آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست توسط xampp

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست توسط xampp

برای نصب و استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس ما نیاز به یک هاست داریم که از زبان برنامه نویسی php پشتیبانی کند. همچنین این سرور باید از MySQL برای ذخیره سازی داده ها استفاده نماید. تمامی شرایط نصب و راه اندازی وردپرس را می توانید با خرید یک هاست مناسب فراهم کنید و وردپرس را به راحتی و در مدت زمانی اندک راه اندازی نمایید.

در این آموزش می خواهیم شما را با روشی آشنا کنیم که به راحتی بتوانید از وردپرس در کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید. در واقع ما می خواهیم شرایطی که برای اجرای وردپرس لازم است را در کامپیوتر خود شبیه سازی کنیم. یعنی ما یک هاست محلی با ویژگی هایی که وردپرس نیاز دارد را در رایانه خود ایجاد می کنیم, سپس می توانیم وردپرس را بر روی آن نصب و استفاده کنیم.

برای ایجاد یک هاست محلی یا همان Localhost, نرم افزار های مختلفی ارائه شده اند (مثل Xampp، WampServer، easyPHP ) که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی را در اختیار ما قرار می دهند. از میان همه این نرم افزار ها به نظر من بهترین گزینه Xampp می باشد. نام برنامه Xampp, از عبارات X (اشاره به چندسکویی (cross-platform) بودن آن دارد)، Apache (آپاچی)، MySQL (مای‌اس‌کیوال)، PHP (پی‌اچ‌پی) و Perl (پرل) تشکیل شده‌است. یعنی شما با استفاده از این نرم افزار می توانید در کامپیوتر خود Apache, MySQL, PHP که برای راه اندازی وردپرس نیاز هستند را فراهم کنید.

چرا وردپرس را روی لوکال هاست نصب کنیم؟

نصب وردپرس روی لوکال هاست مزیت های زیادی دارد, مثلا شما فکر کنید می خواهید تغییری در قالب سایت وردپرسی خود ایجاد نمایید, برای انجام این تغییرات باید مرتبا به اینترنت متصل شوید و تغییراتی که انجام می دهید را با refresh کردن صفحات مشاهده کنید. این عمل قطعا ترافیک قابل توجی از اینترنت شما را مصرف می کند, علاوه بر این سرعت بارگذاری صفحات در اینترنت به مراتب پایین تر از هاست محلی است.
پس چه خوب می شود اگر ما بتوانیم یک هاست در رایانه شخصی خود برپا کنیم و از آن برای ویرایش قالب, افزونه یا هر چیز دیگری که مد نظرمان است استفاده کنیم. استفاده از لوکال هاست می تواند محدودیت های ترافیک و سرعت را از میان بر دارد و شما با خیال راحت در رایانه خود با وردپرس کار کنید و در نهایت که کار تکمیل شد آن را روی هاست منتقل کنید.

پس اگر می خواهید وردپرس را در رایانه خود داشته باشید در ادامه این آموزش با روکش همراه شوید.

گام اول : دانلود و نصب جدیدترین نسخه نرم افزار Xampp

در ابتدا باید با مراجعه به سایت رسمی Xampp, آخرین نسخه این نرم افزار را دریافت و در رایانه خود نصب کنید. توجه داشته باشید که در صفحه دانلود این نرم افزار چندین لینک وجود دارد, شما باید با توجه به سیستم عامل رایانه خود (ویندوز, لینوکس یا مکینتاش) جدیدترین نسخه Xampp را دریافت کنید. نصب Xampp آسان است اما اکر نصب آن برای شما مشکل است می توانید از آموزش های موجود در وب (مثل : How to Install XAMPP for Windows) استفاده کنید.

گام دوم: فعال کردن سرویس های مورد نیاز برای اجرای وردپرس

پس از نصب Xampp, آن را اجرا کنید و وارد بخش کنترل پنل آن شوید.

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست توسط xampp

در بخش کنترل پنل با کلیک کردن روی دکمه start مقابل Apache و MySQL این دو سرویس را فعال کنید.

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست توسط xampp

گام سوم: ایجاد پایگاه داده برای نصب وردپرس

حالا باید یک پایگاه داده برای نصب وردپرس ایجاد کنیم. برای ساخت پایگاه داده ابتدا آدرس http://localhost/phpmyadmin را در مرورگر وارد کنید تا صفحه ای مثل زیر برای شما به نمایش در آید.

