در حال نمایش 14 نوشته (از کل 14)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #30925

  mk-73
  مشارکت کننده

  اقای شعبانی سلام ؛من بدنه سایتم را دوقسمت کردم یک بخش برای کانتنت ها یک بخش هم برای سایدبارم بخش کانتن ها را در قسمت چپ گذاشتم یعنی float:leftو برای سایدبارم float:rightخب حالا من میخوام یک بخش نمونه کارهام در زیر این بخش ها استفاده کنم یک دایو 100%هم دادم اما در زیر بخش ها قرار نمیگیرد یعنی میاد روی بخش کانتنت وسایدبارم قرار میگیرد اگر به این دایو float:rightبدم میاد زیر این بخش ها قرار میگیرد اما این درست نیست چونکه من از دایو 100%استفاده کردم چیکار کنم این این دایو در سرجای خود قرار بگیرد یعنی زیر بخش کانتنت وسایدبار باتشکر.

  #30933

  سعید شعبانی
  سرپرست کل

  درود بر شما

  خوب زمانی که شما یک یا چند تا المان در یک صفحه را float کنید المان های بعد از اونها همگی شناور می شود. برای رفع این مشکل تکنیک های زیادی وجود داره، یکی از این تکنیک ها این هست که شما مواردی که float می شود را داخل یک div کلی قرار بدید بعد به این div که المان های داخلش float شدن خاصیت clear: both را بدید.

  خوب شما هم طبق این تکنیک می تونید بخش محتوا و سایدبار را در یک div با یک کلاس خاص بگذارید و به اون کلاس خاصیت clear: both بدید. بعد از این div کلی می تونید با خیال راحت بخش نمونه کار را قرار بدید.

  #30935

  mk-73
  مشارکت کننده

  حالا یک چیز دیگه این درست شد دایو اومد سرجای خودش اما این موضوع که الان من برای فاصله گرفتن این دایو از دایو های قبلی خودش از تگ brاستفاده میکنم نمیدونم چرا کار نمیکنه.یعنی این دایو نمونه کارها از ادایو های قبلی خودش فاصله نمیگیره.

  #30936

  سعید شعبانی
  سرپرست کل

  از نگ br برای شروع متن از ابتدای خط بعد استفاده می شود. روش استاندارد برای فاصله دادن بین دو بخش مجزا استفاده از margin در CSS هست.

  #30937

  mk-73
  مشارکت کننده

  مرسی ممنون.میشه یک روش دیگه اقای شعبانی سوال قبلی هم همین که [اقای شعبانی سلام ؛من بدنه سایتم را دوقسمت کردم یک بخش برای کانتنت ها یک بخش هم برای سایدبارم بخش کانتن ها را در قسمت چپ گذاشتم یعنی float:leftو برای سایدبارم float:rightخب حالا من میخوام یک بخش نمونه کارهام در زیر این بخش ها استفاده کنم یک دایو 100%هم دادم اما در زیر بخش ها قرار نمیگیرد یعنی میاد روی بخش کانتنت وسایدبارم قرار میگیرد اگر به این دایو float:rightبدم میاد زیر این بخش ها قرار میگیرد اما این درست نیست چونکه من از دایو 100%استفاده کردم چیکار کنم این این دایو در سرجای خود قرار بگیرد یعنی زیر بخش کانتنت وسایدبار باتشکر.]ارائه دهید.

  #30940

  سعید شعبانی
  سرپرست کل

  برای مورد قبلی بجز روشی که گفتم روش های بسیار دیگه ای وجود داره، مثلا شما می تونید از المان های مجازی کمک بگیرید. توجه کنید اکثر المان ها که در html قرار دارند ( مثلا div, section, p و … ) دارای دو المان مجازی یکی قبل (before ) و یکی بعد (after) از خودشون هستند. در حالت عادی این المان ها هیچ اثری ندارند و همه چیز اونها صفر هست. حالا ما می تونیم با 100 درصد کردن عرض و دادن خاصیت clear: both , content : “” و display : block به این المان ها کاری کنیم که خاصیت شناوری بخش های مختلف صفحه داخل همون بخش باقی بمونت و اثری روی المان های دیگه نگذاره. برای مثال شما می تونید یک class به اسم clear ایجاد کنید و کد CSS اون را به شکل زیر بنویسید.

  .clear:before,
  .clear:after {
    content : "";
    width: 100%;
    display: block;
    clear: both;
  }

  بعد بخش محتوا و سایدبار را مثل قبل داخل یه div قرار بدید و ایندفعه کلاس clear را به این div بدید. حالا از این به بعد هرجایی از صفحه که خواستید به المان های یک بخش خاصیت float بدید و المان های بعدش شناور نشدند می تونید به اون بخش کلاس clear بدید.

  #30941

  mk-73
  مشارکت کننده

  ممنون اقای شعبانی من ایا میشه با css3یک خط را بصورت عمودی در یک راستا با عرض 100%انجام داد.منظورم از خط ها مانند این عکس است.

  #30943

  سعید شعبانی
  سرپرست کل

  ببخشید، منظورتون را درست متوجه نشدم، لطفا یکم بیشتر توضیح بدید.

  #30945

  mk-73
  مشارکت کننده

  یعنی اینکه من میخوام با cssخط هایی مانند عکسی گذاشتم بکشم.

  #30954

  سعید شعبانی
  سرپرست کل

  آهان پس منظورتون از خط عمودی همون خط افقی بوده درسته؟ ?

  خوب یکی از روش هاش اینه که شما با CSS ابتدا یک باکی درست کنید که عرض اون تمام اون بخش را پوشش بده بعد یک ارتفاع مثلا 10px به این باکس بدید. بعد یک تکه از همین تصویر را به شکلی با استفاده از نرم افزار هایی مثل فتوشاپ ببرید که با کنار هم قرار دادن این تصاویر کوچک همون تصویر بزرگ ایجاد بشه. بعد از برش تصویر با استفاده از خاصیت background repeat-x ابن تصویر را در باکس مورد نظر کنار هم بچینید تا پس زمینه باکس مثل تصویر اصلی بشه.

  .box{
    background-image : ('img.png');
    background-repeat: repeat-x;
  }
  #30955

  mk-73
  مشارکت کننده

  اره دستت دردنکنه عزیز اینومیدونستم منظور من بدون استفاده از عکس این کار را انجام داد وخط ها را کشید.

  #30958

  سعید شعبانی
  سرپرست کل

  راحت ترین روش استفاده از عکس هست، ولی با استفاده از تگ canvas در HTML5 و SVG هم می تونید این کار را انجام بدید که البته یکم پیچیده تر میشه. به نظرم از تصویر استفاده کنید بهتر هست.

  #32613

  developzoom
  مشارکت کننده

  سلام موفق باشی دوست عزیز
  [url=http://www.developzoom.com][color=”white”]آموزش برنامه نویسی[/color][/url]

  #32651

  salmani
  مشارکت کننده

  آقای شعبانی میشه بوت استرپ هم آموزش بدید؟

  ________________________________________________________________
  فروشگاه ساز سبد خرید با سئوی فوق العاده

در حال نمایش 14 نوشته (از کل 14)

انجمن ‘HTML – CSS’ برای جستار ها و پاسخ ها جدید بسته است.