابتدا یک صفحه با عنوان عضویت یا هر عنوان دیگری که تمایل دارید ایجاد کنید, سپس شورت کد [bbp-register] را درون آن قرار دهید و آن را منتشر نمایید.

صفحه دیگری که کاربران به آن احتیاج پیدا می کنند, صفحه بازیابی رمز عبور می باشد. برای ایجاد این صفحه هم مانند قبل یک برگه جدید با عنوان دلخواه خود ایجاد کنید و در آن شورت کد [bbp-lost-pass] را قرار دهید.

ایزارک های همراه با bbPress

افزونه هایی که همراه با bbPress هستند بسیار کم می باشند, برای مشاهده این ابزارک ها به مسیر نمایش » ابزارک ها مراجعه کنید. یکی از ابزارک های مهم و کاربری بی بی پرس که به احتمال بسیار زیاد به آن احتیاج خواهید داشت, ابزارک ورود (بی بی پرس) می باشد. برای استفاده از این ابزارک لازم است تا آدرس صفحه عضویت و صفحه بازیابی رمز عبور را وارد کنید.

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

با استفاده از این ابزارک می توانید فرم وردود به همراه لینک عضویت و بازیابی رمز عبور را در نوار کناری سایت خود قرار دهید.

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

کاربرانی که وارد سایت شده باشند نیز نام کاربری خود به همراه لینک خروج را به جای فرم ورود مشاهده خواهند کرد.

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

مدیرت تنظیمات انجمن bbPress

برخلاف سایر انجمن ساز های معروف, bbPress دارای یک صفحه پیکربندی بسیار ساده می باشد. برای مدریت تنظیمات bbPress باید به مسیر تنظیمات » انجمن ها بروید. در این صفحه می توانید بخش های مختلف انجمن های سایت خود را مدیریت کنید.

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس

اولین گزینه ای که در این بخش می بیند, “جلوگیری از ویرایش بعد از” می باشد. مقدار پیشفرض این گزینه ۵ دقیقه می باشد. این گزینه به شما اجازه می دهد تا به کاربران اجازه ویرایش پست هایشان را تا یک مدت زمان مشخص بدهید. بعد از این مدت دیگر آنها قادر به ویرایش پست خود نخواهند بود و فقط یک مدیر یا کلید دار می تواند آنها را ویرایش کند.

دومین گزینه “تاخیر در ارسال مطلب هر” می باشد که در حالت پیفرض مقدار آن بر روی ۱۰ ثانیه تنظیم شده است. این گزینه به شما اجازه کنترل مدت زمان تاخیر در انتشار پست ها در انجمن را می دهد.

در صفحه تنظیمات می توانید Slug انجمن ها و تاپیک ها به همراه تعداد پست ها و تاپیک هایی که در یک صفحه نشان داده می شوند را تغییر دهید. همچنین می توانید به کاربران اجازه دهید تا مشترک یک تاپیک شوند یا آن را به علاقمندی های خود اضافه نمایند.

نقش های کاربری در bbPress

bbPress دارای ۵ نقش کاربری از پیش تعریف شده می باشد که هر کدام از آنها دارای قابلیت های منحصر به فردی می باشند.

۱. کلید دار (Keymaster) – مدیر وبسایت یا مدیر وردپرس به صورت خودکار نقش کاربری کلید دار را خواهد داشت. یک کلید دار می تواند انجمن ها و پست ها را ایجاد, ویرایش و حذف کند.

۲. مدیر (Moderator) – یک کاربر با نقش مدیر دسترسی به ابزارهای مدیریتی که برای مدیریت انجمنها, تاپیک ها و پست ها نیاز است را دارد.

آموزش ساخت انجمن توسط افزونه انجمن ساز bbPress وردپرس


۳. مشارکت کننده (Participant)
– نقش کاربری مشارکت کننده در حالت پیفرض برای کاربران در نظر گرفته می شود. کاربران دارای این نقش کاربری می توانند تاپیک ها و پست ها را ایجاد و ویرایش کنند. همچنین آنها می توانند تاپیک ها را به لیست علاقمندی های خود افزوده یا مشترک آنها شوند.

۴. تماشاگر (Spectator) – تماشاگر تنها می تواند انجمن ها , تاپیک ها و پست های عمومی را مشاهده کند.

۵. مسدود شده (Blocked) – وقتی تمامی دسترسی های یک کاربر به غیر از نمایش تاپیک ها و پست ها از آن گرفته می شود یعنی آن کاربر مسود یا بلوکه شده است.

این تمام آن کاری بود که نیاز داشتید برای ساخت یک انجمن با bbPress انجام دهید. البته شما می توانید با استفاده از افزونه های bbPress امکانات و قابلیت های بیشتری برای انجمن های سایت خود تعریف نمایید.


