در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #32799

  academyit
  مشارکت کننده

  بدافزار اصطلاحی کلی برای برنامه‌های رایانه‌ای مخرب مانند انواع ویروس‌ها، کرم‌ها و برنامه‌های مشابه آن است. بدافزار می‌تواند به چند روش به شما ضربه بزند. ممکن است با ربودن رمزهایتان و هر چیز دیگری که تایپ می‌کنید، به حساب‌های کاربری‌تان دسترسی پیدا کند یا از رایانه‌تان برای حمله به دیگر رایانه‌ها استفاده کند. بدافزار حتی می‌تواند فایل‌هایتان را بازرسی کرده یا اطلاعاتی که روی رایانه ذخیره کرده‌اید را به جای دیگری ارسال کند.

  برخی گونه‌های اصلی Malware عبارتند از:
  اسب تروآ (Trojan horse): این گونه بدافزار برنامه مخربی است که خود را درون نرم‌افزارهای به‌ظاهر بی‌خطر پنهان می‌کند. همان‌طور که در افسانه اسب تروآ اشاره شده است این نوع بدافزار در آغاز به نظر بی‌خطر می‌آید یا اصلا تشخیص داده نمی‌شود. او منتظر می‌ماند و در موقع مناسب با آغاز حمله تهدیدش را عملی می‌سازد.

  ویروس (Virus)، کِرم (Worm): این دو بدافزار بسیار به یکدیگر نزدیک‌اند و به همین دلیل اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. ویروس برای انتقال از رایانه‌ای به رایانه دیگر نیازمند اقدام کاربر است: مانند ارسال مجدد ایمیل. اما کِرم به‌طور اتوماتیک گسترش می‌یابد. همه انواع بدافزار به‌طور بالقوه از امکان انتشار و تخریب مؤثر برخوردارند.
  چرا باید درباره این نوع حمله هشیار باشیم؟

  بدافزار راه مناسبی برای رخنه‌گران است تا برنامه‌های نظارتی‌شان را به منظور جمع‌آوری اطلاعات درباره شما یا شناسائی فعالیت‌هایتان اجرا کنند. هر کاربر اینترنتی در معرض آسیب دیدن از سوی بدافزار است.
  ادامه … http://academyit.net/5%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘بحث های دیگر’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.