سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

یک سیستم مدیریت محتوا (Content Management System) یا CMS یک نرم افزار است که ایجاد, ویرایش, سازمان دهی و انتشار محتوا را آسان می کند. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است که به شما اجازه می دهد تا به آسانی محتوای خود را ایجاد و در وب منتشر کنید. اگرچه بیشتر از وردپرس برای انتشار محتوا در وب استفاده می شود اما می توان از این CMS برای مدیریت محتوا در اینترانت یا حتی یک رایانه شخصی نیز استفاده کرد.

وردپرس به کاربران اجازه مدیریت کامل بر روی فایل ها, اسناد به همراه طراحی نوع نمایش محتوا را می دهد. برتری یک سیستم مدیریت محتوای قوی نسبت به سایر سیستم ها در سادگی کار با آن است. مثلا برای انتشار محتوا توسط وردپرس حتی نیاز به دانستن یک کد هم نخواهید داشت و می توانید بدون داشتن دانش فنی خاصی محتوای خود را مدیریت کنید.

در این روزها هنوز خیلی کاربران متوسط یا شرکت های کوچک از سایت های html استاتیک استفاده می کنند زیرا آنها توانایی هزینه کردن برای یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی که هزینه ای حدود میلیون ها تومان برای آنها خواهد داشت را ندارند. این مشکل با آمدن وردپرس حل شده است. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز و رایگان است که هر کاربری برای هر هدفی می تواند از آن استفاده کنید.

وردپرس در سایت ها و پایگاه های مختلفی به شکل های خلاقانه ای به کار گرفته می شود. برای مثال وبسایت شرکت های کوچک, وبلاگ ها, وبسایت دانشگاه های بزرگ, نمونه کار ها, سایت املاک, سیستم ارتباطات داخلی برای شرکت ها, دایرکتوری های وب, پایگاه های اطلاعاتی فیلم, سایت های سرگرمی و اساسا هر چیز دیگری که می توانید فکرش را کنید برخی از نمونه های استفاده از وردپرس می باشد.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.