در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33168

  academyit
  مشارکت کننده

  راهی که شما می تونین یه کاری بی نقص و همینطور به قولی کاربر پسند رو ارایه بدین اینه که اون کار رو به نحو احسن مورد ارزیابی قرار بدین ولی اگر این کار رو بزارین آخر پروژه انجام بدین ممکنه شما وقت کافی برای درست کردن خطاهای برنامه نداشته باشین یا اینکه حتی بودجه ی کافی نداشته باشین که دوباره یه محل ای رو پیدا کنید که همه جمع شین و خطاهای برنامه رو پیدا کنید. بعضی از افراد ممکنه حتی ندونن که چقدر تست کردن برنامه می تونه مفید باشه یا حتی بدتر از اون این باشه که اونا اصلن اهمیت ندن.
  اگر شما خودتون رو تو یکی از شرایط بالا می تونید تصور کنید باور کنید که هنوز هم ممکنه که بازخورد کارتون رو بگیرید و با این کار به پروژتون اعتبار ببخشید.
  از این قسمت من براتون توضیح میدم که چجوری میتونین session هایی برای تست کردن مفید برنامه هم از راه دور و هم از خونه بسازید که به طراحی های خودتون اعتبار بدهد و همینطور یک برنامه ی اصطلاحا User Experience ارایه بدهد.

  Research vs. DIY

  در حقیقت یک دنیایی از ابزار های آنلاین وجود دارند که شما می تونید با استفاده از اون ها بازخورد سریع ای بگیرید.

  استفاده از این ابزار ها اونجایی که شما به فکر استخدام یک پژوهشگر می افتین که کارتون رو انجام بده، باعث میشه که شما در وقت خودتون صرفه جویی کنین.

  استخدام این پژوهشگران به این معنی میتونه باشه که شما حداقل یک هفته از وقتتون رو صرف این جبسات تست بکنین : اون ها باید بفهمن که کاربران نهایی شما چه کسانی هستند تا بتونن کار آموز های مربوطه رو استخدام کنن بعد از این شما باید اون ها رو در جریان کار و پروژه ای که می خواهید انجام بدین قرار بدین تا با این کاربه طرح هایی که در ذهنتون دارین اعتبار بدین . بعدش اون ها هم باید به کمک شما بیان راهنما های مربوطه رو جمع آوری کنن به این معنی که تو ادامه این پروسه ی اعتبار بخشیدن بتونن به شما کمک کنن . تا به خودتون بیاید شما 2 هفته وقت رو فقط صرف این کردید که ایده های نهایی رو جمع آوری کنید.

  استفاده از ابزار های تست کردن برای گرفتن بازخورد سریع

  استفاده کردن از این ابزار های کار آمد تست کردن به این معنی می باشد که شما می تونید روز های بعد از اون چیزی که می خواین تست کنین با تعداد شرکت کنندگانی که می خواین داشته باشین بازخوردی که دنبالشین رو پیدا کنید.

  این ابزار ها به شما اجازه می دهند که اون کاربران مناسب خودتون رو انتخاب کنید و بعضی از این ها هم به شما اجازه می دهن تا بر اساس محیط جغرافیایی انتخاب کنید.

  من در حقیقت نمیخوام که اون نقش اولیه ی پژوهشگران در پروژه دارند ، انکار کنم ولی اگر شما یک میزان خاص بودجه رو برای کار خودتون در نظر گرفتین خب ، بهتره که به این ابزار ها هم یه فرصتی بدین.

  قبل شروع!

  طرح خودتون رو برای تست کردن اماده کنید و همینطور بدونین که چیو میخواید در اصل یاد بدین. برای اینکه این مسایل رو بفهمین بد نیست از چند نفر کمک بگیرین که در وقت ای هم که برای این کار قراره صرف بشه صرفه جویی کنید.
  این خیلی مهمه که شما با کاربرانی که شبیه کاربران نهایی شما هستند تست رو انجام بدین. بنابراین اگر شما دارین از روش های آنلاین برای تست کردن خودتون یا از guerilla testing استفاده می کنین ، اطمینان پیدا کنید که شما دارین از آدم های درستی تست می گیرین. در حقیقت هم شما نمیخواین که با یک سری آدم برنامتون رو تست کنین که در اصل هیچ ربطی به طرح شما ندارند.

  علاوه بر این هم در نظر داشته باشین که هرگونه تاثیر احساسی ای باید از طرح شما حذف شه.

  ابزار های تست از راه دور کاربر

  می می خواهم به شما چند تا ازین ابزار ها رو معرفی کنم و همینطور یه لیستی هم از فواید و بدی هاشون در اختیارتون بزارم.

  مطالعات تحقیقی خودکار عالی هستند اگر شما دنبال بازخورد سریع هستید. می تونید زمانی رو تصور کنید که خب طرح شما جمعه آمادس و یک سری بینش های جدیدی براش باید تا دوشنبه ارایه بدین؟

  این بزار ها همه ی بازخورد ها نسبت به کارتون رو جمع آوری می کنند و تنها کاری که شما باید بکنید اینه که یک لینکی از نمونه اولیه خود آپلود کنید و یک سری وظایف و سوالات رو مشخص کنید.

  بعد از هر جلسه ی تست اطمینان پیدا کنید که سوالات زیر رو از کاربران خودتون پرسیدین:

  طرح ما چطور بود؟
  آیا شما این طرح رو ساده یافتید؟
  اگر شما بودین آیا کاری رو متفاوت انجام می دادین؟
  به این نحو شما تونستید یه ایده های جدیدی برای طرحتون بگیرین ، البته شما واکنش های دقیق اون ها رو در زمان انجام تست ندیدید!

  What Users Do

  سرویس ابتدایی ای که در What Users Do به شما ارایه می دن خیلی سادس!
  شما مواردی که قراره روش تست انجام بشه و همینطور یوزر های خودتون رو مشخص می کنید و بلافاصله برای شما بازخوردها و همینطور ویدیو هایی در رابطه با کاربران تست شده ، تحویل میده!
  ادامه مطلب

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘HTML – CSS’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.