در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33465

  saribar
  مشارکت کننده

  اثباب کشی در واقع حمل و جا به جایی کلیه لوازم منزل از یک مکان به مکان جدید است . اسباب کشی ، بیشتر افراد را دچار استرس می کند و اکثر افراد از انجام این کار احساس رضایت و خوشنودی نمی کنند .

  بر خلاف عده کمی از افراد که همواره به دنبال تنوع و تغییر ، حتی در محل زندگی خود هستند بسیاری از افراد تمایل چندانی به این کار ندارند و ترجیح می دهند در مکانی که به آن عادت کرده اند بمانند و زندگی کنند و مسئولیت سنگین اسباب کشی را هم بر عهده نگیرند . ایجاد هماهنگی محل زندگی جدید و محیط کار برای اکثر افراد کاری دشوار است . یکی از سختی های این کار ، گرفتن مرخصی از محیط کارمان است که این خود می تواند دردسرهایی را برایمان پدید آورد .
  حال نکته اساسی تر که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم ، انجام اسباب کشی در دوران بارداری است . همان طور که واضح است انجام برخی از کارها در دوران بارداری غیر مجاز است ، زیرا می تواند به سلامت مادر و کودک لطمه وارد کند. در زیر به برخی از ابهامات در این زمینه پاسخ می دهیم . البته برای انجام نکات ارائه شده در مقاله زیر بهتر است ابتدا از پزشک معالج خود راهنمایی بخواهید ، او با توجه به شرایط فیزیکی شما می تواند بهترین توصیه ها را برایتان داشته باشد .
  • آیا در دوران بارداری می توان برای جمع کردن برخی از وسایل سبک منزل خم شد ؟
  جنین داخل شکم مادر ، جایش بسیار امن و ایمن است و معمولا حرکات ساده از جمله خم شدن نمی تواند آسیبی را به او وارد کند . جنین در شکم مادر داخل کیسه ای پر از آب قرار دارد که این کیسه خود می تواند عامل محافظت او شود. مادران باردار بهتر است بارهایی با وزن بالاتر از ۴ کیلوگرم را جابه جا نکنند.
  اما پزشکان توصیه می کنند که بهتر است خانوم های باردار از انجام حرکات ناگهانی و سنگین خود داری کنند و می توانند در صورت نیاز گاهی آرام و آهسته خم شوند. پس اگر حین دوران بارداری مجبور به خم شدن برای انجام برخی کارهایتان هستید بهتر است موارد زیر را رعایت فرمایید .
  ۱٫ ابتدا روی زانو های خود خم شوید و بعد ، شی را از روی زمین بلند کنید.
  ۲٫ برای خم شدن روی زانو های خود بهتر است از کف دست هایتان کمک بگیرید و آنها را روی زانوها ی خود قرار دهید.
  • طرز صحیح نشستن و جمع کردن وسائل در دوران بارداری
  خانوم های باردار برای انجام این کار بهتر است کمر و ستون فقرات خود را به طور کامل صاف نگه دارند و می توانند برای راحتی بیشتر روی یک بالش مناسب بنشینند. برای اینکار می توانند روی یک صندلی بنشینند و کمر خود را صاف نگه دارند .بهترین حالت آن است که زیر پاها یک بالش و متکا قرار دهند تا زانو ها کمی بالاتر از ران ها قرار بگیرند.
  • زنان باردار چگونه می توانند اجسام را بدون آسیب و راحت بلند کنند ؟
  زنان باردار اکثرا برای بلند کردن اجسام از روی زمین معمولا از کسی درخواست کمک می کنند، اما گاهی مجبور به انجام این کار به تنهایی هستند پس بهتر است پاهای خود را محکم روی زمین قرار دهند و از یک میز یا صندلی و یا دیوار کمک بگیرید و به آن تکیه بدهند تا تعادلشان بهم نخورد.
  زانوهای خود را خم کنند و برای بلند کردن سبکترین وسیله ها نیز ، نباید به کمرشان فشاری وارد کنند . بهترین کمکی که خانوم های باردار در انجام اسباب کشی می توانند به اعضای خانه بدهد این است که مدارک ، اسناد و وسیله های قیمتی را که راحتی و سبک هستند را جمع آوری کنند .
  جدای از نکات کلیدی بالا توصیه کارشناسان به خانوم های باردار این است که زمان تغییر منزل و اسباب کشی را در ماه های اول بارداری و در نهایت قبل از به دنیا آمدن فرزند خود انجام دهند زیرا بعد از به دنیا آمدن کودک تا مدت ها نمی توانند وقت آزاد برای این کار پیدا کنند. البته بهتر است مسئولیت این جابه جایی را به عهده دیگر اعضای خانواده و یا شرکت های حرفه ای حمل بار ( شرکت سریع بار تهران ) بسپارید .
  برای داشتن یک اسباب کشی راحت و آسان بهتر است ذهن خود را از افکار مثبت پر کنید .و به مزایایی که این اسباب کشی برایتان به ارمغان خواهد آورد بیندیشید . خانوم های باردار باید بیشتر از انجام اسباب کشی ، نگران سلامتی خود و فرزند شان باشند ، زیرا در حین شلوغی و آمادگی برای تغییر منزل امکان دارد ، دیگران وضعیت خاص شما را از یاد ببرند و از شما برای انجام اسباب کشی ، تقاضاهای غیر منطقی بکنند ، پس اولین فردی که باید به فکر کودک و مادر او باشد ، خود مادر باردار است .
  لینک منبع:نقل مکان به یک مکان جدید در دوران بارداری-سریع بار تهران

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘بحث های دیگر’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.