حذف تمام رونوشت های وردپرس (Revision) توسط یک کد ساده

حذف رونوشت های وردپرس (Revision) توسط فایل functions.php

رونوشت هایی که وردپرس از مطالب سایت شما در دیتابیس خود ذخیره می کند خیلی وقت ها مفید هستند و می توانند به شما کمک کنند تا به محتوایی که قبلا ایجاد کرده بودید دسترسی داشته باشید. اما به هر حال بهتر است هر از چند گاهی تمام رونشت هایی که وردپرس ایجاد کرده است را پاکسازی کنید تا حجم دیتابیس کمتر شود.
در مطلبی که قبلا در روکش منتشر کردیم شما با نحوه غیر فعال کردن رونوشت های وردپرس آشنا شدید, در این مطلب نیز می خواهیم شما را با با نحوه حذف رونوشت هایی که توسط وردپرس ایجاد شده است آشنا کنیم.

فایل functions.php قالب سایت خود را باز کنید و کد زیر را در آن قرار دهید و آن را ذخیره نمایید.

$wpdb->query( "
DELETE FROM $wpdb->posts
WHERE post_type = 'revision'
" );

حال برای اجرای این کد صفحه اصلی سایت خود را باز کنید. با باز کردن صفحه اصلی همه کار ها انجام می شود و تام رونشت ها پاک می شوند. خوب دیگر نیازی به وجود داشتن کد بالا در فایل فانکشن ندارید و می توانید آن را حذف کنید. اما اگر کد را حذف نکنید تمام رونوشت هایی که از این به بعد قرار است در وردپرس ایجاد می شود بلافاصله حذف می شوند, پس بهتر است آن را بردارید.

دیدگاه کاربران

 1. سلام داداش می خواستم ببینم با چی قالبتو ساختی

 2. sadeghi

  دم شما گرم … 🙂
  کلی سایتمو با مختل روبرو کرده بودش 🙂

 3. heidar

  سلام
  من این کد شما را وارد کردم کل استیل پوسته حذف شد وفایل functions.php پاک شد و فضای هاستم نیز به دوبرابر پر شد خواهش میکنم کمکم کنید
  http://www.borhany.ir

  • سعید شعبانی

   کد بالا فقط روی دیتابیس کار می کنه. داخل دیتابیس هم فقط رونوشت های وردپرس (Revision) را حذف می کنه. این کد نمی تونه دلیل حذف استایل و فایل functions.php بوده باشه. افزونه های دیگه را بررسی کنید.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.