در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33875

  amir777
  مشارکت کننده

  آپدیت اسفند ماه ۹۶ اضافه شد

  از زمانی که کانال ها توسط تلگرام ارائه گردیدند به دنبال آن کانال های زیادی با موضوعات مختلف توسط کاربران ایجاد شدند و از این رو برای مدیران کانال ها موضوعی که پیش می آید این است که چطور بتوانند تعداد اعضاء کانال را افزایش بدهند. خب برطبق معمول همیشه افراد به دنبال راحت ترین راه می گردند و به این فکرهستند که راه صد ساله را یک شبه طی کنند و اعضاء کانال را افزایش دهند که متاسفانه این کار در تلگرام امکان پذیر نیست.

  کسی که مالک و سازنده کانال است به عنوان مدیر اصلی می تواند در ابتدای ساخت کانال تا ۲۰۰ نفر از مخاطبین دوجانبه یعنی مخاطبینی که هم شما شماره آنها را داشته باشید وهم آنها نیز شماره شما را داشته باشند را به کانال اضافه کند. این عمل برای این در کانال در اختیار مدیر گذاشته می شود که در استارت کار و شروع فعالیت کانال رشد کانال سرعت بیشتری پیدا بکند. اما خب مشکل بزرگ این روش این است که عضویت افراد بدون اطلاع و جلب رضایت آنها صورت می گیرد و ممکن است باعث ناراحتی و به طبع ترک کانال توسط آنها شود.
  خیلی از دوستان از من سوال می کنند که مثلاً چطور میتوان یک لیست شماره (مثل فایل اکسل، متنی و …) را وارد اعضاء کانال کنیم؟ یا مثلاً چطور می شود بیشتر از ۲۰۰ نفر را به کانال اضافه کنیم؟ و سوالاتی از این دست. باید به عرض همه دوستانی که این سوال ها را دارند برسانم که می توان فقط و فقط ۲۰۰ نفر از مخاطبین Mutual را به کانال اضافه کرد. اضافه کردن بیشتر از ۲۰۰ نفر به لیست شماره و یا مخاطب بیشتر توسط مدیر فعلاً امکان پذیر نیست وممکن است در ورژن های بعدی تلگرام چنین قابلیت هایی به آن اضافه شود که بنظر دور از انتظار می رسد.

  چگونه اعضاء کانال خود را در تلگرام افزایش دهیم؟

  ۱- تولید محتوای مناسب و ارزشمند
  اگر میخواهید مخاطبان را به کانا خود جذب کنید بهترین راه جذب مخاطبین ارائه وتولید مطالب ارزشمند است طوری که مخاطبین فعلی کانال تشویق شوند تا اقدام کنند به پخش و نشر کانال شما در گروه های دیگری که در آنها عضو هستند و افرادی که در آن گروه ها عضو هستند با دیدن مطالب بازنشر شده از کانال شما و پسندیدن آن به عضویت در کانال شما تشویق شوند. برای این منظور توجه به توصیه های زیر می تواند مفید باشد:
  ۱٫ مورد اولی که خیلی مهم است باید تصویر لوگو و توضیحات (Description) مناسبی برای کانال خود انتخاب کنید.
  ۲٫ نکته ی دوم باید حتمادر انتهای هر پستی که در کانال منتشر می کنید شناسه (ID, Username) کانال یا URL (لینک) آن را قراردهید تا اگر که پست های کانال توسط اعضاء در گروههای دیگرفوروارد میشوند لینک کانال هم فرستاده شود.
  ۳٫ نکته سوم آن است که اگر در گروههایی عضو هستید می توانید مطالب کانالتان را همراه با لینک زیر آن در گروهها منتشر (Forward) کنید تا توسط اعضاء گروه ها دست به دست شود. این کار شما یکی از موثرترین راه ها می باشد. البته این را بدانید و بیاد داشته باشید که در تبلیغ کانال ها حتما از عکس و تصویر و لینک دعوت استفاده کنید.

  ۲- تبلیغ کانال در رسانه های دیگر
  یکی از راه های تاثیر گذار دیگر که می تواند نقش مهمی در افزایش اعضاء کانال داشته باشد منتشر کردن اطلاعات و نشانی URL کانال در وب سایت های اینترنتی است. برای اینکار شما می توانید در گوگل جستجو کرده وبه پیدا کردن وب سایت هایی که در آن جا لیست کانال های تلگرام را به اشتراک می گذارند اقدام کنید و درنهایت اقدام به به اشتراک گذاری اطلاعات کانال خود کنید مثلاً بصورت ارسال نظر (Comment) و …
  همچنین راه دیگر استفاده از دیگر شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، گوگل پلاس، لاین و … نیز می تواند مفید باشد.

