در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33169

  academyit
  مشارکت کننده

  رویکرد های گذشته ی ما در طرح بندی وب در حال تغییر است و جلودار این تغییرات همین طرح های شبکه ای Css می باشد. ما تو این قسمت از گفتن جزییات و تفاوت های ظریف جلوگیری می کنیم در عوض به شما میخوایم کمک کنیم که خیلی سریع بتونین از این روش استفاده کنید.

  مرورگر شما
  طرح شبکه ای Css در حال پیشرفت است و در حال حاضر حمایت های مرورگر های از اون کم می باشد. برای اینکه همین حالا بتونین ازش استفاده کنین لازمه که از IE11 ، Microsoft Edge ، Chrome Canary و Firefox Nightly استفاده کنید.

  البته احتمال داره اینکه تو تنظیمات Chrome خودتون یه تغییراتی بدین براتون بهتر باشه
  . ما براتون اون قسمتی که نیاز دارین تا Enable کنید رو براتون در زیر آوردیم:

  Experimental Web Platform features in Chrome: chrome://flags/#enable-experimental-web-platformfeatures.

  طرح شبکه ای CSS : یک راهنمای سریع واسه شروع

  درست کردن شبکه

  این شبکه ها در واقع به ما کمک می کنن که بتونیم المان هایی که داریم رو تو صفحه مطابق منطقه هایی که توسط این راهنماها درست شده ، ترتیب بدیم .

  اصطلاحات
  راحت ترین این اصطلاحات grid lines یا همون خط های شبکه می باشند که قالب بندی این شبکه رو به عهده دارند. این خط ها در خدمت ردیف ها و ستون ها می باشند که در بین آن ها شیار ها بوجود می آید. وقتی این شیار های افقی و عمودی به هم برخورد می کنند سلول ها یا همون خانه ها جدول رو بوجود می آورند.بیشتر چیز هایی که در این ترتیب بندی میبینیم شبیه همون ساختار جدولی خودمون می باشد.
  شما در شکل زیر می تونید ببینین که قسمت های مختلف چطوری هستند:

  Grid lines
  Columns
  Rows
  Cells

  طرح شبکه ای CSS : یک راهنمای سریع واسه شروع

  برای طرح گرافیکی هم اگر ما دقیقا همون حالت شبکه ای قبل رو نگه داریم ولی بعضی مسیر ها رو از بین ببریم تا بهمون شیار های بین مناطق محتوا رو بهتر نشون بده.

  ادامه مطلب

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘HTML – CSS’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.