در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #32511

  novinmarketing
  مشارکت کننده

  گوگل درایو یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین سرویس‌ های ذخیره‌سازی در فضای ابری است که قادر است امکانات زیادی را در اختیار کاربرانش قرار دهد. همچنین ترکیب بسیار خوب این ابزار هوشمند با اپلیکیشن-‌های third-party و سرویس‌¬های گوگل،سبب شده تا به انتخابی مناسب از میان سایر ابزارهای مشابه، تبدیل شود.
  اگر جزء کاربران گوگل درایو هستید این را بدانید که این ابزار، ابزاری است فراتر از یک فضای ذخیره‌سازی و اگر که شما زمان کمی را برای یاد گرفتن بعضی از ویژگی‌های گوگل درایو اختصاص دهید، عملکرد بهتری دخواهید داشت.
  1- آپلود فایل‌ها به وسیله‌ی کشیدن و رها کردن( Drag and Drop)
  برای آپلود شدن فایل‌ها در گوگل درایو، شما حتما و اجبارا مجبور به کلیک بر روی دکمه¬‌ی new و انتخاب کردن فایل نیستید؛ حتی تنها می‌¬توانید فایل‌هایی که مورد نظرتان است را از کامپیوتر خود با به کارگیری از روش کشیدن و رها کردن (Drag and Drop) به گوگل درایو منتقل کنید تا به صورت خودکار شناسایی و آپلود شوند.
  2- دسترسی به کلیدهای میانبر در گوگل درایو

  مانند بقیه ی اپ¬‌های گوگل، گوگل درایو همچنین با تعداد بالایی کلید میانبر عرضه شده. برای دستیابی به این میانبرها تنها از کلید “?+shift” در هر بخشی از گوگل درایو که هستید، استفاده کنید. پنجره¬‌ای به همراه همه ی میانبرهای موجود باز می‌شود. موردهایی را که مد نظرتان است به خاطرتان بسپارید. به این شکل خواهید توانست که کارها را سریع‌¬تر انجام دهید.
  3- استفاده از تکنولوژی OCR
  گوگل درایو به همراه تکنولوژی OCR) Optical Character Recognition) برای استخراج متن از تصاویر و فایل ‌های pdf، ارائه شده است. مراحل کار بسیار راحت است: ابتدا باید بر روی عکس یا فایل PDF مورد نظرتان در گوگل درایو راست کلیک کنید، و بر روی گزینه‌ی “Open With” بروید و بر روی “Google Docs” در منوی باز شده کلیک کنید.

  تصویر یا فایل PDF در Google Docs به همراه متن نوشته شده در زیر آن، نمایش داده خواهد شد. البته متن کامل نخواهد بود؛ اما تا حدودی می­‌تواند توضیح روشنی از تصویر ارائه دهد.

  4- به فایل‌¬های صوتی گوش کنید

  شما فقط می توانید فایل¬‌های صوتی را از گوگل درایو دانلود کنید، به این دلیل که نرم‌¬افزار پخش موسیقی در گوگل درایو وجود ندارد. اگر قصد خواهان آن هستید که در گوگل درایو موزیک گوش دهید، Music Player for Google Drive را دانلود کنید تا این امکان را داشته باشید که پخش فایل¬‌های صوتی در گوگل درایو انجام شود.
  5- الصاق و ارسال فایل‌های حجیم با Gmail

  در Gmail شما نیازی به ارسال کردن فایل‌¬ها از طریق کامپیوترتان ندارید، این امکان را خواهید داشت تا فایل ‌های ذخیره شده در گوگل درایو را به عنوان ضمیمه به Gmail خود اضافه کنید. این کار مزیت های زیادی دارد و اینکه یک مورد از مهمترین آن¬ها، قابلیت ارسال فایل‌¬ها با حجمی برابر با ۱۰ گیگا بایت است و در حالت عادی و استاندارد این مقدار فقط ۲۵ مگابایت است. همچنین اینکه هنگام اضافه کردن فایل¬‌ها از طریق گوگل درایو، آن¬ها سریع و بدون آنکه نیاز به آپلود باشد دوباره به متن الصاق می¬‌گردند در حالی که اصلا اهمیتی ندارد که حجم فایل چقدر است. فقط با کلیک کردن بر روی دکمه‌¬ی insert files from Drive و دکمه‌ی attachment فایل مورد نظرتان اضافه می‌شود.

  نتیجه گیری
  نکات و موارد زیادی راجع به گوگل درایو وجود دارد و این¬‌ها فقط چند تا ترفند ساده و کاربردی هستند. این به تلاش بستگی داردتا بتوانید نکات بیشتری یاد بگیرید.

  منبع : http://www.novinmarketing.com/

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘بحث های دیگر’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.