سی پنل (cPanel) چیست؟ چگونه از cPanel برای وردپرس استفاده کنیم؟

سی پنل (cPanel) یک کنترل پنل میزبانی وب است که توسط بسیاری از ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب برای وب سایت های کاربران استفاده می شود. cPanel به دارندگان سایت ها این امکان را می دهد تا در یک محیط گرافیکی سایت خود را مدیریت کنند. سی پنل مبتنی بر یونیکس است که توانسته است توسط رابط کاربری خوب خود مدیریت و کار کردن با فضای میزبانی وب را راحت تر کند. سی پنل دارای سه نوع ساختار مختلف برای سطوح دسترسی متفاوت است. مدیران و کاربران نهایی می توانند جنبه های مختلف سرور و وبسایت را به طور مستقیم از طریق مرورگر اینترنت خود کنترل کنند.

برای دسترسی به cPanel عموما از پرتوکل https و پورت ۲۰۸۳ یا افزودن /cpanel به آخر نام هاست یا دامین استفاده می شود. با توجه به سرویس میزبانی وبی که از آن استفاده می کنید عموما cpanel دارای نصب خودکار یا بسته های اختصاصی برای سیستم های مدیریت محتوایی مانند وردپرس است.

سی پنل (cPanel) چیست؟ چگونه از cPanel برای هاستینگ وردپرس استفاده کنیم؟

نمایی از صفحه اصلی Cpanel

پس از نصب شدن وردپرس, یک کاربر می تواند با استفاده از cPanel ویژگی هایی که توسط هاستینگ وردپرس, ارائه شده است را مدیریت کند. امکان مدیریت پایگاه های داده, نام دامین ها, حساب های ایمیل و تهییه نسخه پشتیبان از وبسایت برخی از ویژگی های محبوب سی پنل می باشند. نرم افزار cPanel کار را برای کسانی که نیاز به وبسایت دارند و البته اطلاعات فنی بالایی ندارند خیلی راحت کرده است.

دیدگاه کاربران

  1. Mithra

    ولی من هرچقدر میزنم باز نمی شه!!!
    چرا؟!!!!!!

  2. سعید

    سلا م این یسی پنل باید تنظیم کنی بتونی وارد سایت شی یا نه به سایت ربطی نداره فقط تنظیماتشه؟

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.