در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33880

  parhamdent
  مشارکت کننده

  تبخال هایی که در اطراف دهان ظاهر می شوند ، یک بیماری ویروسی هستند که به طور موقت به وجود می آیند ، نام ویروسی عامل ایجاد کننده تبخال ها ، هرپس سیمپلکس است . در بدن همه افراد از جمله افراد سالم ، این ویروس به صورت مخفی وجود دارد ولی فقط در برخی از اشخاص در طول عمرشان ، شاهد ظهور این بیماری هستند .

  • چه عواملی در طول زندگی می توانند این ویروس خفته را بیدار کنند ؟

  1. سرما خوردگی ها

  2. تب

  3. دوران عادت ماهیانه بانوان

  4. استرس ها

  5. ضربه ها

  6. جراحی

  7. آلودگی هوا

  8. کم خوابی

  البته عده ای از افراد به اشتباه آلودگی لوازم دندانپزشکی را علت بروز این عارضه می دانند . نکته ی عجیب این است که معمولا تبخال ها همواره در طول زندگی یک فرد ، همواره مکانی تکراری را برای رویش انتخاب می کنند .

  • چگونگی پیدایش تبخال

  1. در مرحله اول محل رویش ، دچار گزگز می شود .

  2. در مرحله بعد شروع به تورم و قرمز شدن می کند .

  3. سپس نوبت آشکار شدن تاول ها و زخم های دردناک است .

  4. بعد از خشک شدن زخم ها ، قرمزی کوچکی به وجود می آید که بعد از چند روز بدون نیاز به درمان خاصی ، از بین می رود .

  اما بیشترین شکایتی که افراد از بروز این بیماری و مخصوصا خانم ها دارند ، بحث زیبایی صورتشان است و می تواند تا زمان خوب شدن این تبخال ها ذهن آنها را به خود مشغول کند.

  • برای درمان تبخال ها چه چاره ای می توان اندیشید ؟

  1. در اکثر شرایط ، نیاز به انجام کار خاصی نیست و این عارضه خود به خود بعد از صرف مدت زمانی ، درمان می شود .

  2. در طول مدت ابتلا به این بیماری می بایست جلسات ملاقات با دندان پزشک خود را لغو کنید و مراحل درمان را برای بعد از بهبودی کامل قرار دهید .

  3. باید بیشتر از قبل به بهداشت فردی خود توجه کنید و بهتر است افراد از تماس پوستی با افراد مبتلا شده تا زمان بهبود کامل آنها دوری کنند و تحت هیچ شرایطی در طول این مدت از وسیله های شخصی فرد مبتلا مانند حوله ، شانه و … استفاده نکنید .

  • چرا دندانپزشکان از درمان افراد مبتلا به تبخال تا زمان بهبودی کامل آنها خودداری می کنند ؟

  بسیاری از افراد که دچار تبخال می شوند با توجه به تذکر دندانپزشک مبنی بر عدم انجام کار درمان ، کماکان بر خواسته خود اصرار می ورزند اما باید بدانند ویروسی که باعث بروز تبخال در افراد می شود شاید برای افراد سالم مشکلی ایجاد نکند اما در سالمندان ، نوزادان و …می تواند باعث مشکلات حاد شود .

  شما هموطنان گرامی برای دریافت هر گونه خدمات مربوط به دهان و دندان های خود ، می توانید به کلینیک دندانپزشکی پرهام مراجعه کنید ما در این کلینیک ، توانسته ایم گروهی از بهترین و با تجربه ترین متخصصان را گرد هم جمع آوریم . ساعات کاری این مجموعه ، همه روزه و حتی ایام تعطیل از ساعت 9 صبح تا 1 بامداد می باشد .

  http://parhamdentistry.ir

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘بحث های دیگر’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.