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست توسط xampp

در بالای این صفحه چندین زبانه وجود دارد, شما روی زبانه Databases کلیک کنید, سپس در صفحه جدید از طریق بخش Create database با وارد کردن یک نام دلخواه و انتخاب دکمه Create یک پایگاه داده جدید ایجاد نمایید.

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست توسط xampp

اسم پایگاه داده را هر چیز که دوست داشتید می توانید قرار دهید فقط توجه داشته باشید که این نام را در مراحل بعدی نیاز داریم پس آن را به خاطر بسپارید.

گام چهارم: دانلود و قرار دادن آخرین نسخه وردپرس در جای مناسب

ابتدا آخرین نسخه وردپرس را از طریق این صفحه دانلود کنید. حال با استفاده از نرم افزاری مثل WinRAR محتویات فایل فشرده را در یک پوشه مجزا استخراج کنید. حال وارد مسیر C:\xampp\htdocs (ممکن است مسیر این پوشه با توجه به تغییر مسیر نصب برنامه Xampp تغییر کرده باشد) شوید. در پوشه htdocs یک پوشه جدید با اسم دلخواه خود ایجاد کنید. نام این پوشه به عنوان آدرس سایت جدید شما استفاده خواهد شد. سپس محتوای استخراج شده از فایل فشرده وردپرس را به این پوشه جدید منتقل کنید.

گام پنجم: ویرایش فایل wp-config-sample.php

در بین فایل هایی که در پوشه جدید قرار دادید فایلی به اسم wp-config-sample.php قرار دارد. این فایل را با استفاده از یک ویرایشگر متن مانند Notepad باز کنید. در این فایل کدهای مختلفی قرار دارند اما ما فعلا تنها با سه تکه از کدهای این فایل کار داریم و باید آنها را ویرایش کنیم. این سه بخش به شکل زیر در این فایل قرار دارند.

/** The name of the database for WordPress */
define('DB_NAME', 'database_name_here');

/** MySQL database username */
define('DB_USER', 'username_here');

/** MySQL database password */
define('DB_PASSWORD', 'password_here'); 

این سه تکه کد را باید مطابق زیر ویرایش نمایید.

DB_NAME اشاره به نام پایگاه داده ای دارد که می خواهید از آن برای وردپرس استفاده کنید. اگر یادتان باشد در گام سوم همین آموزش بود که یک پایگاه داده ایجاد کردیم, حال باید نام پایگاه داده ای که ایجاد کردید را در به جای عبارت database_name_here وارد نمایید.

DB_USER اشاره به نام کاربری اختصاص داده شده به پایگاه داده دارد, در localhost معمولا با استفاده از نام کاربری root می توانیم از همه پایگاه های داده استفاده کنیم. پس به جای username_here هم عبارت root را قرار دهید.

DB_PASSWORD اشاره به گذرواژه اختصاص داده شده به نام کاربری پایگاه داده دارد. در هاست محلی معمولا رمز نام کاربری root هیچ چیزی نیست. پس باید عبارت password_here را پاک کنید و به جای آن هیچ چیزی قرار ندهید.

با توجه به مواردی که در بالا گفتیم این سه تکه کد را ما به شکل زیر ویرایش کردیم, شما هم با توجه به نکات گفته شده در بالا این بخش ها را ویرایش کنید.

/** The name of the database for WordPress */
define('DB_NAME', 'rokesh_new_database');

/** MySQL database username */
define('DB_USER', 'root');

/** MySQL database password */
define('DB_PASSWORD', ''); 

پس از اتمام ویرایش فایل, باید این فایل را با نام جدید wp-config.php در همان جایی که فایل wp-config-sample.php قرار داشت ذخیره نمایید.

گام ششم: نصب وردپرس

حال با توجه به نامی که برای پوشه وردپرس انتخاب کردید آدرس سایت خودتان را در مرورگر وارد نمایید. مثلا اگر اسم پوشه را rokesh قرار دادید آدرس سایت شما به شکل http://localhost/rokesh خواهد شد. پس با توجه به نام پوشه ای که محتویات فایل فشرده وردپرس را درون آن قرار دادید, آدرس را در مرورگر باز کنید. اگر همه چیز به خوبی پیش رفته باشد و مشکلی در اطلاعاتی که در فایل wp-config.php قرار دادید وجود نداشته باشد, باید به صفحه نصب وردپرس منتقل شوید.

