ایجاد کاربر FTP با دسترسی محدود فقط به یک پوشه در cPanel

ایجاد کاربر FTP با دسترسی محدود فقط به یک پوشه در cPanel

گاهی اوقات ممکن است بخواهید دسترسی به Ftp سایت خود را به افرادی که می خواهند روی سایت شما کار کنند بدهید. مثلا برای نصب قالب از شما درخواست اطلاعات ftp را کرده باشند. در چنین مواقعی شما می توانید خیلی راحت اطلاعات ورود به Ftp سایت خود را به آن شخص بدهید اما ممکن است شما این کار را ریسک بزرگی بدانید و نگران سرقت و یا از دست رفتن تمامی اطلاعات سایت خود باشید. در این مطلب از سایت روکش شما را با روشی آشنا می کنیم که با استفاده از آن بتوانید یک کاربر جدید برای استفاده از Ftp با محدودیت دسترسی به یک پوشه مشخص را ایجاد کنید.

توجه داشته باشید که این آموزش فقط برای هاست هایی که دارای کنترل پنل cpanel هستند می باشد. خوب ابتدا وارد cpanel شوید و از بخش Files گزینه FTP Accounts را انتخاب کنید.

ایجاد کاربر Ftp با دسترسی محدود فقط به یک پوشه در cPanel

در صفحه که ظاهر می شود مانند زیر یک کاربر Ftp جدید ایجاد کنید:

Login : نام کاربری Ftp که پس از ساخت به شکل ftpusername@name.com (به جای ftpusername نام دلخواه خود را وارد کنید) خواهد شد.
Password : در این بخش یک گذرواژه وارد کنید و در فیلد بعدی هم همان گذرواژه را وارد کنید.
Directory : این فیلد مهمترین بخش است. شما آدرس فولدری که می خواهید دسنرسی آن برای آن شخص باز شود را در اینجا وارد کنید. توجه داشته باشید که مسیر فولدر باید با public_html شروع شود.
Quota : در این بخش هم می توانید یک مقدار مشخص فضا را برای استفاده این کاربر مشخص کنید یا اینکه از مقدار Unlimited استفاده کنید.

ایجاد کاربر FTP با دسترسی محدود فقط به یک پوشه در cPanel

پس از وارد کردن اطلاعات روی دکمه Create FTP Account کلیک کنید تا اکانت جدید Ftp ساخته شود. خوب حالا می توانید اطلاعات این اکانت جدید را در اختیار افرادی که می خواهند روی سایت شما کار کنند قرار دهید و نگران از دست رفتن اطلاعات خود نباشید.

دیدگاه کاربران

 1. سلام
  من درست کردم اکانت
  اما نمیدونم کابر از چه لینکی برای وارد شدن استفاده کنه ؟
  میشه مثالی ار اطلاعات برای یک کاربر بزنی ؟
  عالی میشه ..
  با تشکر از آقا سعید

 2. MJ

  خیلی دنبال این آموزش بودم
  ممنون

 3. سلام
  خیلی ممنون ، مختصر و مفید !

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.