امیدواریم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد و بتواند به شما در جهت ایجاد یک انجمن در وردپرس کمک کند. لطفا نظرات خود را در مورد افزونه bbPress با ما و کاربران روکش در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران

 1. jalal

  با سلام
  خیلی متشکر از آموزش هاتان
  عضویت ویژه در سایت برای عضویت در انجمن
  مرسی

 2. واقعا ممنونم ازتون
  واقعا مفید بود
  من همه این کارها رو انجام دادم
  فقط مشکلم اینه که انجمن که ساخته شده، نمیشه توش چیزی گذاشت. یا کسی اونجا سوالی بپرسه
  ممنون میشم اگه راهنمایی بکنین
  این هم آدرس انجمن من
  http://gamsbook.ir/?page_id=39

  • سعید شعبانی

   شما باید اول یک یا چند انجمن اصلی ایجاد کنید(سایتتون را که دیدم در حال حاظر شما یک انجمن با اسم انجمن ایجاد کرده بودید که خوب هست), بعد امکان عضویت را به کاربران بدید که این کار را هم انجام داده بودید. بعد از اینکه کاربری عضو شد می تونه با مراجعه به یکی از انجمن های اصلی, در پایین صفحه, موضوع جدیدی را مطرح کند.

 3. واقعا همچین قابلیتی رو تو سایتم نمی بینم. حتی خودم هم نمی تونم تو انجمن چیزی بذارم
  یعنی من خودم نمی تونم سوال یا بحثی رو مطرح کنم
  کاربر ها هم وقتی وارد می شن. اون ها هم نمی توانن بحثی رو مطرح کنن. چون واقعا اونا هم مث من نمیدونن از کجا باید سوال پرسید
  اگه لطف کنین با این کاربری به سایت وارد بشین. و تو انجمن (اون بالا پرسش و پاسخ) ببینین میشه پیزی گذاشت؟
  خیلی خیلی ممنونم
  ……………

 4. آقا خیلی عالیه!
  دستت درد نکنه
  ممنون از زحمتی که کشیدی برای معرفیش.

 5. با سلام بنده به تازگی یک سایت موزیک برروی وردپرس ساخته ام می شود بگویید که چرا کسی نمی توتند دیدگاه برای من بگذارد اگر افزونه خاصی دارد بگویید
  http://www.shadowmusic.ir

  • سعید شعبانی

   به احتمال زیاد دیدگاه های سایت شما غیر فعال هست, برای فعال کردن بخش دیدگاه ها باید به مسیر تنظیمات » گفتگوها مراجعه کنید و تیک گزینه اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید را بزنید.

 6. سلام وقتی می خوام نصب کنم ارور زیر را میدهد

  شما مجوز کافی برای دسترسی به‌این برگه را ندارید.

  • سعید شعبانی

   خوب حتما مجوز ندارید دیگه, اول اینکه ببنید آیا با اکانت مدیر وارد وردپرس شدید یا نه؟ بعد اینکه اگر به این شکل نشد می تونید به صورت دستی افزونه را دانلود بعد اون را داخل فولدر plugins آپلود کنید سپس اون را فعال نمایید.

 7. ali

  ممنون ازمطلبت من تازه کارم! البته میخام برای خودم یه سایت طراحی کنم ولی وسواس دارم که وردپرس،جوملا یا نیوک. تقریبا هر سه رو امتحان کردم اما نمیدونم کدوم رو جلو برم.
  وردپرس به نطرم شیک و مدرن اما برام گنگه! جوملا انگار چیزایی کم داره! نیوک شلوغ وقدیمیه! راهنماییم بفرما لطفن. در ضمن چیزی که هدفم هست یه سایت تقریبا خبری همراه با عضوگیری.

 8. ali

  مرسی از اینکه جواب دادین
  خودم هم نمیتونم از وردپرس چشم پوشی کنم!

 9. سلام
  من این افزونرو نصب کردم و بعدش اپدیت کردم ولی هیچ گزینه ای به نامه اجمن لضافه نشه باید چی کارکنم ؟

 10. با سلام اقای شعبانی من هم همین مشکل naman رو دارم یعنی حتی خودم هم نمی نوم مطلبی رو بذارم لطفا کمک کنید.چطوری یکی میاد تو مطلب بزاره؟

  • سعید شعبانی

   همونطور که قبلا هم عرض کردم شما باید ابتدا یکی یا چند تا انجمن ایجاد کنید تا بعد خودتون و کاربرای دیگه بتونید داخل اون انجمن موضوعات جدید (تاپیک) بزنید. اگر بازم مشکلی داشتید در خدمتم

 11. با سلام . ممنون از توضیحات خوبتون . من این افزونه رو نصب کردم ولی منوهایی که توی وردپرسم ایجاد شدن همه انگلیسی هستن . چطور برای شما فارسی شده ؟ لطفا اگه راهی داره که فارسی کرد برام به ایمیلم بفرستین مرسی

 12. ببخشید ولی من انجمن ساختم فقط با رفتن به بخش مدیریت وردپرس تونستم تایپک بزارم مثلا یکی میاد عضو میشه بعد میره تو پنل کاربریش چطوری تایپک بذاره.
  شما خودتون بیاید و عضو بشید ببینم چجوری مطلب رو گذاشتید

 13. با سلام
  درسته که سوال بی ربطی دارم اما میخوام جواب بدید:
  ❇چطور میشه تصویر گراواتار یا G موجود در وردپرس رو که در زمان نظرات و انجمن نشون داده میشه رو شخصی سازی کرد و عوضش کرد.