در این صفحه باید یک نام برای سایت خود انتخاب کنید و همچنین یک نام کاربری و گذرواژه برای ورود به پنل مدیریت وردپرس. پس از پر کردن تمامی فیلد ها روی دکمه راه اندازی وردپرس کلیک کنید تا نصب وردپرس به پایان برسد.

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست توسط xampp

پس از موفقیت آمیز بودن نصب صفحه ای مشابه با تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که با کلیک روی دکمه ورود می توانید وارد پیشخوان وردپرس شوید.

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست توسط xampp

امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد, لطفا نظرات ارزشمند خود را در بخش دیدگاه های همین مطلب با ما در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران

 1. ممنونم از توضیحاتتون ٬ بنده هم از این سرور مجازی استفاده می‌کنم ٬‌ ولی دو تا سؤال برام پیش اومد که مطرح می‌کنم.
  ۱ـ چرا شما اول در قسمت کدنویسی فایل‌ها رو ویرایش کردید؟ (خب وقتی که در قسمت نصب ویرایشی وردپرس رمز و نام کاربری و … را وارد که می‌کنیم مستقیم اطلاعات میره همان‌جایی که شما نشان دادید و نیاز به وارد کردن دستی نیست که !!!)
  ۲ـ یک موضوع بسیار عجیب برام رخ داده که البته خیلییییییییییی وقته که این موضوع رخ داده و هیچ مشکلی هم وجود نداره ٬ اینه که وقتی که بنده می‌خوام با وردپرسم در لوکال کار کنم به هیچ وجه Xampp را اجرا نمی‌کنم ولی وردپرسم و دیتابیسش خیلی راحت و روان و بدون مشکل کار می‌کنه آیا به نظر شما همچین چیزی ممکنه؟(عجیب نیست؟) اگر اطلاعی در این زمینه دارید ممنون میشم توضیحاتی بفرمایید که چگونه همچین چیزی ممکنه؟ با تشکر از شما.

  • سعید شعبانی

   ۱- ما فایل wp-config.php را برای وارد کردن اطلاعات پایگاه داده ویرایش کردیم که این اطلاعات با اطلاعات ورود به داشبورد وردپرس کاملا متفاوت هستند. نام کاربری و رمزی که در زمان نصب وردپرس وارد می کنیم برای ساخت یک حساب کاربری در وردپرس استفاده می شوند, اما اطلاعاتی که در wp-config قرار می دهیم برای ارتباط برقرار کردن بین پایگاه داده و وردپرس هستند. مثلا همین نام کاربری و رمز عبور, خودشون از طریق اتصالی که بین پایگاه داده و وردپرس ایجاد میشه در دیتابیس ذخیره می شوند.
   ۲- وقتی Xampp را نصب می کنید این نرم افزار در زمان بالا آمدن ویندوز یا هر نوع سیستم عامل دیگری به طور خودکار اجرا می شود و برخی از سرویس ها مثل Apache و MySQL هم همراه با آن اجرا می شوند. زمانی که شما به طور کامل این نرم افزار را ببندید هم سرویس هایی که اجرا شده اند فعال باقی می ماند مگر اینکه اونها را از طریق کنترل پنل نرم افزار غیر فعال یا از طریق task manager ببندید.

 2. ممنونم از این که جوابم را دادید ٬‌ نظر و توضیح شما کاملا برام محترمه ٬ درست است که در قسمتی از نصب باید اطلاعات لاگین وردپرس را وارد کنیم ولی به هر حال بنده چندین و چند بار وردپرس را نصب کرده‌ام تا حالا یک بار هم نشده که از قسمت کد‌نویسی اطلاعات دیتابیس را وارد کرده باشم و مطمئن هستم که قسمتی از مراحل نصب وردپرسم را اطلاعاتی که مربوط به دیتا‌بیس است تشکیل می‌دهد و باید آن وارد کنیم. به هر حال ممنونم از شما.

  • سعید شعبانی

   داداش ببخشید قصد جسارت ندارم, ولی اینی که می فرمایید اشتباه هست. برای نصب وردپرس در حالت عادی همیشه باید اطلاعات دیتابیس به صورت دستی در فایل wp-config.php وارد شوند. فقط در صورتی که از اسکریپت هایی که وردپرس را نصب می کنند استفاده کنید ممکن هست نیاز به ویرایش این فایل نباشد و در مراحل نصبی که اون اسکریپت در اختیار شما قرار می دهد از شما اطلاعات دیتابیس را بگیرید.

