در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33552

  kare1
  مشارکت کننده

  باکو پایتخت یکی از همسایه های شمالی ایران ، یعنی آذربایجان می باشد . این شهر که درواقع خواهر خوانده شهر تبریز است ، بزرگترین شهر کشور آذربایجان نیز محسوب می شود . مردم این کشور و علی الخصوص باکو ، فرهنگ های مشترک زیادی با ایرانی ها دارند . دلیل این فرهنگ های مشترک هم به زمان قاجار بر می گردد ، جایی که آذربایجان و باکو جزوی از ایران محسوب می شدند . جاذبه های توریستی باکو در نوع خود بسیار جذاب و دیدنی هستند . بیشتر آنها در واقع جاذبه های مدرن هستند . این کشور دارای تاریخ بسیار غنی نمی باشد . در این مقاله از مجله گردشگری کاروان به معرفی مهم ترین جاذبه های توریستی باکو می پردازیم .
  بافت قدیمی باکو

  معمولا گردشگران سفر خود به منظور بازدید از شهر باکو را از این بافت قدیمی که آذری ها به آن ایچری شهر می گویند ، شروع می کنند . قدمت این شهر به قرن 12 بر می گردد . این شهر دارای معماری های سنتی قدیمی می باشد . در امتداد خیابان های سنگ فرش شده ، می توانید انواع مغاره های سوغاتی فروشی و رستوران های سنتی را تماشا کنید . یکی دیگر از ویژگی های این بافت ، موسیقی فولک آذری است که تقریبا در تمام قسمت شهر شنیده می شود . خوشبختانه بازدید از این شهر رایگان می باشد .
  برج دختر

  برج دختر یکی از قدیمی ترین سازه های شهر باکو است . این برج که ظاهرا در قرن 12 ساخته شده است ، دارای جنسی آجری و بلوکی می باشد . ارتفاع این برج 12 متر است که از بالای آن تقریبا می توان تمام بافت قدیمی شهر باکو را تماشا کرد . نمای زیبای این برج باعث شده است تا افراد زیادی از بالای این برج از خود سلفی های استریم بگیرند . در مورد این برج افسانه های محلی زیادی وجود دارد که در معروف ترین آنها ، دختری در این برج مبحوس بوده است که شاهزاده شهر او را نجات می دهد .
  قصر شیروان شاه
  http://uupload.ir/files/8ony_baku-4.jpg
  این قصر زیبا و ماسه سنگی ، در اواسط دوره شیروانشاهیان و توسط شروان شاه دوم ساخته شده است . شیروانیان در این قصر زیبا حکومت می کردند . دیوار های داخلی این بنا با کاشی های هشت ضلعی نئوکلاسیک تزیین شده اند . گنبد های زیادی در این قصر وجود دارد که در هر کدام از آنها تابلو های هنرمندان آذربایجانی قرار دارد . در این قصر سه مسجد وجود دارد . یکی از مسجد ها مختص شاه بوده است و دوتای دیگری به زنان و کارکنان قصر تعلق داشته است .
  مجله گردشگری kare1

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘بحث های دیگر’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.