دانلود نرم افزار وردپرس برای سیستم عامل اندروید

دانلود نرم افزار وردپرس برای سیستم عامل اندروید

همانطور که شما هم می دانید لازمه یک سایت موفق و قوی, بروز بودن و پاسخگویی به موقع و سریع به کاربران می باشد. برای بروز بودن و تعامل بیشتر با کاربران, بهترین گزینه استفاده از تلفن همراهی است که همیشه در دسترس شما قرار دارد. استفاده از تلفن همراه برای مدیریت سایت یا وبلاگ, به شما امکانات منحصر به فردی را می دهد که هیچ گاه استفاده از رایانه شخصی شما نمی تواند این قابلیت ها را در اختیار شما قرار دهد. مثلا شما می توانید از تصاویر و اتفاقتی که در اطرافتان می افتد برای نوشتن مقالات جدید خود استفاده کنید یا اینکه توسط تلفن همراه خود مصاحبه ای را با افرادی که در اطراف شما هستند ترتیب دهید و بلافاصله آن را در سایت خود منتشر کنید.

استفاده از اپلیکیشن وردپرس به جای استفاده از مرورگر موبایل

در نسخه جدید وردپرس (وردپرس ۳.۸) تغییرات زیادی جهت سازگاری با دستگاه های مختلف ایجاد شده است به طوری که در اکثر موبایل های جدید با استفاده از مرورگر ها به راحتی می توانید به پنل مدیریت وردپرس وارد شوید و از امکانات آن استفاده کنید. اما استفاده از مرورگر های تلفن همراه کمی مشکل است و با سرعت کمی که اینترنت کشورمان دارد آنچنان راحت هم نمی توان وارد پنل مدیریت وردپرس شد و مطلبی منتشر کرد. پس بهتر است از اپلیکیشن هایی که وردپرس به صورت اختصاصی برای مدیریت سایت های وردپرسی برای سیستم عامل های مختلف ساخته است استفاده کنید.

اپلیکیشن وردپرس برای اندروید

سیستم عامل اندروید سهم بزرگی از بازار تلفن های همراه را به خود اختصاص داده است در این میان بلاگر ها و وبمستر های زیادی نیز از تلفن های مبتنی بر اندروید استفاده می کنند تعداد زیادی از این وبمستر های عزیز هم از وردپرس برای مدیریت سایت خود استفاده می کنند, همه این دلایل باعث شد تا ما در این مطلب بخواهیم شما را با اپلیکیشن اختصاصی وردپرس برای اندروید آشنا کنیم.

دانلود نرم افزار وردپرس برای سیستم عامل اندروید

با استفاده از اپلیکیشن وردپرس در اندروید به راحتی می توانید سایت یا وبلاگ خود را مدیریت کنید. این نرم افزار امکانات مختلفی را در اختیار شما قرار می دهد, مثلا می توانید مطلب جدیدی بنویسید یا مطالب قبلی را ویرایش کنید, به دیدگاه های کاربران پاسخ دهید, آمار سایتتان را چک کنید و حتی برگه های جدیدی را به سایت خود اضاف کنید.

از این اپلیکیشن می توانید برای مدیریت وبلاگ هایی که در wordpress.com ساخته اید و همچنین سایت های وردپرسی خود (self-hosted wordpress) استفاده نمایید. البته برای استفاده از این نرم افزار در وردپرس self-hosted حتما باید پرتوکول XML-RPC فعال باشد.

دانلود وردپرس برای اندروید

نحوه فعال سازی XML-RPC در وردپرس

در نسخه های قدیمی وردپرس (قبلتر از ۳.۵) به دلایل امنیتی به طور پیشفرض پروتوکل XML-RPC غیر فعال بود اما از نسخه ۳.۵ به بعد با توجه به رشد استفاده از تلفن های همراه و همچنین صلاح دید توسعه دهندگان وردپرس , این قابلیت به طور پیشفرض در وردپرس فعال شد.
پس اگر از نسخه های جدید وردپرس استفاده می کنید لازم به فعال کردن این پروتکول نخواهید داشت اما اگر از نسخه های قدیمی تر استفاده می کنید باید از طریق تنظیمات >> مخابره آن را فعال کنید.

حال که XML-RPC را نیز فعال کردید به راحتی می توانید از اپلیکیشن وردپرس جهت مدیریت سایت خود استفاده کنید اما اگر زمانی تصمیم گرفتید تا از اپلیکیشن های همراه برای مدیریت وردپرس استفاده نکنید بهتر است XML-RPC را نیز غیر فعال بفرمایید.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.