 3. سلام داش سعید .
  من تو سایتم یه کدی داره که با عث میشه من هروقت روی عکسی میرم با جلوه نشون بده.یا به عبارت دیگر عکس های سایتم افکت دارن.
  میخوام این عکسها بدون جلوه باشن و عادی نشون بدن.چکارباید بکنم برای این عکسای سایتم عادی نشون داده بشن؟؟/؟ممنون
  parstoop.ir

  • سعید شعبانی

   در واقع در کدهای css سایت شما در حالت عادی شفافیت (opacity) نصاویر کم شده و در حالت hover (یعنی زمانی که ماوس روی یک المان هست) شفافیت تصاویر کامل میشه. برای غیر فعال کردن داخل فایل style.css به دنبال img , img:hover یگردید و با کد های زیر عوضشون کنید.

   img {
     border: 0 none;
     border-radius: 5px;
     transition-duration: 0.5s;
   }
   img:hover {
     border: 0 none;
   }
   
 4. مصطفی

  سلام
  من افزونه + و – برای مطالب و نیز نظرات سایت میخواهم. میشه افزونه ایی امتیاز مثبت و منفی + و – ساده معرفی کنید. تشکر

 5. ممنون ولی فکر کنم خیلی از امکانات رو نشه روی لوکال هاست تست کرد و بهتره یک زیر دامنه برای تست بسازید و وردپرس رو توش نصب کنید و کارای تستتون رو اونجا انجام بدین

 6. سلام لطفا آموزش ست کردم قالب با esay digital download آموزش بدید!

 7. آذر

  سلام
  من میخواهم درون سایت صفحه بندی داشته باشم بدون افزونه و بدون اینکه صفحه بارگذاری مجدد شود
  مثال عکس زیر:
  http://s5.picofile.com/file/8145085768/help_01.jpg

  با تشکر

 8. سلام
  از این آموزش استفاده کردم و عالی بود
  فقط سوال؟
  من تغییراتی در صفحه اصلی و صفحات داخلی سایت ایجاد می کنم . وقتی صفحه اصلی را مشادهده می کنم همه تغییرات اعمال شده و آدرس هم در آدرس بار لوکال هاست هست ولی وقی روی یکی از صفحات داخلی کلیک می کنم مثلا ارتباط با ما تا ببینم تغییرات این صفحه چطور اعمال شده وادر سایت اصلی داخل اینترنت میشه نه لوکال هاست. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 9. همایون

  سلام.

  با عرض پوزش یه سوال داشتم از تون.

  توی بعضی سایتا مثل p30day قسمتی گزاشتن که لینک دانلود و منبع از این جور چیزارو می نویسن توش اونو چجوری درست میکنند؟

 10. عالیه خیلی وقته دنبال نصبش بودم ممنون

 11. zahra

  سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدتون
  من مراحل بالا را انجام دادم اما بعد از اینکه در مرور گر آدرس را می زنم پیام زیر ظاهر می شه چکار باید بکنم
  Parse error: syntax error, unexpected ‘DB_PASSWORD’ (T_STRING) in C:\xampp\htdocs\artiman\wp-config.php on line 25

 12. neda

  سلام
  تمامی مراحل را انجام دادم دقیقا همانطور که گفتهبودین ولی eror404 می ده لطفا یاری کنید

 13. hosseini

  با سلام
  لطفا نحوه تعریف دسته را توضیح دهید چونمن وقتی در محیط مدیریت دسته ها، افزودن دسته را ایجاد می کنم ، دکمه ای که تعبیه شده در آن دکمه افزدون دسته جدید است و هیچ دکمه ای برای ذخیره ندارد و همچنین نحوه تعریف زیر دسته چگونه است؟

 14. سلام…منو عجوبه ای یادت میاد…
  داداش چرا این نرم افزار Xampp همش با پورت ها درگیر و اشتغال می کنه….؟
  این نرم افزار Xampp توی ویندوز ۸.۱ و ۷ خوب کار نمی کنه و غیر قابل استفاده شده…
  مجبور بودم wamap نصب کردم که خیلی بهتر از Xampp کار می کنه و توی ویندوز ۸.۱ و ۷ مشکلی ایجاد نمی کنه…
  در ضمن این اموزش نصب وردپرس توی وب سرور قبلا بلد بودم…

