پس زمینه های سفارشی (Custom Backgrounds) وردپرس چیست؟

پس زمینه های سفارشی (Custom Backgrounds) یک ویژگی برای پوسته های وردپرس است که به توسعه دهندگان این اجازه را می دهد تا بتوانند پشتیبانی از سفارشی سازی رنگ و تصویر پس زمینه سایت را فعال کنند. اگر قابلیت شخصی سازی پس زمینه ها در یک پوسته فعال باشد, کاربر می تواند از طریق پنل مدیریت وردپرس یک تصویر یا رنگ دلخواه را برای استفاده در پس زمینه سایت خود انتخاب کند. تنظیمات تغییر رنگ یا تصویر پس زمینه را می توانید در زیر نمایش واقع در نوار کناری پنل مدیریت وردپرس پیدا کنید.

پس زمینه های سفارشی (Custom Backgrounds) وردپرس چیست؟

با وارد شدن به مسیر نمایش » پس زمینه می توانید از قسمت گزینش تصویر, یک تصویر برای قرار گرفتن در پس زمینه قالب انتخاب کنید. یا اگر خواستید تنها رنگ پس زمینه سایت را عوض کنید می توانید از بخش رنگ پس‌زمینه استفاده کنید. پس از اینکه تغییرات را ذخیره کردید در بالای صفحه تنظیمات پس زمینه می توانید پیش نمایشی از آنچه در پس زمینه سایت شما نشان داده خواهد شد را ببنید. این ویژگی جالب در خیلی از قالب های وردپرس (مانند قالب های اختصاصی) فعال نیست. البته با ویرایش فایل functions.php که در پایین نحوه انجام این کار را می گوییم می توانید این ویژگی را به قالب اضافه کنید.

نحوه فعال کردن پشتیبانی از پس زمینه های دلخواه به قالب وردپرس

برای فعال کردن پس زمینه دلخواه لازم است تا تابع add_theme_support() را در فایل functions.php قالب فعلی قرار دهید.

$defaults = array(
	'default-color'     = '#EEEEEE',
	'default-image'     = get_template_directory_uri() . '/images/default_background.jpg',
	'wp-head-callback'    = '_custom_background_cb',
	'admin-head-callback'  = '',
	'admin-preview-callback' = ''
);
add_theme_support( 'custom-background', $defaults );

پس از قرار دادن این کد در فایل functions.php باید مقادیر آرایه های default-color (رنگ پیشفرض) و default-image (تصویر پس زمینه پیشفرض) را مطابق با میل خود تغییر دهید.

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.