زمینه دلخواه (Custom Fields) در وردپرس چیست؟

زمینه دلخواه (Custom Fields) وردپرس مانند post meta های پیشفرض وردپرس می باشد. یعنی با استفاده از زمینه های دلخواه می توانید یک سری اطلاعات اضافی به پست ها یا برگه ها, اضاف کنید. این داده ها در وردپرس با عنوان meta data یا همان اطلاعات اضافی ذخیره می شوند. کاربران می توانند با استفاده از تگ های وردپرس این اطلاعات را در قالب سایت خود به نمایش در آورند.

چند مثال برای زمینه های دلخواه:
– لینک دانلود نرم افزارها
– نسخه نرم افزار
– یا هر چیز دیگری که فکرش را کنید

زمینه دلخواه (Custom Fields) در وردپرس چیست؟

بخشی که می توانید از طریق آن Custom field ها را وارد کنید در حالت پیش فرض پنهان است. برای نمایش فیلد های زمینه دلخواه در صفحه ویرایش پست های وردپرس باید ابتدا روی دکمه “تنظیمات صفحه” در بالای صفحه زیر منو ناوبری کلیک کنید. سپس تیک گزینه زمینه‌های دلخواه را بزنید تا باکس مربوط به زمینه های دلخواه را بتوانید ببینید.

زمینه دلخواه (Custom Fields) در وردپرس چیست؟

این ویژگی جالب برای طراحان قالب و توسعه دهندگان وردپرس ایجاد شده است, زیرا آنها با استفاده از این ویژگی می توانند خیلی راحت تر وردپرس را گسترش دهند. افزونه ها و قالب های مختلفی نیز از زمینه های دلخواه وردپرس برای افزودن اطلاعات به پست ها استفاده می کنند. مثلا اطلاعات اضافی سئو, که در قالب ها یا افزونه ها برای هر پست وارد می کنید نیز زمینه دلخواه هستند.

دیدگاه کاربران

  1. […] نمایش مطالبی که همگی دارای یک زمینه دلخواه مشترک هستند می توانید خیلی راحت کد زیر را در هر جایی از […]

کاربر گرامی برای ارسال دیدگاه اگر عضو روکش هستید باید سایت شوید در غیر اینصورت باید عضو شوید.