 14. مسلم

  سلام
  ۱. چطوری میشه زیر تالار شماره گذاشت که مثلا در هر صفحه ۱۰ پاسخ وجود داشته باشه. چون اینجوری که الان هست، همش داخل یه صفحه هستند حالا شما در نظر بگیرید برای یه موضوع ۱۰۰۰ پاسخ داشتیم
  ۲. تاریخ در همه ی صفحات شمسی هست ولی اینجا نیست

 15. مسلم

  اقا روی دیدگاه ها که کلیک می کنم باز نمیشه. اون تیکو هم زدم (قسمت تنظیمات …)

 16. سلام
  ❇ یک سوال : وقتی که وارد سایتم میشم بالای صفحه لوگوی وردپرس و صفحه ی ورود و عضویت و در سمت چپ اون بخش جستجو رو مشاهده می کنم، نمی دونم دلیلش چیه و یا چیکار کردم، لطفا راهنمایی کنید.

  ❇ دو سوال : برای امتحان کردن عضویت سایتم وارد بخش عضویت شدم و ایمیل دیگر خودم رو نوشتم تا حالا ۳۰ دقیقه گذشته و هنوز رمز عبور اکانت برام ارسال نشده.ایمیلم سالم هست و کاملا مطمئنم که درست نوشتمش.

  باتشکر
  یاعلی

 17. ❇سلام عرض می کنم
  من با انجمن سازهای خوبی مثل vbultein و phpbb و mybb کار کردم اما نمخوام ازشون استفاده کنم ٬چون گزینه های راحت تری دارم مثل bbpress و Buddy press .
  بین این دو تردید دارم٬ هرچند که به گفته ی خود بادی پرس٬انجمن ساز بی بی پرس بهتره
  __________________________________________________
  ❇ بنظر شما بهتره در سایتم از چه افزونه های امنیتی شما فایروال و آنتی ویروس و… استفاده کنم
  من از ۵ یا ۶تا از این افزونه ها استفاده میکنم مثل آنتی مالویر و آنتی ویروس و آی تم سکریتری و …. .
  بنظر شما از چه تعداد و کدومها استفاده کنم؟
  _________________________________________________
  ❇جواب سوال اول بالا هم اشتباه بود و خودم مجبور شدم به شخصه دست بکار بشم و فهمیدم که دلیلش بادی پرس بوده.
  _________________________________________________

  • سعید شعبانی

   ۱- اگر می خواهید تا یک انجمن کامل و شلوغ داشته باشید بهتر هست تا از انجمن ساز هایی مثل vbultein و phpbb و mybb استفاده کنید. اما اگر بیشتر روی محتوا و سادگی کار با انجمن می خواهید تمرکز کنید بی بی پرس بهترین گزینه هست. بادی پپرس هم برای ساخت شبکه اجتماعی هست که به صورت کامل با بی بی پرس و وردپرس هماهنگی داره.
   ۲- برای افزایش امنیت سایت نیاز هم نیست که افزونه خاصی استفاده کنید. شما می تونید با رعایت کردن یک سری نکات کاری کنید که امنیت سایتتونبالا بره. اما افزونه هایی هم هستند که می تونند این نکات امنیتی را روی سایت شما اعمال کنند که ۵ تا از بهترین هاشون را می تونید داخل لینک زیر ببینید.
   http://wpmatter.com/top-5-wordpress-security-plugin

 18. مجید شعبانی

  سلام
  خسته نباشید
  من بیشتر از ۴ روزه دارم در مورد این افزونه سرچ میزنم – من وقتی افزونه را نصب کردم و یک پیج هم ساختم و تنظیمات را هم انجام دادم حالا وقتی به اون صفحه که بنام انجمن ایجاد کردم میرم فقط ارور ۴۰۴ میده
  راه حلی وجود داره کمک کنید
  با تشکر از شما و اموزشهاتون
  موفق باشید

  • سعید شعبانی

   شما بعد از اینکه صفحه را ساختید و قبل از اینکه کد مربوط به انجمن را داخل بگذارید یک بار تست بگیرید ببینید صفحه باز میشه یا نه اگر باز هم خطای ۴۰۴ داد می تونید وارد بخش پیومند های یکتا بشید و روی دکمه ذخیره تغییرات کلید کنید. به احتمال زیاد با این کار این مشکل حل بشه