 15. mah

  سلام
  من نام پوشه رو عوض نکردم و همون وردپرس رونگه داشتم حالا میخوام تغییرش بدم اما با خظا مواجه میشم من میخوام اسم سایتمو بزارم
  لطفا راهنمایی کنید چطور اسم پوشه وردپرس رو تغییر بدم که خطا نده
  البته rename میکنم تغییر میکنه اما قالب سایت بهم میریزه

 16. سلام سعید جان :
  من چند روز پیش سایت خود را دادم برا بروز رسانی و هاست و وردپرس نصب کن با ی قالب
  حالا امدم داخل کنترپنل دست کاری کردم بعد ک زخیره کردم بعد فردا امدم دیدم کل سایت پاک شده و وارد کنترل پنل هم نمیشه خطا میده …
  میشه بگین باید چیکارش کنم
  ادرس سایت : http://www.pars-ziba-co.ir
  مرسی منتظر جواب هستم .

 17. دیزاینر

  سلام
  ممنون بخاطر مطالب خوبتون
  من همه ی مراحل رو مو به مو انجام دادم ولی در مرحله ای که آدرس سایتم را وارد میکنم، مثلا http:\\localhost\ … \ پیام “خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده” را میدهد.
  در قسمت cpanel، Database هم که پایگاه داده میخواهم بسازم، نوشته:
  New Database:demobye_………….Create Database که وقتی Create Database را میزنم، این پیغام را میدهد:
  Sorry, this feature is disabled in demo mode.

 18. ali2121

  سلام
  چرا من هر بار که سیستم رو خاموش میکنم واسه استفاده بعدی از لوکال هاست پیغام { خطا در ارتباط با پایگاه داده رو نمایش میده} ؟؟؟؟
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 19. با سلام خدمت شما
  از شما می خواستم در صورت تمایل قالب قبلی سایت پروان وب را در سایتتون منتشر کنید توضیحات و دو نوع عکس قابل استفاده همراه با پیشنمایش و دانلود و دیگر موارد در لینک زیر موجود می باشد یاعلی.
  ….
  با تشکر

 20. mina

  درود بر شما
  سپاس فراوان

 21. reza

  ba salam
  man ruye appache start ro mizanam vali sabz nemishe va active nemishe dalilesho nemidunam lotfan rahnamaim konid

 22. سارا نیکی

  آدرس http://localhost/phpmyadmin را در مرورگر وارد ممی کنم اما اصلا صفحه آن چیزی نست که در گام سوم به ان اشاره شده است کاملا متفاوت است خبری از دیتا بیس نیست لینک دانلود phpmyadmin است که اگر دانلود کنیم به هر شیوه ای که متوسل شدم باز نشد و ارور داد ممنون میشم راهنمایی فرمایید

 23. ممنون ازشما
  سلام
  چه امکاناتی را در لوکال هاست نمی توان تست کرد؟

 24. ali

  سلام خدمت آقا سعید گل

  وقتی وردپرس رو بر روی لوکال هاست نصب میکنیم.چجوری اتصال بدیم به دامنه؟
  ممنون میشم زود جواب بدین.
  با تشکر ع.م

 25. مح مح

  سلام
  واقعا از زحمات شما ممنونم
  لطفا به من کمک کنید چون در نصب برنامه xampp و اجرای Apache و MySQL مشکل دارم.
  کلا چندین نسخه از برنامه زمپ رو دانلود کردم و موقع نصب ارور داده تا اینکه xampp-win32-1.8.2-6-VC9 رو دانلود کردم ولی وقتی وارد کنترل پنلش میشم Apache اجرا نمیشه.
  و به دنبال اون این آدرس هم قابل لود و مشاهده نیست برام:
  http://www.localhost.com/phpmyadmin
  واقعا مدتیه من سردرگمم. اگه میشه لطفا راهنمایی دقیق بکنید.
  من از پروپرتیز ویندوزم براتون عکس گرفتم:
  http://s4.picofile.com/file/8162644326/MyWinn.JPG
  لطفا به من بگید با توجه به مشخصات ویندوزم چه نسخه از برنامه زمپ رو باید دانلود و نصب کنم که بدون خطا کامل نصب و اجرا بشه؟
  ضمن اینکه اصلا نسخه های قدیمی رو نمیتونم تو نت پیدا کنم. اگر ممکنه نسخه ی مناسب رو برای دانلود بهم بدید. واقعا اگر کمکم کنید خیلی لطف بزرگی بهم کردید.
  خواهشا از شاگرداتون حمایت کنید 🙂

  • سعید شعبانی

   داخل بخش موارد لازم برای نصب آخرین نسخه این برنامه ذکر شده که :

   Windows 2008, 2012, Vista, 7, 8 (Important: XP or 2003 not supported)

   پس شما با ویندوز xp نمی تونید از این برنامه استفاده کنید. ولی شما می تونید نسخه های قبلی این نرم افزار که در این لینک هستند را امتحان کنید ببنید کدوم یکی می تونه روی Xp نصب بشه.

