در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33878

  setareh238
  مشارکت کننده

  این روزها انگیزه های زیادی برای خرید خودروهای دوستدار محیط‌ زیست وجود دارد. حتی در لیست خودروهای تشریفاتی شرکت های اجاره خودرو می توان مدل هایی از این خودرو ها را مشاهده کرد. شاید دلیل این استقبال شرکت ها درخواست کاربران دوست دار محیط زیست باشد.
  اگر قصد خرید یکی از این خودروها را دارید باید هفت نکته را در نظر بگیرید تا از پولتان بیشترین استفاده را بکنید.

  وقتی از قیمت صحبت می‌کنیم، منظورمان در واقع ارزش پولتان است. البته پیدا کردن یک خودرو ارزان و دوستدار محیط‌ زیست کار آسانی است. تنها کاری که باید بکنید این است که چشمتان به فهرست خودروهای سبز باشد و خودرویی انتخاب کنید که بیشتر با جیب‌تان جور در بیاید. متأسفانه این روزها این کار زیاد آسان نیست. صرف این که چیزی ارزان باشد به این معنا نیست که در ازاء پولتان کالای خوبی خریداری کرده‌اید. وقتی می‌توانید بگویید خودروی با ارزشی خریده‌اید که آمیزه‌ای از قیمت مناسب، مصرف پایین، ایمنی، اطمینان، امکانات و خدمات پس از فروش در اختیارتان قرار گرفته باشد. اگر فرض کنیم شما یک مشتری هوادار محیط‌ زیست هستید، به طور قطع، این هفت نکته بیشتر برایتان اهمیت دارد: قیمت، مصرف پایین، ایمنی، اطمینان، آلایندگی کم، نبودن مواد سمی در کابین داخلی و خدمات پس از فروش.
  مصرف پایین
  مطمئناً سال آینده خودورهای اقتصادی بیشتری به بازار می‌آیند ولی در حال حاضر هم چندین و چند خودرو در بازار موجودند که ارزش توجه دارند. تویوتا پریوس، خودرو بسیار جذابی است که مصرف آن 6 لیتر در هر صد کیلومتر است. مصرف هوندا سیویک هم فقط 7 لیتر در صد کیلومتر است که نسبتاً بد نیست. اگر مصرف پایین واقعاً برایتان اهمیت دارد، بعضی راننده ها می‌گویند مصرف هوندا Insight به 4 لیتر هم می‎رسد. در بین خودروهای اسپرت هم فورد Escape هیبریدی اخیراً توجه زیادی را به خودش جلب کرده است چون مصرف آن معادل 8 لیتر در هر صد کیلومتر است.

  ایمنی
  ایمنی یک خودور یعنی امن بودن آن هنگام مانور دادن و هنگام تصادف. برای دستیابی به این هدف، داشتن ترمز ABS،کیسه هوا ی جلو و جانبی و کنترل پایداری از ضروریات است.

  اطمینان
  گاهی هنگام خرید یک ماشین جدید، مشکل می‎شود میزان اطمینان به آن را اندازه‌گیری کرد. وقتی خودرو جدیدی به بازار می‌آید، وقت کافی برای این که نقاط ضعف و قوتش را ارزیابی کنید، وجود ندارد و حرف و حدیث در این زمینه زیاد است. شاید بهترین کار این باشد که با جستجو در سایت های معتبر اینترنتی، اطلاعاتی در مورد آن خودرو به دست بیاورید تا بتوانید نتیجه‌گیری بهتری بکنید. سایت Consumer Report از بین خودروهای متوسط و بسیار مطمئن این خودروها را پیشنهاد می‌کند: هوندا سیویک،تویوتا ECO، سایون xB، و تویوتا کرولا.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘بحث های دیگر’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.