در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33553

  1mohajer
  مشارکت کننده

  آمستردام که مهم ترین شهر و پایتخت هلند می باشد ، در استان هلند شمالی قرار دارد و جمعیتی در حدود 1 میلیون نفر دارد . بیشتر جمعیت این شهر را مهاجران و اتباع مختلف تشکیل داده اند . هسته اصلی شهر آمستردام در قرون وسطی و قرن 16 میلادی به وجود آمده است . در قرن 17 ، هلند به خاطر سیاست های استعمار گرانه خود توانست پیشرفت عظیمی کنید و بندر آمستردام به پر رونق ترین بندر اروپا تبدیل شده بود . در آن زمان خانه های اعیانی زیادی در این بندر ساخته شدند که تعداد زیادی از آنها هنوز پابرجا است . آمستردام یکی از محبوب ترین شهر های تورسیتی اروپا محسوب می شود و هرساله 4 میلیون توریست از این شهر دیدن می کنند . در این قسمت از مجله گردشگری یک مهاجر به معرفی جاذبه های توریستی آمستردام می پردازیم .
  کانال پرنسس

  یکی از معروف ترین جاذبه های توریستی آمستردام ، کانال پرنسس است . این کانال که در تمام شهر آمستردام امتداد یافته است ، در سال 1662 ساخته شده است . ساخت این کانال 50 سال طول کشده شده است . هر ساله توریست های زیادی در کنار پیاده رو های این کانال زیبا قدم می زنند و از مناظر لذت می برند . همچنین شما می توانید با پرداخت مبلغی سوار قایق های مسافرتی شوید و در این کانال شناور شوید .
  موزه ون گوک

  همان طور که از اسم این موزه پیدا است ، بیشتر آثارش به هنرمند معروف هلندی یعنی ، ونسان ون گوک تعلق دارد . دو تا از معروف ترین شاهکار های نقاشی وی و دنیا به اسم ، شب پرستاره و سیب زمینی خور ها در این موزه نگه داری می شود . ارزش تخمینی این دو نقاشی 100 میلیون دلار است . بیشتر آثار این هنرمند در سبک پُست امپرسیونیسم کشیده شده اند . بهتر است بلیط های خود را به صورت آنلاین تهیه کنید تا ساعت ها در صف های طولانی خرید بلیط ، معطل نشوید .
  بازار گل
  http://uupload.ir/files/3k1o_amsterdam-1.jpg
  کشور هلند به عنوان بزرگترین صادر کننده گل های زینتی شناخته می شود . شهر آمستردام نیز دارای قسمت هایی است که به این کسب و کار ملی مشغول هستند . یکی از معروف ترین بازار های گل دنیا ، بازار گل آمستردام است . این بازار گل بر روی آب شناور است و شما می توانید انواع گل های زیبا و بذر های آنها را تهیه کنید . فقط قبل از خرید بذر ها و پیاز های گل ها به این نکته توجه کنید که آیا مجوز خروج از کشور دارند یا نه . خیلی از بذر های گلی که در این بازار وجود دارد برای خروج از کشور نیازمند مجوز هستند .
  کاخ سلطنتی آمستردام

  مهم ترین بنای شهر ، همین کاخ سلطنتی است . این کاخ در قرن 17 اقامت گاه لوییس ناپلئون ، برادر ناپلئون بناپارت کبیر بوده است . این کاخ در سال 2006 در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است . برای اینکه از این کاخ زیبا بازدید کنید می توانید با پرداخت 5 یورو بلیط تهیه کنید و به بخش های مختلف آن بروید . تنها باید توجه داشته باشید که این کاخ در هنگام انجام مراسم های دولتی بسته است . این کاخ معروف ترین جاذبه آمستردام است .
  http://1mohajer.com

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘بحث های دیگر’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.