 26. مثل همیشه اطلاعات و آموزش عالی بود . ایکالش در مورد طراحی قالب وردپرس هم آموزش میدادید .

 27. شایان

  سلام
  ورد پرس را نصب کردم … حالا اگر در شبکه محلی اداره خودم بخام همه از ان سایت داخلی استفاده کنند باید چکار کنم ؟

 28. محسن بخشی

  تشکر از اطلاعاتی که در اختیار کاربران قرار دادید.

 29. حسین

  در بخش پایین باید اطلاعات اتصال به پایگاه‌داده‌ی خود را وارد کنید. اگر درباره‌ی اطلاعات زیر مطمئن نیستید با مدیر سرویس میزبانی خود تماس بگیرید.

  نام پایگاه‌داده: نام پایگاه‌داده‌ای که می‌خواهید وردپرس روی آن اجرا شود.
  نام کاربری :نام‌کاربری MySQL
  رمز …:و رمز MySQLتان.
  میزبان پایگاه‌داده اگر localhost کار نکرد، شما باید این اطلاعات را از سرویس میزبانی سایت‌تان بگیرید
  پیشوند جدول اگر می‌خواهید چند وردپرس را در یک پایگاه‌داده اجرا کنید این گزینه را تغییر دهید.

  سلا جناب
  آقا من با همچین چیزی روبرو شدم
  مثل شما که گفتید عنوان سایت و … این چیزا نبوده حالا من چه کنم جناب؟؟

 30. alireza

  سلام . من روی wamp server وردپرس نصب کردم.وقت لاگ می کنم به پیشخوان محتوا رو مثل صفحه ای نشون می ده که فقط html خالی باشه بدون css.هیچ استایلی نداره.چی کار کنم؟
  البته فقط وقتی لاگین می کنم اینطوریه و وقتی به آدرس خود وردپرس(سایت) می رم مشکلی نداره.
  در مرورگر های دیگه هم این ارور رو میده
  The requested URL /wordpress/wp-login was not found on this server.

 31. سلام من تازه یه هاست گرفتم و وردپرس رو روش نصب کردم،محتوای سایتم در مورد بازی نرم افزار کلیپ و عکس موبایل هست، پیشنهاد میکنید چه قالبی رو روش نصب کنم؟!
  ممنون

 32. علی

  فدایی داری!
  عاشقتم!
  خیلییییییییییییییییییییییییی خوب بود!
  داشتم دیوونه میشدم از بس از هاست رایگان استفاده کردم و کارام نابود شد!
  بهترین سایت که در ضمینه وردپرس فعالیت میکنه!
  یاعلی

 33. با سلام و خسته نباشبد
  من تمام این کارایی که فرمودینو انجام دادم
  میخوام ورد پرس رو در یک شبکه داخلی راه اندازی کنم وقتی از طرف کلاینت آی پی رو میزنم مشکلم اینه که فایل های css انگار لود نمیشن و صفحه بدون css روی کلاینت لود میشه
  یه جایی خوندم که باید کاری کنم که با اسم سایتمو بیارم بالا
  اما مشکلم اینجاست که نتو نستم اون کارو بکنم
  لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی ضروریه برام

 34. نیکا

  خیلی ممنون واقعا توضیحاتتون عالی بود و به راحتی نصب شد .

