https://rokesh.ir/disable-wordpress-posts-revisions/

آموزش وردپرس : غیر فعال کردن رونوشت (Revision) پست های وردپرس

ویژگی رونوشت وردپرس بسیار مفید است, مثلا زمانی که اشتباهی یک تکه از مطلبی که نوشته اید را پاک می کنید این ویژگی می تواند به داد شما برسد و آن مطلب را باز گرداند. اما با وجود مفید بودن این ویژگی وردپرس خیلی از وب مستران و وبلاگ نویسان از آن استفاده نمی کنند.

برای رونشوت های وردپرس یک سری جداول در پایگاه داده ایجاد می شوند, که این ورودی ها مشکل جدی برای سرور سایت شما ایجاد نخواهند کرد با این حال خیلی از وب مستر ها دوست دارند تا از منابع سرور سایت خود کمتر استفاده کنند یا آنها را صرف کار های مهمتری کنند. ما در این آموزش به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید رونوشت های وردپرس را غیر فعال یا محدودتر کنید, با ما همراه باشید.

غیر فعال کردن رونوشت های وردپرس

اگر از رونوشت های وردپرس استافده نمی کنید می توانید با قرار دادن کد زیر در فایل wp-config.php این قابلیت را خاموش کنید.

define( 'WP_POST_REVISIONS', FALSE );

محدود کردن رونوشت ها

همچینین اگر خواستید تنها یک تعداد مشخص از هر پست رونوشت در اختیار داشته باشید می توانید از کد زیر در فایل wp-config.php استفاده کنید.

define( 'WP_POST_REVISIONS', 5 );

کد بالا رونوشت ها را در ۵ عدد محدود می کند که می توانید با تغییر دادن عدد ۵ آن را کم یا زیاد کنید. این مورد برای کسانی که از رونوشت های وردپرس استفاده می کنند و همچنین دوست ندارند تعداد زیادی رونوشت را ذخیره کنند مناسب است.

دیدگاه کاربران

 1. با سلام
  مطلب جالبی را عنوان کردید
  از شما که در این زمینه با تجربه هستید سوالی داشتم
  مبنی بر اینکه چگونه می توان برای پست ها مشخص کرد که دیدگاه بپذیرند یا نه
  به طور کلی برای نوشته ای خاص دیدگاه فعال باشد و برای دیدگاه دیگر غیرفعال ؟

  با تشکر

  • سعید شعبانی

   برای اینکه قابلیت ارسال دیدگاه برای تمام نوشته ها بجز مواردی خاص غیر فعال شود شما می تونید به بخش تنظیمات >> گفتگوها برید و تیک گزینه “اجازه‌ی گذاشتن دیدگاه برای نوشته‌های جدید” را بر دارید. با این کار برای نوشته های جدید دیدگاه ها به طور پیشفرض غیر فعال می شوند که می تونید برای نوشته ای خاص از طریق تنظیمات دیدگاه اون نوشته, قابلیت ارسال دیدگاه را فعال کنید.

   • قسمت اول را متوجه شدم اما بخش دوم که گفتید از طریق تنظیمات دیدگاه اون نوشته قابلیت ارسال دیدگاه را فعال نمایید برام مبهم است

    • سعید شعبانی

     بعد از انجام دادن قسمت اول تمامی مطالبی که از این به بعد منتشر می کنید به صورت پیشفرض دیدگاه های اون ها غیر فعال است اگر بخواهید دیدگاه های مطلبی را فعال کنید باید وارد بخش ویرایش همون نوشته بشید از دکمه تنظیمات صفحه در بالای صفحه ویرایش نوشته تیک گزینه گفت‌و‌گو‌ها را بزنید تا در پایین صفحه یک باکس جدید اضافه شود. در این باکس برای فعال کردن دیدگاه های اون مطلب می تونید تیک گزینه پذیرفتن دیدگاه را بزنید.

 2. […] کمتر شود. در مطلبی که قبلا در روکش منتشر کردیم شما با نحوه غیر فعال کردن رونوشت های وردپرس آشنا شدید, در این مطلب نیز می خواهیم شما را با با نحوه […]

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.