در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33171

  academyit
  مشارکت کننده

  طرح و ترکیب وب سایت شما، پایه اصلی آن است. طرح وب سایت، راهنمای کاربر در بخش‌های مختلف است و به او نشان می‌دهد چه چیزی در سایت شما از همه مهم‌تر است. هم‌چنین زیبایی وب سایت به طرح آن (Layout) وابسته است.
  طرح‌بندی (Layout) خلاقانه موثر، همیشه مسیری طولانی برای تقویت تجربه کاربری (ux) در پیش دارد، هرچند خلاقیت نباید باعث کاهش usability سایت شود. باید خود را به جای کاربر بگذاریم: چه چیزی را می‌خواهیم اول ببینیم؟ چگونه به بهترین نحو ارتباط برقرار کنیم؟ قبل از شروع طرح‌بندی باید این سوالات را از خود بپرسید زیرا Layout، ادامه طراحی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

  وب سایت‌های زیر طرح‌های غیرمعمولی خاصی دارند. الزاما عالی و کامل نیستند اما شاید بررسی آن‌ها باعث جرقه زدن خلاقیت شما شود.
  زمان لود سایت، انیمیشن سه بعدی جالبی از خط‌ها صفحه را پر می‌کند. فلش‌ها حرکت را نشان می‌دهند و کاربر را تشویق به اسکرول صفحه می‌کنند. ادامه محتوا از سه ستون اصلی تشکیل شده است که دو تای آن‌ها بزرگ‌تر هستند و ستون سوم در کنار صفحه و کوچک‌تر قرار داده شده است. به علت استفاده از گوشه‌های گرد مانند و فضاهای خالی، هر قسمت حسی از حالت تقسیم‌بندی جعبه مانند به شما القا نمی‌کند. طرح‌بندی این سایت استفاده کاربر از آن را آسان کرده است.

  طراحی خلاقانه وب سایت

  The Drawing Room
  این طرح بسیار ساده و جذاب است. محیط اصلی در لوزی‌هایی با اندازه‌های متفاوت در کنار هم نشان داده شده است. لوزی وسط دربردارنده اسم سایت است. با قرار دادن موس روی هر لوزی، توضیح مربوط به آن نمایش داده می‌شود. این وب سایت تک صفحه‌ای، قالبی ساده و واضح برای کاربر دارد.
  طراحی خلاقانه وب سایت

  We Love Noise
  وب سایت نمونه کارهای Luke Finch طرح‌بندی بسیار جالبی دارد. به نظر می‌رسد که صفحه تصادفی چیده شده است و با قالب‌های عادی و قابل پیش‌بینی بسیار متفاوت است. حرکت روی صفحه، اطلاعاتی درباره پروژه‌ها به شما می‌دهد و با استفاده از فلش‌های می‌توانید پروژه‌های دیگر را نیز ببینید. قلب کوچک سمت چپ بالای صفحه، برای هدایت به کل وب سایت است که در صفحه اصلی سایت به i تبدیل می‌شود. زمان مشاهده اطلاعات هر پروژه، می‌توانید با استفاده از این قلب به صفحه اصلی برگردید.

  طراحی خلاقانه وب سایت

  Ende
  طرح این سایت داینامیک است. در هنگام ورود به سایت عکسی را نشان می‌دهد که شما را تشویق به اسکرول صفحه می‌کند. با اسکرول صفحه، منوی اصلی در بالا ظاهر می‌شود و به صورت ثابت باقی خواهد ماند. حالت محو آن بسیار زیبا است. محتوای سایت در اطراف صفحه پراکنده شده است. اگرچه سایت ساختار کلی خاصی دارد اما رنگ زمینه هر قسمت متفاوت است. پروژه‌ها در سه ستون نشان داده شده‌اند اما قسمت مربوط به اعضای تیم ساختار متفاوتی دارد که آن را جالب‌تر می‌کند.

  طراحی خلاقانه وب سایت

  Huys
  این وب سایت قالبی ابتکاری دارد که سمت راست آن مانند سربرگ عمل می‌کند. در صفحه اصلی تمام اطلاعات مورد نیاز درباره تیم و زمینه کاری آن‌ها ارائه می‌شود. سمت چپ صفحه به صورت عمودی اسکرول می‌شود و نمایی مانند پنجره‌هایی از ساختمان‌های ساخته شده آن‌ها دارد. با کلیک روی هر قسمت، به بخشی با اطلاعات بیش‌تر هدایت خواهید شد.
  ادامه مطلب

  #33592

  تم لاین
  مشارکت کننده

  در مورد طراحی خلاقانه وبسایت نکات جالبی رو توضیح دادید خیلی جالب بود.
  راستی در رابطه با ایده پردازی و طراحی انیمیشن تبلیغاتی کمکی خواستید در خدمتتون هستیم.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)

انجمن ‘HTML – CSS’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.