 35. محمد

  عالی بود داداش….بیست بیستی

 36. payam

  خیلی ممنون , خوب بود

 37. محمدرضا

  سلام
  آیا امکان اش هست که برگه های ثابت روی نوار ابزار بالا کنار خانه قرار نگیرد و تنها در ابزار برگه ها در سمت راست قرار بگیرد؟

 38. sajjad

  سلام من قبلا از نرم افزار xampp استفاده میکردم و خوب هم کار میکرد اما نمیدونم این روز ها چجوری شده که وقتی apache رو استارت میکنم اون استارت میشه اما وقتی mysql رو استارت میکنم استارت نمیشه واین پیغام میاد…

  Error: MySQL shutdown unexpectedly.
  ۰۹:۰۶:۲۹ ب.ظ [mysql] This may be due to a blocked port, missing dependencies,
  ۰۹:۰۶:۲۹ ب.ظ [mysql] improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.
  ۰۹:۰۶:۲۹ ب.ظ [mysql] Press the Logs button to view error logs and check
  ۰۹:۰۶:۲۹ ب.ظ [mysql] the Windows Event Viewer for more clues
  ۰۹:۰۶:۲۹ ب.ظ [mysql] If you need more help, copy and post this
  ۰۹:۰۶:۲۹ ب.ظ [mysql] entire log window on the forums

  حتی چند بار برنامه رو quit کردم و ویندوز رو ریستارت کردم نشد
  ویندوزم ۷ ۶۴ بیت است
  چی کار کنم ؟

  بابت سایت خوبت ممنونم!

 39. افشین

  با سلام و درود فراوان ، من با این روش وردپرس رو نصب کردم ولی الان هر کاری میکنم نمیتونم به وردپرسی ک ساختم وصل شم واسه نام کاربری و رمزممیده مشکل از کجاست ممنون اگه کمک کنین.

 40. Kia

  خیلی عالی بود
  سپاس فراوان

 41. علی

  سلام و خسته نباشید
  من وقتی میخوام دیتا بیس بسازم اینو میگه
  Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
  چکار باید بکنم
  #۱۰۰۷ – Can’t create database ‘wp’; database exists
  این ارور هم هست

 42. سجاد

  سلام
  بنده ورد پرس رو با ومپ داخل شبکه محلی اجرا کردم ولی بقیه یوزرا سایت رو به صورت ناقص لود میکنن.میشه کمکم کنین؟؟؟ ممنون

 43. adi

  سلام
  موقع نصب ورد پرس با این خطا مواجه شدم
  Parse error: syntax error, unexpected ‘2’ (T_LNUMBER) in C:\xampp\htdocs\mywp\wp-config.php on line 82
  چیکارکنم؟

 44. maede

  سلام.وقتتون بخیر. من تا مرحله ۵ رو رفتم و تمام مراحل رو انجام دادم ولی مرحله ۶ این eror به هم میده:

  Object not found!
  The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.

  Error 404
  localhost
  Apache/2.4.12 (Win32) OpenSSL/1.0.1l PHP/5.6.8

  • سعید شعبانی

   مطمئن بشید که بعد از عبارت localhost اسم پوشه ای که فایل های وردپرس را درون اون قرار دارید را وارد کرده باشید. مثلا اگر فایل های وردپرس را داخل فولدرس به اسم wp گذاشته باشید آدرس سایت به شکل localhost/wp می شود.

 45. محمد حسین

  با سلام.
  بنده بعد از طی مراحلی که شما آموزش دادید، در قسمت “برای ساخت پایگاه داده ابتدا آدرس http://localhost/phpmyadmin را در مرورگر وارد کنید …” یه مشکلی داشتم.
  وقتی آدرس فوق را در مرورگر وارد کردم صفحه ی ارور برایم آمد که به صورت زیر است:
  “This webpage is not available ERR_NAME_NOT_RESOLVED”
  و وقتی گزینه details رو میزنم میگه:
  The server at localhost can’t be found, because the DNS lookup failed. DNS is the network service that translates a website’s name to its Internet address. This error is most often caused by having no connection to the Internet or a misconfigured network. It can also be caused by an unresponsive DNS server or a firewall preventing Google Chrome from accessing the network

  بنده هم از راه ومپ و هم از راه زمپ استفاده کردم نشد.
  ببخشید طولانی شد ولی ما هم آدمیم. مشکلمون باید حل بشه. از بین این همه سایت شما رو انتخاب کردم. پس لطفا جوابمو بدید.
  با تشکر از وب سایت خوبتون.