 19. سلام ببخشید من این کاری که گفتیدو کردم ولی ایندکس اف میده چی کنم؟
  hrm-clan.ir
  hrm-clan.ir/forum/

 20. مهدی

  سلام
  میخواستم ببینم چه جوری میشه به قسمت مثلا عضویت لینک داد. ممنونم ار لطفتون

 21. عرفان

  شورت کد برای ساخت صفحه ورودی میخواستم.اگه بگید ممنون میشم

 22. سلام
  اول متشکرم برای توضیحات بسیار عالیتون.
  من توی ابزارکها مشکل پیدا کردم.
  یعنی نمی خوام ابزارکهای انجمن روی صفحه اصلی سایت مشخص بشن و همچنین ابزارک های صفحه اصلی روی انجمن!!!
  الان هرچی ابزارک اضاف میکنم مشترک دو صفحه است! که قاعدتا هر انجمنی که رفتن صفحه اصلیش و انجمنش از نظر ابزارک متفاوتن.
  امیدوارم منظور بنده رو متوجه شده باشید.

 23. متشکرم،خوشبختانه قالبم این افزونه رو پشتیبانی می کنه و با یک ترفند کوچیک تونستم این مورد و اصلاح کنم.
  http://www.turathalarab.ir/forums/

  شما فکری درباره تغییرات در قالب اصلی bbpress ندارید!
  منظور فایل bpress-rtl.css ، نسبت به انجمنهایی که دیدم بسیار ساده است و امکانات بسیار کمی داره.

  • سعید شعبانی

   بله امکانات bbpress نسبت به انجمن سازهای دیگه کمتر هست ولی یکی از مزیت های این انجمن ساز هم همین سادگی اون هست. اما شما می تونید اکثر امکانات انجمن های دیگه را روی بی بی پرس هم پیاده کنید. از لحاظ ظاهر هم شما می تونید به طور کلی با ویرایش فایل های استایل و php این افزونه ساختارهای متفاوتی را باهاش ایجاد کنید.

 24. [۰۹-Sep-2014 21:13:44 UTC] PHP Notice: bbp_setup_current_user تمّ استدعائه بشکل غیر صحیح. The current user is being initialized without using $wp->init(). المرجو مراجعه التنقیح فی ووردبریس للمزید من المعلومات. (هذه الرساله تمّت إضافتها فی النسخه ۲.۳.) in /home/turathal/public_html/wp-includes/functions.php on line 3370

  اقا سعید ببخشید این اخطار توی reeor-log من مدام اذیت میکنه ! میتونید در این باره منو راهنمایی کنید؟!
  ترجمه قسمت عربی:
  _تمّ استدعائه بشکل غیر صحیح : به طور غیر صحیح بازنشانی شده است!)

 25. از بین بی بی پرس و بادی پرس کدام یک را انتخاب کنیم حرفه ای تر و بهتر است ؟

  • سعید شعبانی

   بی بی پرس برای راه اندازی یک انجمن کاربرد دارد ولی بادی پرس برای ساخت یک شبکه اجتماعی. البته با ترکیب بی بی پرس و بادی پرس می تونید از قابلیت های کاربردی هر دو افزونه در کنار هم استفاده کنید.

 26. سلام خدمت شما دوست عزیز.بنده مدتیه که افزونه بی بی پرس در کنار سایتم استفاده میکنم.هدفم از ایجاد این انجمن بیشتر قراردادن عکس بوده یعنی به یه انجمن عکس نیاز داشتم.
  چندتا سوال داشتم از خدمت شما
  ۱.از وقتی که نسخه جدید وردپرس رو نصب کردم یعنی اپدیت کردم انجمن بی بی پرسم به مشکل خورده.قبلا نسخه ۲.۳.۲ بی بی پرس که فارسی هم بود نصب بود که بعد ارتقا وردپرس کلا صفحه سفید نشون میداد.راهی که به ذهنم رسید این بود که بی بی پرس رو ارتقا بدم.اما دومشکل بوجود اومد.یکی اینکه دیگه فارسی نیست و شده انگلیسی.دوم اینکه الان صفحات زیرانجمن که میرم مینویسه برگه مورد نظر یافت نشد! مثلا قبلا یک انجمن عکس درست کرده بودم که زیرانجمنی به اسم تصاویر بارندگی داشت.باز زیرانجمنی داشت که به سال به سال تفکیک کرده بودم و تاپیک ها رو داخل هرکدوم از سالها قرار داده بودم . اما الان فقط انجمن اولی مونده و تاپیک ها و زیرانجمن ها حذف شده.