  ۳- موضوع و هدف مناسب
  اولا که باید هدف خود از ساخت کانال را مشخص کنید و به دنبال آن به هیچ عنوان بعد از مدتی لینک و موضوع کانال و تغییر ندهید، و همچنین باید سعی کنید مطالبی را که مرتبط با نام و پیشینه کانال هستند منتشر کنید تا از ریزش اعضاء جلوگیری شود. به طور مثال اگر در کانالی که از اسم و توضیحات آن برمی آید که یک کانال علمی باشد اگر مطلب طنز یا سیاسی ارسال شود امکان دارد بعضی از اعضاء از این موضوع خوششان نیاید و کانال را ترک کنند.
  همچنین موضوع کانال خود خیلی تاثیر گذار است و نقش مهمی در آینده آن دارد. مثلا موضوعات کانال هایی که حالت سرگرمی دارند و یا حاوی مطالب طنز هستند بهتر از کانالهای تجاری، علمی و … در جذب اعضا موفق هستند.
  ۴- نگه داشتن عضو مهمتر از جذب عضو جدید

  موضوع دیگری که بسیا راهمیت دارد حفظ اعضاء کانال دراست. یعنی شما باید بتوانید درکانال جاذبه ای ایجاد کنید که اگر عضو جدیدی به وارد شد به ماندن در کانال تشویق شود نعه برای ترک کردن آن. در همه کانال ها همواره جذب عضو وجود دارد اما در بسیاری از آنها ریزش اعضاء به قدری است که نه تنها رشدی در تعداد اعضاء دیده نمی شود بلکه کاهش در تعداد اعضاء قابل لمس می شود. دلیل ریزش آن هم این است که یا موضوعات جذابی ندارد یا تبلیغات انجام می شود به طور خلاصه مطالب مفید و جذابی برای مخاطبانتان ندارید.

  ۵- کار تیمی

  قابلیت دیگری که کانال تلگرام دارد آن است که چند مدیر (Admin) انتخاب کنید، اگر که افراد مورد اعتمادی میشناسید می توانید آنها را ادمین کنید تا در انتشار مطالب کانال به شما کمک کنند. اگر که مطالب با کیفیت تولید کنید بطبع احتمال انتشار آنها در دیگر گروهها و جذب عضو بالاتر خواهد رفت. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که ادمین های کانال نباید زیاد باشند چون ممکن است از آن طرف بام بیوفتید و اگرتولید محتوا زیاد شودنتیجه ی عکس می دهد عده ای از اعضاء بدلیل عدم وقت برای چک کردن همه آنها کانال را ترک کنند.
  موضوع دیگر اینکه اگر کانال شما چند مدیریتی می باشد حتما با هماهنگ باشید تایک مدیر آنلاین داشته باشید. همچنین با یکدیگر همفکر شده و مشورت کنید و تبادل ایده و اطلاعات داشته باشید تا بتوانید مطالب بهتر و ارزشمندتری منتشر کنید.( نمونه بسبار خوب از این کار تیمی میتوان در کانال کاف یکی از کانال های معروف تلگرام مشاهده کنید )

  ۶- تبادل لینک با دیگر کانال ها بخصوص کانال های پربازدید

  راه دیگری که می تواند خیلی موثر واقع شود و سریعا به رشد اعضاء کانال تان کمک کند تبلیغ کردن در کانال هایی که پر مخاطب هستند می باشد شما در خود تلگرام می توانید اینکار را به دو روش تبلیغ متقابل و تبلیغ پولی انجام دهید.
  در روش اول یعنی تبلیغ متقابل (که به مبادله لینک هم معروف است) شما می توانید با مدیر کانال دیگری بر سر این موضوع به توافق برسید که که شما تبلیغ کانال وی را در کانال خود قرار دهید و در عوض وی نیز کانال شما را در کانال خود تبلیغ کند کاری که این روزها در بسیاری از کانال ها مشاهده می کنید. البته هر دو کانال طرفین معمولا با تعداد اعضاء برابر تبادل لینک را انجام می دهند.
  مورد دیگر اینکه تبادل لینک در یک دوره ابتدائی جذابیت دارد ولی اگر بیش از اندازه از آن استفاده شود باعث افت کیفیت کانال و خود دلیلی برای ترک کانال توسط اعضاء می شود. سعی کنید این تبادل یا تبلیغات کانال دیگر را به طور مداوم انجام ندهید مثلا در روز یک یا نهایتاً دوبار اینکار را انجام دهید.زیرا مخاطبان شما خسته و کانا ل را ترک می کنند.
  در روش دوم که مختص کانال های با اعضاء بالای ۱۰۰ هزار نفر است مدیران کانال با دریافت مبالغی اقدام به تبلیغ کانال شما در کانال خود خواهند کرد.