 46. mer30boy

  سلام . بدون مشکل تونستم مراحل رو روی لوکال هاست انجام بدم ولی مشکل اینجاست که فقط میتونم توی مرورگر خود کامپیوتر به سایت وردپرسی ام دسترسی داشته باشم و اگه با یه موبایل که به همون مودم وصله بخوام به لوکال هاست وصل بشم نمیشه .
  چطوری میتونم با موبایل یا لبتاپ که به همون مودمی که کامپیوترم وصل هستش ( فقط به مودم وصل باشه نه اینکه شبکه باشه ) به لوکال هاست وصل بشم ؟

 47. azhir

  با سلام
  من وردپرس را روی xampp نصب کردم . و از قالب آوادا استفاده میکنم . در هنگام ویرایش برگه ها و نمایش آنها شاهد apache HTTP Server has stopped working هستم . که دیگر برگه ها نمایش داده نمیشوند. برای رفع این ایراد باید چیکار کنم؟

 48. arsham

  سلام ببخشید من ادرسhttp://localhost/phpmyadminرا در مرور گرم جستو جو میکنم یه اخطار میاد که ازش عکس گرفتم واپلودش کردم و ادرسش اینهhttp://uupload.ir/files/syof_capture.png
  لطفا راهنماییم کنید ممنون

 49. arsham

  سلام دستتون درد نکنه خیلی عالی بود
  با هزاران دورود و خسته نباشید به شما دوست عزیز از راهنمایی هایی که بهم تو انجمن کردید ممنون مشکلم حل شد
  ممنون

 50. idgholami

  Server not found
  سلام من تمام مراحل رو انجام دادم ولی باز این خطا رو میده ممنون میشم راهنمایی کنید

 51. Nabeth.Gh

  با سلام و با تشکر از سایت خوبتون من در گام ششم وقتی localhost/Nabeth را وارد میکنم (نام پوشه را Nabethگذاشتم) این نوشته روی مرورگر ظاهر می شه:
  Object not found!
  The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

  If you think this is a server error, please contact the webmaster.

  Error 404

  localhost
  Apache/2.4.16 (Win32) OpenSSL/1.0.1p PHP/5.6.12

 52. alitosi

  با سلام
  آقا من دقیقا تمام مراحل رو کامل انجام میدم اما توی مرحله آخر که باید به صفحه ی لاگین برم یه صفحه ی سفید باز میشه وقتی دوباره روی آدرسش کلیک میکنم میگه جداول پایگاه داده مشکل داره و باید تعمیر شه یه کد میده که باید در فایل wp.config گذاشت منم اینکارو میکنم بعد روی دکمه ی تعمیر پایگاه کلیک میکنم همه چی تا اینجا درست پیش میره به صفحه لاگین میرم اما اونجا هرچی نام کاربری و پسوردی رو که قبلا ساختم رو میزنم میگه اشتباه و وارد نمیشه فک میکنم با تعمیر پایگاه داده اون اطلاعات از پایگاه داده پاک میشن
  توجه داشته باشین که وقتی آدرس سایتو وارد میکنم صفحه سایت باز میشه فقط نمیتونم به صفحه مدیریت برم چکار باید کنم؟
  ترا خـــــــدا یکی کمک کنه کلافه شدم

 53. ahamidreza1

  سلام
  ممنون از وب عالیتون
  من پایگاه داده رو نصب کرده…بعد از نصب xamp که باید گزینه های Apache و My sql رو فعال کنیم پس از کلیک روی Start برا Apache خطای زیر رو میده
  Hamidreza ahmadi, [29.01.16 10:11]
  [Forwarded from Hamidreza ahmadi]
  Error: Apache shutdown unexpectedly.
  [Apache] This may be due to a blocked port, missing dependencies,
  [Apache] improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.
  [Apache] Press the Logs button to view error logs and check
  [Apache] the Windows Event Viewer for more clues
  [Apache] If you need more help, copy and post this
  [Apache] entire log window on the forums
  [main] Deinitializing Modules
  [main] Deinitializing Control Panel

  اما MySQL مشکلی نداره و خطا نمیده…
  با تشکر

 54. ahamidreza1

  سلام
  ممنون از وب عالیتون
  من پایگاه داده رو نصب کرده…بعد از نصب xamp که باید گزینه های Apache و My sql رو فعال کنیم پس از کلیک روی Start برا Apache خطای زیر رو میده
  Error: Apache shutdown unexpectedly.
  [Apache] This may be due to a blocked port, missing dependencies,
  [Apache] improper privileges, a crash, or a shutdown by another method.
  [Apache] Press the Logs button to view error logs and check
  [Apache] the Windows Event Viewer for more clues
  [Apache] If you need more help, copy and post this
  [Apache] entire log window on the forums
  [main] Deinitializing Modules
  [main] Deinitializing Control Panel
  اما MySQL مشکلی نداره و خطا نمیده…
  با تشکر

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.