  ۲.قالب انجمن رو چطوری میونم تغییر بدم.من اشنایی زیادی با وردپرس ندارم.ایا روش های ساده ای برای تغییر قالب و ظاهر بی بی پرس وجود داره؟

  ۳.اگه که نسخه ای از بی بی پرس که فارسی باشه رو داشته باشیم چطور میشه جایگزین نسخه کنونی کرد؟ و ایا با این کار مطالب بی بی پرس حذف میشه؟ این توضیح بدم که اگه در حالتی که بی بی پرس دادم بخوام نسخه دیگه نصب کنم اخطار میده که شما نسخه ای از بی بی پرس رو دارید ونمیتونید نسخه دیگه ای رو نصب کنید.

  http://havajanah.ir/?forum=%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%AC%D9%86%D8%A7%D8%AD

  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سعید شعبانی

   ۱- با یک بروزرسانی ساده که نباید چنین مشکلاتی بوجود بیاد. شما برید به مسیر تنظیمات » پیوند های یکتا و روی دکمه ذخیره‌ی تغییرات کلیک کنید ببینید مشکل نمایش اخطار “برگه مورد نظر یافت نشد” رفع می شود.

   ۲- تغییر قالب بی بی پرس یکم پیچیده ولی در عین حال ساده هست, این مطلب را بخونید.

   ۳- باید ابتدا بی بی پرس قبلی را حذف کنید, سپس نسخه جدید که فارسی هست را نصب کنید. نگران انجمن ها, تاپیک ها و پست ها هم نباشید چون همه این موارد به شکل Post Type در دیتابیس ذخیره می شوند.

 27. با سلام.چند روز قبل سوالاتی در مورد انجمن بی بی پرس پرسیدم اما نمیدونم چرا نظراتم حذف شده!

  الان حداقل یکی از سوالاتم رو دوبراه می پرسم.اینکه آیا اگر نسخه ای بی بی پرس رو داشته باشیم و بخوایم جایگزین نسخه کنونی کنیم چطور باید اینکارو انجام داد.
  اگر بخوایم اپلود کنیم به دلیل اینکه قبلا نصب شده ارور میده که قبلا این افزونه نصب شده و امکان نصب مجدد وجود نداره. آیا اگر انجمن رو حذف و مجددا نصب کنیم اطلاعات و مطالب قبلی که روی انجمن نصب بوده حذف نمیشه؟؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید

 28. سلام و خسته نباشید.
  آقای شعبانی بنده با توضیحات شما تونستم فروم در سایتم درست کنم ولی ایراد کار اینجاست که وقتی کسی می خواد عضو بشه، بعد از دادن ایمیل و نام کاربری، داخل ایمیلش هیچ رمز عبوری میل نشده. یعنی کسی نمی تونه عضو شه چون ایمیلِ عضویت براش نمیاد.
  ممکنه راهنمایی کنید چی کار باید کنم؟

  • سعید شعبانی

   رمز عبور که به صورت خودکار برای کسانی که عضو می شوند ارسال خواهد شد, مگر اینکه مشکلاتی مثل موارد زیر بوجود بیاد:

   • کاربر ایمیل اشتباهی وارد کند
   • هاستی که استفاده می کنید محدودیتی برای ارسال و دریافت ایمیل گذاشته باشه
   • تداخلی بین افزونه های نصب شده با عملکرد های اصلی وردپرس بوجود آمده باشد
   • و …

   بهتر هست تا این موارد را چک کنید و با پشتیبانی هاستتون هم در تماس باشید تا زودتر مشکلتون حل بشه.

 29. سلام مجدد خدمت آقای شعبانی و تشکر از راهنمایی های شما.
  با راهنمایی های شما انجمن رو فارسی کردم .
  اما مشکل پیدانشدن برگه های زیرانجمن سایت همچنان پابرجاست.اما چیزی که دستگیرم شده اینه که مشکل از آدرسه.چون وقتی که رفتم پیوندهای یکتا رو به دلخواه یک عبارت دیگه گذاشتم درست شدن!! اما ازاون طرف صفحات اصلی سایت خراب شد!! یعنی نوشت برگه موردنظر پیدا نشد.
  خود صفحه اصلی مشکلی نداره اما صفحات داخلی سایت که ادرسشون تغییر میکنه دیگه پیدا نمیشن.
  به نظر شما ساختار دلخواه رو چی بذارم که مشکلی برای صفحات خود سایت بوجود نیاد؟

  و در اخر برای تعویض قالب انجمن آیا راهنمای فارسی نداره ؟؟ و یا خودتون نمیتونید زحمتی بکشید و توضیحاتی در موردش بنویسید؟؟

  ممنون از شما

  • سعید شعبانی

   ۱- هر نوع ساختاری را که انتخاب کنید نباید مشکلی بوجود بیاد چونکه با تغییر ساختار پیوند یکتا صفحات وردپرس با آدرس های جدید در دسترس خواهد بود مگر اینکه شما آدرس ها را به صورت دستی در بخش هایی از سایت قرار داده باشید و با تغییر ساختار پیوند یکتا این لینک ها تغییر نکنند. یکی از ساختار های خوب و مرسوم هم /%postname%/ هست.
   ۲- متعسفانه من آموزش خاصی در این مورد به زبان فارسی ندیدم ولی سعی می کنم در آینده یک آموزش مناسب در همین رابطه در روکش منتشر کنم.