  ۷- موارد مهم دیگر

  لینک کانال را کوتاه و با معنی انتخاب کنید تا کاربران برای به خاطر سپردن آن راحت باشند و در تایپ آن مشکلی نداشته باشند. هرچند که الان انتخاب شناسه مناسب بدلیل وجود زیاد کانال ها کار سختی شده است.
  نکته ی دیگر مدیریت ارسال مطالب را بر اساس یک زمانبندی مشخص شده برای انتشار مطالب است مثلا جوری نباشد که در یک ساعت ۱۰۰ مطلب منتشر کنید و در بقیه روز هیچ مطلبی منتشر نکنید.
  از تکرار مطالب درکانال بپرهیزید چرا که باعث افت جذابیت کانال می شود.
  سعی کنید حتماً نوع کانال عمومی باشد، هر کاربر می تواند ۴ کانال عمومی (Public) داشته باشد. زیرا کانال های عمومی در نتایج جستجو کاربران نمایش داده می شوند و این خود می تواند یکی از راه های جذب عضو باشد.

  آپدیت اسفند ماه ۹۶ : سلام دوستان خیلی از افرادی که ما تماس میگیرفتند علاوه بر این روش های گفته شده در بالا روش های دیگه را میخواستند بدونند در این پست سعی میکنم چند مورد دیگه از مواردی که باعث افزایش ممبر میشود انجام بدید

  ۸ – سعی کنید در گروه های تبلیغاتی عضو شوید و هر بار پست گداشتید پست های خودتون در این گروه های تبلیغاتی ارسال کنید همچنین گروه های در زمینه کاری خودتون پیدا کنید و حتما در این گروه ها نیز پست های خودتون ارسال کنید به طرز قابل توجهی میتونید بازدید ها ی پست های خودتون افزایش بدید و تا حدودی هم به ممبر های شما افروده میشود این روش یکی از بهترین راه های رایگان است

  ۹ – حتما در کانال تلگرام خودتون یه مسابقه راه بیندازید حتما این کار خیلی در انتشار مطالب شما کمک میکند و باعث میشود که به طرز بسیار فوق العاده ایی پست هاتون انتشار یابد این روش یکی ار روش های جدیدی است که در کانال های خصوصا شرکتی در حال انجام است

  ۱۰ – تبادل با کانال هایی که هم تعداد شما ممبر دارند فراموش نکنید البته تعداد بازدید هایپست های کانال مقابل را در نظر بگیرید تا اگر کانال مقابل از ممبر فیک استفاده میکند متوجه شوید و تبادل با کانال مورد نظر انجام ندهید

  ۱۱ – کانال خودتون میتونید از طریق سایت ما تبلیغ کنید به صورت رایگان میتونید در قسمت ثبت کانال جدید کانال خودتون ثبت کنید همجینین سایت ما به صورت تخصصی کانال های تلگرام از طریق نوتیفیکیشن و نوتیفیکیشن تضمینی تبلیغ میکند که به صورت فوق العاده میتونید تاثیر افزایش ممبر بر بازدید ها فروش خود در کانال بعد از تبلیغ احساس کنید از لینک زیر می تونید اطلاعات بیشتر کسب کنید

  ۱۲ – حدود ۲ سال از فعالیت تلگرام در ایران میگذرد در ابتدا که امکان وجود کانال در تلگرام ایجاد شد کانال هایی که در تلگرام با موضوع طنز به وجود آمده بودند به سرعت توانستند که در این پیام رسان به محبوبیت بالایی برسند به طوری که بسیاری از این کانال ها بدون حتی تبلیغی توانستند اعضای کانال شان را از ۵۰۰ هزار نفر بالاتر ببرند اما دیگر بعد از دو سال رشد سریع در تلگرام به صورت قبل نیست و دلیل آن هم تعداد زیاد کانال های مشابه با مطالب مشابه است اما هنوز میشود در تلگرام سریع رشد کرد و تنها یک عامل است که باعث این کار میشود و آن هم نوآوری است . خلاقیت و نوآوری در صورتی که حتی موضوع کانال شما ببسیار هم تکراری باشد موثر است و به راحتی کانال شما عضو میگیرد و معروف میشود.

  در تمام زمینه های کانال ها میتوان نوآور بود و خلاقیت داشت چه شما کانال فروشگاهی داشته باشید و چه شما کانال طنز و یا … در صورتی این عامل را رعایت کنید بسیار سریع تر از آنچه انتظار دارید پیشرفت میکنید

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘بحث های دیگر’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.