در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #33200

  academyit
  مشارکت کننده

  در اینجا قصد داریم 10 نکته اساسی و کاربردی برای بررسی وضعیت سئو یک وب سایت را برای شما شرح دهیم.

  1 – متا تگ کلمات کلیدی (Meta-keywords)
  یکی از متاتگ هایی که در افزایش سئو و بهینه سازی کاربرد دارد متاتگ کلمات کلیدی یا Meta Keywords ها هستند. به کمک این متا می توانید کلمات کلیدی یک صفحه را در اختیار موتور جستجو قرار دهید. در حال حاضر طبق داده های بدست آمده موتور جستجوی گوگل از این مورد صرف نظر می کند ولی دیگر موتورهای جستجو از این Tag استفاده می کنند.

  نکات مورد توجه:
  حالت مفرد و جمع کلمات کلیدی را بنویسید.
  کلمات کلیدی را بیش از سه بار تکرار نکنید و موارد مهم را در ابتدای آن قرار دهید.
  حالت های رایج غلط املایی کلمات کلیدی خود را در اینجا قرار دهید.
  کلمات کلیدی را می توانید با کاما از هم جدا کنید و یا جدا نکنید.
  کلمات کلیدی اگر هم‌راستا با دستورات سئو نباشند، بهتر است نباشند! پس صفحات مختلف را چک کنید و کلمات کلیدی متا در آن‌هایی که بی‌ربط به سئو هستند را حذف کنید.

  2 – متا تگ عنوان ( Meta-titles)
  عنوان صفحه یکی از بخش های بسیار مهم در سئو سایت میباشد. هر صفحه ای که شما میخواهی بهینه سازی کنید باید دارای کلمات کلیدی مناسب باشد.
  همچنین باید به اندازه عناوین متا هم دقت زیادی داشته باشید.موتورهای جستجو بیشترین مقداری که از عناوین صفحات شما نشان میدهند، چیزی کمتر از 55 کاراکتر میباشد.

  3 – متا تگ توضیحات ( Meta-descriptions)
  در این بخش باید توضیحاتی از همان صفحه نوشته شود. ممکن است خیلی از صفحات دارای توضیحات متا نباشند. بهینه ترین مقدار توضیحات برای بخش Meta-descriptions چیزی حدود 150 الی 160 کاراکتر میباشد.
  اگر از این مقدار کمتر باشد، احتمالا نمیتوانید اطلاعات مفیدی را در توضیحات ارائه دهید. اگر هم بیشتر از این مقدار باشد تا 160 کلمه نشان داده میشود و مابقی نمایش داده نخواهند شد.
  مهمترین نکته در توضیحات متا، دقت به کلمه کلیدی میباشد.شما باید در این 160 کاراکتر حداقل یکبار از کلمه کلیدی خود استفاده نمایید.

  ​4 – استفاده از نقشه‌های سایت XML و HTML برای موتورهای جستجو
  یک نقشه سایت HTML صفحه ای که کاربران سایت آن را بازدید می کنند و معمولاً در قسمت پاورقی (Footer) صفحات سایت لینکی برای آن وجود دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا خیلی راحت‌تر یک وب‌سایت را بازدید کنند.
  نقشه‌ سایت XML ، صفحه ای که موتورهای جستجو آن را می بینند (که از نظر بهینه سازی موتورهای جستجو نیز بسیار مهم است) و حاوی کدهای XML می باشد. این فایل توسط برنامه های کامپیوتری و موتورهای جستجو قابل پردازش است.
  سایت شما باید حتماً دارای یک نقشه سایت HTML یا XML باشد و باید در Google Webmaster Tools هم ثبت‌شده باشد.
  در بیشتر موارد داشتن هر دو نوع نقشه سایت برای موفقیت یک وب سایت اهمیت دارد.
  فقط باید توجه داشت که همیشه نقشه سایت خود را به روز نگه دارید زیرا یک نقشه سایت قدیمی که به اطلاعات نادرست و یا اشتباه ارجاع داده میشوند؛ برای کاربران بسیار ناخوشایند است.
  بنابراین نقشه سایت حاوی اطلاعاتی کلی راجع به محتوای سایت و مکان قرارگیری آنها می باشد که استفاده از آن هم از لحاظ بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) اهمیت دارد و هم به کاربران در جهت یافتن سریعتر اطلاعات مورد نظرشان در سایت کمک می کند.

  5 – صفحات ارور ۴۰۴
  بهتر است که یک صفحه سفارشی و طراحی‌شده برای صفحه ارور ۴۰۴ بسازید. ارور ۴۰۴ یا ارور Not Found یک پیغام خطا در کدهای استاندارد HTTP می‌باشد. این کد نشان می‌دهد که کلاینت‌ها توانستند با اطلاعاتی که سرور در اختیارشان قرار می‌دهد ارتباط برقرار کنند، اما سرور نتوانسته است چیزی که آن‌ها به دنبالش هستند (درخواست داده‌اند) را پیدا کند.

  تمام سرویس‌های میزبانی سایت‌ها یک صفحه ۴۰۴ Not Found عادی زمانی که کاربر تلاش می‌کند تا وارد یک لینک به‌اصطلاح شکسته یا ناقص می‌شود ایجاد می‌کنند. با این تفاسیر، ارور ۴۰۴ یکی از بیشترین ارورهایی است که کاربران با آن روبه‌رو می‌شوند. این فکر خوبی خواهد بود که یک صفحه ارور ۴۰۴ شخصی طراحی شود و در آن به‌طور خلاصه از نقشه سایت و قابلیت جستجو استفاده شود تا کاربران با دیدن آن صفحه، اقدام به جستجوی دوباره در سریع‌ترین حالت ممکن کنند.

  6 – نویسنده گوگل (Google Author)
  بعد از آخرین به‌روزرسانی‌های گوگل و اضافه شدن Google Authorship ، این قابلیت در حال به دست آوردن اهمیت زیادی در فرآیندهای سئو می‌شود. برای کسب رتبه‌های بهتر در موتورهای جستجو شما می‌بایست مقالات وب‌سایت خودتان را در صفحه پروفایل گوگل پلاس خود منتشر کنید یا به‌اصطلاح آن‌ها را به هم متصل کنید. برای این کار باید از Authorship Markup و تگ rel=author استفاده کنید.

  ادامه مطلب

  #33238

  irhotelbooking
  مشارکت کننده

  مرسی بسیار عالی و مفید بود
  من برای سایتم : هتل آپارتمان مشهد از این استفاده کردم بسیار مفید بود

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)

انجمن ‘HTML – CSS’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.