 30. یک سوال دیگه که داشتم که البته بی ارتباط به موضوع هست اینه که چطور میشه نظرات یک سطح خاص کاربری مثلا نویسنده یا مدیر یا هردو رو با رنگ نظرات دیگه متفاوت کرد؟
  بازهم ممنون

 31. در مورد تغییر نام ساختار جالبه که وقتی عبارت مورد نظرت رو بین دوتاعلامت %% میذاری هیچ تغییری توحل مشکل به وجود نمیاد ولی وقتی که عبارتی رو بدون این دوعلامت میذاری مشکل ادرس انجمن حل میشه اما مشکل تونوشته های اصلی سایت بوجود میاد!!

  اگر لازمه دسترسی هم میدم تا مشکلو بررسی کنید.

  ممنونم

 32. با تشکر از شما.اطلاعات رو ارسال کردم

 33. با سلام
  من بعد از نصب بی بی پرس نمیتونم وارد مدیریت سایت بشم در واقع یک صفحه سفید برای من نمایش داده میشه. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 34. سلام مجدد
  اول اینکه پیشنهاد میکنم برای سایت خوبتون بک انجمن راه بندازید! همونطور که ملاحظه میکنید رقم سوالات بسیار زیاده!(خدا زیادترشون کنه).
  و اما از شما درباره این کد در بی بی پرس راهنمایی خواستم!
  [bbp-topic-index]

  همونطور که میدونید ۱۵ مطلب اخر انجمن رو نمایش میده!
  من از این کد توی صفحه اصلی سایت استفاده کردم و علاقه دارم که تعداد نمایش موضوعات و از ۱۵ به ۸ برسونم یعنی کمترشون کنم!
  اگر لطف کنید و یه راهنمایی بکنید که کجا میتونم این کد و ویرایش کنم.با تشکر
  ادرس سایت :
  http://www.Turathalarab.ir
  http://www.Turathalarab.ir/forums

  • سعید شعبانی

   پیشنهاد بسیار خوبی هست, راستش درصدد ایجاد یک انجمن هستم, امیدوارم هرچه زودتر آماده استفاده بشه. اما در مورد سوالتون شما می تونید با تغییر دادن تنظیمات مربوط به Topics and Replies Per RSS Page در بخش تنظیمات افزونه بی بی پرس تعداد مطالبی که نشون داده می شود را تغییر دهید.

 35. salam
  man abzaraki beh name vorud nemibinam

 36. سلام دوست یه سایت ساز رایگان وردپرس یدا گردم که عضوه شدم
  امکان ساخت انجمن مای بی بی هم داره الانه یه انجمن ساختم من ولی
  بلد نیستم تالار بسازم میشه زاهنماییم کنید راستی این اموزش هایی که دادید از روی
  تصاویر کنترول پنل شکل همین هست و لی متاسفانه فکر کنم کنترول پنل وبسایت و
  انجمن جدا هست چون من انجمن رو ساختم به ادرسdeltatarh.golmorad.ir/forum
  ولی وقتی تو کنترول پنل میرم گزینه داره new forum و تایپیک تازه وقتی new forum رو میزنم پییش
  نمایش مه میزنم تو خود سایتم نشون میده نه تو انجمن(یه صفحه تو سایتم باز میشه)و وقتی میزنم نیو تایپیک هم همین اتفاق میفته اصلا ربطی به انجمنم نداره
  حالا به نظر شما من چطوری تالار ایجاد کنم؟؟
  اقا سعید شما خودتون بیایید عضوه بشید و خبر کنید کیند که من مدیرتون کنم ببینم چطوری هست؟

  • سعید شعبانی

   انجمن های ساخته شده با بی بی پرس در خود سایت شما نمایش داده می شوند. برای ساخت انجمن جدید هم از منو سمت راست مسیر انجمن ها » انجمن تازه را انتخاب کنید و برای تاپیک هم مسیر موضوع ها » موضوع تازه

 37. سلام/این انجمن ساز رو هر کاری کردم نتونستم تاپیک ارسال کنم براش/ینی تا ب حال هیچکس نتونسته/سوالم اینه که چطوری میشهانجمن رزبلاگو انتقال داد ب وردپرس/یکی از سایتها اینکارو کرده/چطوریه؟ممنون

  • سعید شعبانی

   برای ارسال تاپیک به راحتی با رفتن به مسیر موضوع ها » ارسال موضوع جدید می تونید یک تاپیک تازه ایجاد کنید. زیر هر انجمن داخل سایت هم یک فرم برای ارسال تاپیک در اختیار کاربرا قرار داده شده است. برای انتقال از رز بلاگ به وردپرس هم متعسفانه اطلاع کافی ندارم.

