در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33159

  academyit
  مشارکت کننده

  پیدا کردن پیشنهادات کاری برای طراح UI/UX خسته کنندست. درحالیکه این 2 تا مجموعه مهارت های بسیار به هم مربوطی دارند ، ولی همیشه مهارت های اونا باهم اشتراک نداره. طراح UI که به صورت کیفیتی کار میکنه ممکنه که کارای یک UX کار رو که بیشتر روح و روان کار است ، رو درک نکنه. خب نتیجه ی اونم اینو دریافت میکنیم که یک UX کار احتمالا نیازی نداره که بفهمه Sketch کشیدن و فوتوشاپ به چه درد هایی میخورن.

  ولی مقدار خوبی اشتراکات هم وجود داره و برای اینگه ی طراح خوب بشین باید تا حد خوبی از دنیاهای این 2 مطلع باشین.
  تو این نوشته ها من میخوام سعی کنم تا ما مهارت های اولیه ای که باید برای بهبود بخشیدن به خودتون داشته باشین رو بیان کنم که به عنوان یک طراح UI یا UX با کیفیت باشین.امنیت شغلی شما وقتی شما بتونین از این 2 مهارت تبادل نظر داشته باشین خیلی راحت تره. و برای شما اینکه تصویر بزرگتری از پروژه ی خلاقانه اتون داشته باشین رو راحت تر میکنه.
  حامی کاربران
  به خاطر داشته باشن که UI/UX به برای کاربران نقش بازی می کنن. ولی شما کاربر نیستید. این تمایز ازین جنبه که خیلی از کاربرا که از محصول شما استفاده می کنند مثل شما متخصص نیستند، خیلی اهمیت پیدا میکنه.
  به همین خاطر است که تست کردن های کاربردی و قابل استفاده می تونن خیلی مهم باشن. از کاربرانتون مستقیم بپرسید که چه چیزایی رو دوست دارن و چه چیزایی رو دوست ندارن. بازخورد های آن ها رو جمع آوری کنید. ریشه ی مشکلی که باهاش سرو کار دارن رو پیدا کنین و فقط تغییراتی که لازمه رو اعمال کنین.
  هر طراح UX خوب میتونه یک حامی درست برای کاربر باشه . تجربه کاربری ازینکه فقط یه رابط دقیق و تمیز باشه عبور میکنه و به سمت این میره که چجوری رابطه کاربری با تعاملات کاربران حس میکنه ، رفتار میکنه ، واکنش نشون میده . توجه خیلی دقیقی به جزییات داشته باشین و همینطور ازینکه بعضی از ایده ها رو دور میریزین راضی باشین.
  در موقعیتی که شما یه ایده ای رو دوست دارین ولی کاربران ازون احساس رضایت ندارن عاقلانه است که ایده رو حذف کنین و دوباره روش کار کنین.

  ​مهارت های لازم برای عالی شدن یک طراح UI/UX

  به انتقادات کاربران گوش کنین و سعی کنین بفهمین که دقیقا اونا چی میخوان بگن. این برای هم طراخان UX و هم طراحان UI مشخصه که در حقیقت تست کردن کاربران و بیشتر به جنبه ی UX مربوطه.
  یه رابط ( منظور همون صفحه ) ی زیبا وقتی نتونه کارش رو دست انجام بده به هیچ دردی نمیخوره.
  از کاربران خودتون با حرف ها و کارهایی که انجام میدین حمایت و طرفداری کنین. این در نهایت نیازمندی اول طراح UX است. البته که برای اینکه بترکونین به مهارت نیاز دارین چون دقیقا یه مهارت خاصه که اینطوری باشین.ولی بازم میگم که فکر باز داشتن و اینکه تمایل داشته باشین که به ایده های خودتون دوباره فکر کنین به شما کمک خواهد کرد که چشم انداز های کاربران را راحت تر درک کنین.

  ارتباط بصری

  شاید برترین مهارت هر طراحی ارنباط های بصری اون باشه. بیشتر طراحان ایده رو تو ذهنشون میسازن و نیازه که خب اونا رو برای مدیران پروژه ، توسعه دهندگان تا بقیه ی طراحان در میون بزارن.
  توانایی طرح اولیه زدن به دلایل زیادی مهارت بزرگیه. ولی شما همینطور میتونین به صورت دیجیتالی با قاب ها (wireframes) ، پیکرنما ها (mockups) یا طرح های اولیه ی نعاملی طرحتون رو بیان کنین.
  ادامه مطلب

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

انجمن ‘HTML – CSS’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.