 38. محمد

  سلام
  با تشکر از مطالب مفیدتون، یه سئوال داشتم:
  چطوری میتونیم قبل از انتشار topic و reply های ایجاد شده توسط کاربران، اونها رو بررسی کنیم و احیانا در صورت لزوم مانع از انتشار اونها بشیم؟

 39. بسم الله الرحمن ارحیم
  با عرض سلام و ادب محضر شما مدیریت و سایر پرسنل محترم
  اینبار خیلی کوتاه سخن می گویم شرمسارم خودم هم پس از ارسال کامنت قبل خود متوجه شدم سرم داغ بوده و اصلأ به صفحه مانیتور نگاه نکرده ام و پیغامم بسیار طولانی نامربوط به اصل موضوع و اشکال املایی هم دارد برای همین استدعا دارم اگر صلاح نمی دانید کامنت را منتشر نکنید فقط سؤالاتم و قسمت قدر دانی ام از سایت شما را درج نموده و راهکاری برای سؤالاتم بیان نمائید.
  با کمال سپاس و احترام
  الأحقر:
  محمد کریم نقده دوزان
  یا حق

 40. یزدا

  سلام
  دوست عزیز من افزونه رو نصب کردم و توی یکی از برگه هام نشون میده .. یه مشکلی دارم. موضوعات و پاسخ ها رو نشون نمیده در انجمن. فقط خود انجمن رو برام میاره. شما میدونید مشکل از کجاست؟

  • سعید شعبانی

   داخل صفحه اول انجمن های بی بی پرس می تونید انجمن ها را نشون بدید یا تاپیک های جدید ر, این دو گزینه را هم در بخش تنظیمات می تونید تغییر بدید. برای تغییرات بیشتر باید خودتون دست بکار بشید و کدش را بنویسید.

 41. با سلام. چطور میشه کاری کرد که مطالب جدید انجمن رو بصورت جدول در بالای سایت قرار داد.
  ??

 42. reza

  درود بر شما خواستم بپرسم ارسال دیدگاه به غیر از صفحه اصلی بخوایم واسه بقیه صفحه ها بذاریم چیکار باید کنیم؟

 43. ali

  سلام…
  چطوری میتونم قالب انجمن سایتم رو عوض کنم ؟؟
  میتونی چند تا قالب فارسی بی بی پرس برام پیدا کنی ؟!

 44. علی

  با سلام ممنون از توضیحات عالی و سایت خوبتون

  چگونه میشه صفحه اصلی فروم رو به عنوان صفحه اصلی سایت معرفی کرد یعنی کاربر هنگامی که آدرس سایت را وارد میکند مستقیما فروم باز شود و سایتی در کار نباشد؟؟؟

  باتشکر

  • سعید شعبانی

   خوب شما می تونید وارد مسیر نمایش » سفارشی سازی بشید. بعد در سمت راست از بخش برگه‌ی نخستِ ایستا گزینه برگه‌ی ایستا را انتخاب کنید و بعد هم برگه ای که شورت کد انجمن را داخلش قرار دادید را به عنوان برگه‌ی نخست تنظیم کنید.

 45. فیض الهی

  سلام دوست عزیز. ممنون بابت مطلب مفیدت.
  این افزونه ظاهراً بعنوان یک برگه نمایش داده میشه نه یک سایت جدا.
  من میخوام که انجمن جدا از سایت داشته باشم (با css جدا)
  (یعنی نمیخوام هدر و فوتر و ویجت کناری سایتم نمایش داده بشه)
  چطوری می تونم این کار رو انجام بدم؟

  • سعید شعبانی

   بله این افزونه در سایت وردپرسی شما یک فروم درست می کنه. قالب انجمن هم از قالب برگه ها یعنی فایل page.php گرفته می شود. برای ویرایش قالب هم می تونید در فایل page.php از تابع is_bbpress() برای متمایز کردن قالب برگه های عادی با فالب فروم استفاده کنید.

 46. اهورا

  سلام . چطوری میتونم از این افزونه در وردپرس شبکه استفاده کنم و مدیران وبلاگ هر کدام واسه خودشون انجمن بسازند ؟؟مرسی

 47. سلام
  من این افزونه رو نصب کردم
  ولی فارسی نیست
  چجوری میتونم فارسیش کنم ؟

 48. سلام آقای شعبانی
  سوالاتی داشتم از خدمتتون.
  ۱.قبلا در مورد قالب انجمن بی بی پرس پرسیده بودم صفحه ای رو معرفی کردید که انگلیسی بود…راهنمایی فارسی و راحت تری ندارید؟
  ۲.قالب خوبی برای بی بی پرس سراغ ندارید؟
  ۳.وقتی قالب بی بی پرس رو عوض میکنیم مستقل از قالب وردپرسه؟
  ۴.افزونه ای برای تشکر از پست ها در بی بی پرس که البته سازگار و شکیل باشه سراغ ندارید؟
  ۵.ادیتور پیشرفته و باامکانات بی بی پرس چی میتونم استفاده کنم؟
  من تعدادی ادیتور برای وردپرس نصب کردم که برای بی بی پرس هم اومده اما یک مشک دارم.اونم اینه که فقط خودم که مدیرم میتونم ازش استفاده کنم.برای بقیه نشون داده میشه اما وقتی استفاده میکنن همش به شکل کد نشون میده

  ببخشید که سوالاتم زیاد شد .ممنون میشم راهنماییم کنید….

  • سعید شعبانی

   ۱- سعی می کنم به زودی یک آموزش در مورد ویرایش قالب بی بی پرس در روکش منتشر کنم.
   ۲- قالب فارسی خیر اما انگلیسی زیاد هست می تونید به این نمونه ها نگاهی بندازید.
   ۳- خیر قالب بی بی پرس در قالب خود وردپرس اجرا می شود اما شما می تونید با دستورات شرطی بی بی پرس کاری کنید که از قالب اصلی وردپرس مستقل باشه.
   ۴- یکی از این افزونه ها bbPress Like Button هست. جستجو کنید افزونه های بیشتری را می تونید پیدا کنید.
   ۵- برای این کار می تونید از افزونه bbPress Enable TinyMCE Visual Tab استفاده کنید.

 49. سلام ممنون از راهنمایی شما
  من انجام دادم و فرم ساخته شد
  اول اینکه وقتی ثبت نام می کنیم چیزی اتفاق نمی افتد
  دوم اینکه باید یوزر پسور اصلی را وارد کنم
  میشه راهنمای بفرمائید
  http://shavand.com/%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88-%D9%88-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C/
  بالای سربرگ بنام گفتگو پزشکی ایحاد کردم
  اولا داخل صفخه دوتا لینک امده
  اگر کمکم کنید ممنون میشم
  اگر شماره تماس دارید زحمت می کشید بدهید تا با شما مشورت بگیرم
  با تشکر از شما

  • سعید شعبانی

   ۱ , ۲ – در اصل ثبت نام وردپرس با بی بی پرس یکی هست. کاربرانی که در وردپرس ثبت نام کرده باشند می تونند از بی بی پرس هم استفاده کنند و نیاز به ساخت اکانت جدید نیست.
   ۳ – خوب الان همه چیز درست هست و می تونید از انجمن ها استفاده کنید.
   شماره تماس هم ارسال شد

 50. در ضمن میخواهم عضو بشم داخل سایت خودم برای امتحان روی عضویت کلیک میکنم دوباره صفحه اصلی خودم باز میشود
  منتظر جواب اول و دوم خودم هستم
  از لطف شما بسیار سپاسگذاریم
  مدیریت جامعه مجازی شوند

 51. شدی

  سلام
  برای گذاشتن موضوع در انجمن – بخش موضوع جدید را کلیک کرده و صفحه ای به آن اختصاص دادم اما زمانی که صوت mp3 قرار می دهم آدرس آپلود را در انجمن نشان می دهد امکان دارد در این خصوص من را راهنمایی بفرمایید.
  متشکرم

 52. سلام
  لطفا افزونه یا روشی معرفی کنید که انجمن مای بی بی رو به بی بی پرس منتقل کنم.

 53. سلام
  ممنونم
  بهره بردیم
  عید مبارک

 54. tarkan1986

  خداییش من bbpress فارسی پیدا نکردم میشه لطف کنید و فایل افزونه فارسی رو همین جا برای دانلود بزارید؟ یا حداقل برام ایمیل کنید

 55. eb2kh

  با عرض سلام
  من افزونه را نصب و تنظیمات آن را انجام دادم ولی هر کس که ثبت نام می کند و وارد میشود داشبورد بیشفرض وردپرس براش می آد مخواستم بدونم چصور میشد قالب مشترک جدید را تغییر داد مثلا سایت خودتون که داشبورد یوزر جدید مثل قالب سایتتونه

  • سعید شعبانی

   برای این کار باید در ساختار قالب سایتتون یک سری تغییرات را ایجاد کنید. البته خود bppress به صورت خودکار با قالب سایت شما هماهنگ می شود و حتی امکان ویرایش پروفایل از طریق قالب هم در اختیار شما قرار می دهد ولی برای تغییر ظاهر اون باید قالب را ویرایش کنید.

 56. stuxn3t

  سلام
  ببخشید من بی بی پرس رو نصب کردم، یک انجمن و یک موضوع هم ایجاد کردم ، بعد یک برگه درست کردم و کد [bbp-forum-index] را داخلش نوشتم اما وقتی برگه را باز میکنم چیزی نمایش داده نمیشه.

 57. سلام
  خسته نباشید
  اگه امکان داره یه پستی هم به افزونه های مکمل برای پیشرفته کردن بی بی پرس رو معرفی کنین چون هر جا گشتم نبود و یا ناقص بود

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.